Postępowanie zostało unieważnione.

Świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów.

Unieważniony Usługi 2026/BZP 00401152

Numer referencyjny: GFS/4/U/TP/2026

Zamawiający

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Gdańska 100/102

90-508 Łódź, Łódzkie

NIP: 7271024424

REGON: 000278161

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. 2. Szacunkowa wartość należności objętych windykacją wynosi 953 846,00 zł (słownie: dziewięćset pięćdziesiąt trzy tysiące osiemset czterdzieści sześć złotych 00/100). 3. Zakres czynności windykacyjnych obejmuje w szczególności: a) kierowanie pisemnych wezwań do zapłaty do dłużników wskazanych przez Zamawiającego; b) prowadzenie kontaktu telefonicznego i korespondencyjnego z dłużnikami; c) prowadzenie negocjacji ugodowych z dłużnikami; d) informowanie Zamawiającego o każdej wpłacie dokonanej przez dłużnika; e) sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu raportów z przebiegu czynności windykacyjnych; f) prowadzenie ewidencji spraw przekazanych do windykacji. 4. Wykonawca zobowiązany będzie do działania wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 5. Zamówienie obejmuje wyłącznie windykację polubowną. Ewentualne czynności sądowe lub egzekucyjne mogą być realizowane wyłącznie na podstawie odrębnego pisemnego zlecenia lub odrębnej umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 - Unieważniono - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 2 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 79940000-5 - Usługi agencji ściągających należności (cała Polska)

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. Kraków 1 - -
AK Collection Sp. z o.o. Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278161

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gdańska 100/102

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-508

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wbp.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wbp.lodz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Kultura

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-828e8edc-dbad-4e51-aa4c-60241299cdf7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00401152

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00164256/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-828e8edc-dbad-4e51-aa4c-60241299cdf7

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozdział XIII SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdział XXIII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GFS/4/U/TP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług windykacji polubownej należności Zamawiającego obejmujących kary naliczone za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych oraz windykację z tytułu niezwróconych zbiorów zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
2. Szacunkowa wartość należności objętych windykacją wynosi 953 846,00 zł (słownie: dziewięćset pięćdziesiąt trzy tysiące osiemset czterdzieści sześć złotych 00/100).
3. Zakres czynności windykacyjnych obejmuje w szczególności:
a) kierowanie pisemnych wezwań do zapłaty do dłużników wskazanych przez Zamawiającego;
b) prowadzenie kontaktu telefonicznego i korespondencyjnego z dłużnikami;
c) prowadzenie negocjacji ugodowych z dłużnikami;
d) informowanie Zamawiającego o każdej wpłacie dokonanej przez dłużnika;
e) sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu raportów z przebiegu czynności windykacyjnych;
f) prowadzenie ewidencji spraw przekazanych do windykacji.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do działania wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5. Zamówienie obejmuje wyłącznie windykację polubowną. Ewentualne czynności sądowe lub egzekucyjne mogą być realizowane wyłącznie na podstawie odrębnego pisemnego zlecenia lub odrębnej umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 79940000-5 - Usługi agencji ściągających należności

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zmiany umowy przewiduje projekt umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-28 15:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-28 15:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-26

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 13:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79940000-5 - Usługi agencji ściągających należności
79940000-5 (Usługi agencji ściągających należności)

Okres realizacji

do 2027-12-31