Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 09:00 (4 dni)

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

Aktywny Usługi 2026/BZP 00416544

Numer referencyjny: Sprawa nr: Dyr.261.1.2026

Zamawiający

Sąd Rejonowy w Gorlicach

Biecka 5

38-300 Gorlice, Małopolskie

NIP: 7381010535

REGON: 000324292

Opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach (ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice) oraz sprzątania terenów przyległych do budynku. 3.2. Budynek Sądu przy ulicy Bieleckiej 5 posiada 4 kondygnacje oraz windę. 3.3. W zakres zamówienia wchodzi również mycie okien w Ośrodku Kuratorskim (ul. Biecka 9b) 1 raz na półrocze (marzec, wrzesień), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Ośrodka. 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, częstotliwość prac objętych zamówieniem oraz wielkość i charakterystykę powierzchni określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ oraz Załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Kontrola jakości świadczonych usług – 20 % znaczenia (Wj) 20%
Kryterium społeczne – zatrudnianie osób niepełnosprawnych – 20 % znaczenia (Ws) 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 60 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90910000-9 - Usługi sprzątania)

Najniższa cena

61 038 PLN

Średnia cena

354 691 PLN

Najwyższa cena

929 741 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
HEMAG H. Guziak Sp. Jawna Kraków 2 - -
CleanTask Konrad Bębenek Mników 2 334 993 PLN 669 987 PLN
Konsorcjum firm: GR System sp. z o.o. – lider konsorcjum; Gorlice 2 929 741 PLN 929 741 PLN
MULTISERVICE Sp. z o.o. Gliwice 2 550 843 PLN 550 843 PLN
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie Sp. z o.o. Miechów 2 - 408 348 PLN
Solcom-Bayard Sp. z o.o. Poznań 1 650 993 PLN 650 993 PLN
Krystian Misiaszek Firma Usługowa Bejsce 1 138 701 PLN 138 701 PLN
Firma Handlowo-Usługowa ZBYSZKO Ciurej Zbigniew Tarnowiec 1 182 396 PLN 182 396 PLN
CLIMBEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Opole 1 - -
ELIT CLEAN EMILIA PIEKARZ, PRZEMYSŁAW PIEKARZ S.C. Nowy Targ 1 362 447 PLN 362 447 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

usługa kompleksowego utrzymania czystości w pomieszczeniach oraz wokół obiektów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (CPV 90910000-9)

IMPEL FACILITY SERVICES SP. Z O.O. -

2026-08-24 15:04:46Z

Przedmiotem zamówienia publicznego jest świadczenie usług w zakresie utrzymania prawidłowego stanu sanitarno-higienicznego w Szpitalu

Konsorcjum firm: GR System sp. z o.o. – lider konsorcjum; -

2026-08-18 06:01:38Z

Letnie utrzymanie czystości na ulicach i chodnikach i utrzymanie przystanków autobusowych zlokalizowanych w granicach Miechowa” i „Utrzymanie zieleni na terenie miasta Miechowa

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie Sp. z oo -

2026-08-17 12:25:45Z

Świadczenie usług polegających na kompleksowym sprzątaniu pomieszczeń Szpitala, pracach pomocniczych przy pacjentach, rozdawanie posiłków oraz transport wewnętrzny.

Impel Facility Services Sp. z o. o. – lider konsorcjum -

2026-08-13 10:32:11Z

Utrzymanie czystości basenu krytego wraz z trybunami, saunarium, siłowni i zaplecza socjalno-biurowego Krytej Pływalni Aqua Planet Miejskiego Zarządu Nieruchomości Sp. z o.o. w Trzebini

CleanTask Konrad Bębenek 519 995 PLN

2026-07-28 08:49:26Z

Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania i bieżącego utrzymywania czystości w budynkach i na posesjach MORD w Krakowie, w tym w oddziałach terenowych w Krakowie i Oświęcimiu

Ochrona Mienia Kraków Sp. z o.o. 212 758 PLN

2026-07-28 07:06:55Z

Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania i bieżącego utrzymywania czystości w budynkach i na posesjach MORD w Krakowie, w tym w oddziałach terenowych w Krakowie i Oświęcimiu

Security & Cleaning System Sp. z o.o. 61 038 PLN

2026-07-28 07:06:55Z

Świadczenie usługi kompleksowego sprzątania i bieżącego utrzymywania czystości w budynkach i na posesjach MORD w Krakowie, w tym w oddziałach terenowych w Krakowie i Oświęcimiu

Hemag H. Guziak Sp. J. 68 544 PLN

2026-07-28 07:06:55Z

Wykonywanie niezbędnych prac porządkowych i naprawczych oraz przeglądów celem przygotowania lokali mieszkalnych do zasiedlenia

Brisa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 508 925 PLN

2026-07-22 11:58:18Z

Sprzątanie pomieszczeń oraz terenu zewnętrznego budynków Sądu Okręgowego w Nowym Sączu

Clar System SA -

2026-07-21 09:28:50Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 11 080 PLN Średnia: 214 442 PLN Max: 811 933 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Rejonowy w Gorlicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000324292

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Biecka 5

1.5.2.) Miejscowość: Gorlice

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kierownikadministracyjny@gorlice.sr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.sr.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Wymiar Sprawiedliwości

1.11.) Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania.

Podmiot 1

1.11.1.) Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie: Kancelaria Radców Prawnych Anna Studencka Dawid Studencki - Dawid Studencki - Pełnomocnik Zamawiającego

1.11.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751760157

Adres podmiotu prowadzącego postępowanie:

1.11.3.) Ulica: ul. Topolowa 31/1

1.11.4.) Miejscowość: Kraków

1.11.5.) Kod pocztowy: 31-506

1.11.6.) Województwo: małopolskie

1.11.7.) Kraj: Polska

1.11.8.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.11.11.) Adres poczty elektronicznej: biuro@kancelariaasds.pl

1.11.12.) Adres strony internetowej: https://kancelariaasds.pl/

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416544

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00118051/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Kompleksowe utrzymanie czystości i dezynfekcja powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątanie terenów przyległych do budynku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 15.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
15.2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
15.3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z wykonawcami: Pan Dawid Studencki, e-mail: biuro@kancelariaasds.pl
15.4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2
15.5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
15.6. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 15.7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
15.8. Wykonawca dla pełnego korzystania z Platformy, w tym złożenia oferty, powinien oprócz rejestracji dokonać również aktywacji konta podmiotu oraz nadać pełne uprawnienia dla użytkowników. Interaktywne instrukcje dostępne są na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/.
15.9. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
15.10. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
17.4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym, lub w formie elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym (art. 63 ust. 2 PZP).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 26.1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
26.1.1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Sądu Rejonowego w Gorlicach, ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice.
26.1.2. kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych - e-mail: iod@gorlice.sr.gov.pl.
26.1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w związku z koniecznością wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Zamawiającym, w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, tj. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w związku z ustawą Pzp. W razie realizacji zamówienia publicznego dane osobowe przetwarzane będą w celu wykonania umowy, tj. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
26.1.4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy Pzp oraz art. 74-76 ustawy Pzp, a także art. 6 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
26.1.4.1. Zasada jawności na zastosowanie do wszystkich danych osobowych, za wyjątkiem danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (szczególna kategoria danych);
26.1.4.2. Zgodnie z art. 18 ust 6 ustawy Pzp Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp, do upływu terminu na ich wniesienie.
26.1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Dane te mogą być przechowywane przez okres dłuższy niż wskazany, o ile wynika to z ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach i przepisów do tej ustawy.
26.1.6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
26.1.7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
DALSZE INFORMACJE ZNAJDUJA SIĘ W PKT 26 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Sprawa nr: Dyr.261.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach (ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice) oraz sprzątania terenów przyległych do budynku.
3.2. Budynek Sądu przy ulicy Bieleckiej 5 posiada 4 kondygnacje oraz windę.
3.3. W zakres zamówienia wchodzi również mycie okien w Ośrodku Kuratorskim (ul. Biecka 9b) 1 raz na półrocze (marzec, wrzesień), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Ośrodka.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, częstotliwość prac objętych zamówieniem oraz wielkość i charakterystykę powierzchni określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ oraz Załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kontrola jakości świadczonych usług – 20 % znaczenia (Wj)

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.) Nazwa kryterium: Kryterium społeczne – zatrudnianie osób niepełnosprawnych – 20 % znaczenia (Ws)

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

12.1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który:
12.1.1. spełnia warunki dotyczące posiadania zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – zamawiający nie określa warunku.
12.1.2. spełnia warunki dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - zamawiający nie określa warunku.
12.1.3. spełnia warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej - zamawiający nie określa warunku.
12.1.4. spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj.
12.1.4.1. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje przez okres co najmniej 12 miesięcy, co najmniej dwie usługi utrzymania czystości w budynkach użyteczności publicznej, każdy o powierzchni sprzątanej nie mniejszej niż 1500 m2.
Przez pojęcie usługi rozumie się realizację jednej umowy, w ramach której wykonano lub nadal są wykonywane usługi utrzymania czystości odpowiadające postawionemu warunkowi. Wykonawca może wykazać, zgodnie ze swoim wyborem, usługę wykonaną lub wykonywaną, przy czym:
a. pod pojęciem usługi wykonanej należy rozumieć usługę zrealizowaną (zakończoną w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert),
b. pod pojęciem usługi wykonywanej należy rozumieć usługę będącą w trakcie realizacji (aktualnie wykonywaną), która jest wykonywana przez okres co najmniej 12 miesięcy.
Na potrzeby niniejszego postępowania określenie „budynki użyteczności publicznej” oznacza obiekty wg definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie tj.: należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny”.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: nie dotyczy

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 13.2.1. wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – w zakresie potwierdzającym spełnienie warunku określonego w pkt. 11.1.4.1.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

13.1. Do oferty każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
13.1.1. Wypełniony formularz ofertowy – stanowiący załącznik nr 2 do SWZ
13.1.2. Dokumenty, z których wynika umocowanie do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy (przynajmniej do złożenia oferty) – np. odpis z KRS lub CEIDG (o ile dotyczy). Jeżeli Wykonawca działa przez pełnomocnika należy dodatkowo załączyć stosowne pełnomocnictwo dla danej osoby.
13.1.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w pkt. 10.1. SWZ oraz 11.1 SWZ. Wzór oświadczenia do ewentualnego wykorzystania stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
UWAGA: W treści oświadczenia wykonawca wskazuje, czy w niniejszym postępowaniu będzie wykorzystywał certyfikat. Brak informacji o certyfikacie będzie uznany za oświadczenie Wykonawcy, że w niniejszym postępowaniu nie będzie on wykorzystywał certyfikatu.

13.1.3.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
13.1.3.2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
13.1.4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (o ile dotyczy), wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 12.1.3 SWZ od tego podmiotu.
13.1.5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonują poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy PZP).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

12.2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia:
12.2.1. Szczególny sposób spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - nie dotyczy.
12.2.2. Szczególny sposób określenia wymagań związanych z realizacją zamówienia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – nie dotyczy.
12.2.3. Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
12.2.4. Do wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące Wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

§ 11 Zmiany umowy
1. Wprowadzenie wszelkich zmian treści umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem ich nieważności.
2. Zmiany umowy mogą być wprowadzone zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w następujących okolicznościach:
1) zmniejszenie zakresu świadczonych usług w przypadku:
a) prowadzenia prac remontowych lub inwestycyjnych w Budynku – w odniesieniu do powierzchni objętych pracami;
b) ograniczenia działalności prowadzonej przez Zamawiającego w Budynku w wyniku sytuacji nadzwyczajnych;
c) czasowego lub bezterminowego wyłączenia z eksploatacji części powierzchni Budynku lub terenu zewnętrznego z przyczyn niezależnych od Zamawiającego,
– z zastrzeżeniem, że minimalny zakres świadczenia usług będzie obejmował 50% sumy miesięcznych wynagrodzeń za wykonane usługi;
2) zwiększenie zakresu świadczonych usług w przypadku:
a) prowadzenia prac remontowych lub inwestycyjnych w Budynku – w odniesieniu do powierzchni objętych pracami;
b) włączenia nowych pomieszczeń/budynków/nieruchomości do eksploatacji,
- z jednoczesnym zapewnieniem przez Wykonawcę dodatkowego personelu, urządzeń technicznych i sprzętu spełniających warunki techniczne w liczbie niezbędnej do prawidłowego wykonania zwiększonego zakresu usług, z zastrzeżeniem, że zwiększenie zakresu świadczonych usług nie przekroczy 10% sumy miesięcznych wynagrodzeń za wykonane usługi;
3) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego w szczególności ze zmiany zakresu przedmiotowego umowy, w tym zmian, o których mowa w ust. 2 pkt. 1 lub 2; Wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie odpowiedniej zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu) proporcjonalnie do zmiany (zwiększenia lub zmniejszenia) ogólnej powierzchni sprzątanej w stosunku do pierwotnie przewidzianej powierzchni sprzątania, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie nie może zostać podwyższone o więcej niż 10% pierwotnej maksymalnej wartości umowy.
Z powodu ograniczenia liczby znaków w oknie formularza, dalsza część informacji na temat zmian umowy znajduje się w
załączniku nr 3 do SWZ- wzór umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

8. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
8.1. Zamówienie obejmuje świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach i sprzątania terenów przyległych do budynku oraz mycia okien w pomieszczeniach Ośrodka Kuratorskiego przez okres 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 02.11.2026 r.

11.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu zgodnie z przepisami niniejszego rozdziału:
11.1.1. Z postępowania wyklucza się wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania określone w art. 108 ust. 1 PZP, art. 109 ust. 1 pkt 4 i 5 oraz 7-10 PZP oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 507).
2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 90910000-9 - Usługi sprzątania
90910000-9 (Usługi sprzątania) 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków) 90911300-9 (Usługi czyszczenia okien) 90919200-4 (Usługi sprzątania biur) 90919100-3 (Usługi czyszczenia urządzeń biurowych) 90914000-7 (Usługi sprzątania parkingów) 90620000-9 (Usługi odśnieżania) 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków 90911300-9 - Usługi czyszczenia okien 90919200-4 - Usługi sprzątania biur 90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych 90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów 90620000-9 - Usługi odśnieżania

Okres realizacji

12 miesiące