Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 410 874 PLN

Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu uczniów z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój do szkół i placówek w roku 2025/2026

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00339742

Numer referencyjny: PR.ZP.271.005.2025

Zamawiający

Gmina Goczałkowice-Zdrój

Szkolna 13

43-230 Goczałkowice-Zdrój, Śląskie

NIP: 6381792224

REGON: 276257720

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dowozu uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Goczałkowice-Zdrój do: • Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, • Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, ul. Zamenhoffa 5, • Zespołu Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1. • Usługi świadczone będą w dniach nauki szkolnej od 1 września 2025r. do 26 czerwca 2026r. • Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia dodatkowych kursów w inne dni, po uprzednim powiadomieniu Wykonawcy i uzyskaniu jego akceptacji. Warunki wynagrodzenia za te przewozy będą ustalane indywidualnie na podstawie obowiązujących stawek jednostkowych wskazanych w Umowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin płatności 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
DROBISZ TUR Sp. z o.o. Hecznarowice NIP 9372576416

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 DROBISZ TUR Sp. z o.o. (Hecznarowice) Umowa podpisana 443 744 PLN 410 874 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 152 rozstrzygniętych przetargów (CPV 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego)

Najniższa cena

10 PLN

Średnia cena

138 955 PLN

Najwyższa cena

826 982 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TRANSMARKO Marek Masny Katowice 6 552 703 PLN 1 117 934 PLN
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MAWO-MED" Sp. z o.o. Katowice 4 - 337 890 PLN
Raczyński Roman (wspólnik sp. cywilnej pn. M.D. DAMAR spółka cywilna Raczyński Roman Bilek Mariusz, reprezentowanej przez Romana Raczyńskiego w imieniu obydwu wspólników) Dąbrowa Górnicza 4 64 728 PLN 258 912 PLN
FIRMA WALICKI SP. Z O.O. BYTOM 4 8 041 PLN 32 164 PLN
Usługi Transportowe „TRANSPEM” Przemysław Gierlotka Mikołów 3 - -
Idatrans Sp. z o.o. Cieszyn 3 96 046 PLN 288 138 PLN
OMEGA-MED Sp. z o. o. Częstochowa 3 25 783 PLN 77 349 PLN
UNIA BRACKA SP Z O. O. Ruda Śląska 2 57 768 PLN 115 535 PLN
Ewelina Żmuda E-BUS Szczekociny 2 163 283 PLN 326 565 PLN
TRANS-PERFEKT Sp. z o.o. Zabrze 2 177 968 PLN 177 968 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dowóz uczestników niepełnosprawnych z Gminy Zawiercie do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów.

Ewelina Żmuda E-BUS 126 346 PLN

2026-09-02 05:29:48Z

Dowóz uczestników niepełnosprawnych z Gminy Zawiercie do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów.

KAROLINA BIAŁA Car-Bus 170 100 PLN

2026-09-02 05:29:48Z

Dowóz uczestników niepełnosprawnych z Gminy Zawiercie do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów.

Ewelina Żmuda E-BUS 200 220 PLN

2026-09-02 05:29:48Z

Dowóz uczestników niepełnosprawnych z Gminy Zawiercie do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów.

KAROLINAA BIAŁA Car Bus 118 778 PLN

2026-09-02 05:29:48Z

Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Łazy w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów

Waldekbusy J. Adamska Sp. J. -

2026-09-01 11:59:02Z

Świadczenie usług transportu sanitarnego pacjentów z zespołem podstawowym dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu Sp. z o.o., Nr sprawy DZP/11 TP/2026

Firma Transportowa OMEGA Agnieszka Ignacyk 538 238 PLN

2026-09-01 09:19:00Z

Wykonanie usługi polegającej na przewozie uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, a także zapewnienie opieki podczas przewozu 2026/2027

Idatrans Sp. z o.o. 101 135 PLN

2026-09-01 08:29:53Z

Wykonanie usługi polegającej na przewozie uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, a także zapewnienie opieki podczas przewozu 2026/2027

Idatrans Sp. z o.o. 91 594 PLN

2026-09-01 08:29:53Z

Wykonanie usługi polegającej na przewozie uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, a także zapewnienie opieki podczas przewozu 2026/2027

Idatrans Sp. z o.o. 95 410 PLN

2026-09-01 08:29:53Z

Dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół i placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki podczas przejazdu w okresie od 01.09.2026r. do 25.06.2027r.

P.P.U.H. Mirko Mirosław Gajda, 172 772 PLN

2026-08-27 10:01:10Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 5 PLN Średnia: 209 614 PLN Max: 4 170 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu uczniów z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój do szkół i placówek w roku 2025/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Goczałkowice-Zdrój

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna 13

1.5.2.) Miejscowość: Goczałkowice-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-230

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@goczalkowicezdroj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.urzad.goczalkowicezdroj.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu uczniów z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój do szkół i placówek w roku 2025/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9943f2e-b18c-4e6c-81bd-f190746b5258

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00339742

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00011659/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dowóz dzieci do szkół 2025/2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9943f2e-b18c-4e6c-81bd-f190746b5258

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu uczniów z terenu gminy Goczałkowice-Zdrój do szkół i placówek w roku 2025/2026” Zamawiający utrzymuje kontakt
z Wykonawcami za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia lub poczty elektronicznej na adres przetargi@goczalkowicazdroj.pl, z
zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która
jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej na adres: przetargi@goczalkowicezdroj.pl, z
zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że Administratorem, czyli podmiotem decydującym o celach i środkach
przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój.
2. W Urzędzie Gminy w Goczałkowicach-Zdroju wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym może się Pani/Pan
skontaktować w sprawach ochrony i przetwarzania swoich danych osobowych pod adresem email: iodo@goczalkowiezdroj.pl lub
pisemnie na adres naszej siedziby urzędu wskazany w rozdziale I SWZ;
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o ustawę z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019r. Poz. 2019 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”; Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, jeżeli obowiązek taki będzie wynikać z przepisów prawa. Do Pani/Pana danych mogą też mieć dostęp podmioty przetwarzające dane w naszym imieniu, np. podmioty świadczące pomoc
prawną, usługi informatyczne, usługi niszczenia dokumentów, jak również inni administratorzy danych osobowych przetwarzający dane we własnym imieniu, np. podmioty prowadzące działalność pocztową lub kurierską.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lat, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.22 RODO;
8. Posiada Pani/Pan:−na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;−na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ; −na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO; −prawo do
wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. nie przysługuje Pani/Panu:−w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;−prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;−na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PR.ZP.271.005.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dowozu uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Goczałkowice-Zdrój do:
• Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju,
• Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, ul. Zamenhoffa 5,
• Zespołu Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1.
• Usługi świadczone będą w dniach nauki szkolnej od 1 września 2025r. do 26 czerwca 2026r.
• Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia dodatkowych kursów w inne dni, po uprzednim powiadomieniu Wykonawcy i uzyskaniu jego akceptacji. Warunki wynagrodzenia za te przewozy będą ustalane indywidualnie na podstawie obowiązujących stawek jednostkowych wskazanych w Umowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2025-09-01 do 2026-06-26

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

4) Zdolność techniczna lub zawodowa
• Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę, polegającą na przewozie dzieci/uczniów, o wartości nie mniejszej niż 300 000 zł (brutto).
• Wykonawca musi wykazać, że dysponuje tyloma pełnosprawnymi pojazdami w ramach każdego Zadania, które umożliwią przewóz z miejscami siedzącymi dla wszystkich dzieci oraz opiekunów, tj.:
a) 1 autobus o pojemności zapewniającej przewóz co najmniej 60 osób na siedząco – to jest pojazd posiadający co najmniej 60 miejsc siedzących
b) 1 bus o pojemności zapewniającej przewóz co najmniej 30 osób z niską lub częściowo niską podłogą – w tym min. 22 miejsc siedzących + miejsce na wózek inwalidzki.
Dodatkowo Wykonawca winien posiadać jeden bus rezerwowy.
• Wykonawca musi dysponować co najmniej 2 (dwoma) kierowcami posiadającymi prawo jazdy kategorii D lub D1 i/lub kategorii B, ważnymi badaniami lekarskimi, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2019 poz. 2140).
• Wykonawca musi zapewnić co najmniej 2 (dwóch) pełnoletnich opiekunów, niebędących kierowcami, którzy ukończyli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – po jednym opiekunie dla każdego z pojazdów. Opiekunowie muszą posiadać nieposzlakowaną opinię, nie być karani za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, a także spełniać wymagania wynikające z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, w tym posiadać aktualne zaświadczenie z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 PZP oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-07-30 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia www.ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-07-30 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
22.07.2025
Termin składania ofert
30.07.2025 07:00
Wartość umowy
410 874 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego) 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób) 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Okres realizacji

01.09.2025 - 26.06.2026