Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 10:00 (4 dni)

Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice

Aktywny Usługi 2026/BZP 00419236

Numer referencyjny: BZP.271.46.2026

Zamawiający

Gmina Stare Babice

Rynek 32

05-082 Stare Babice, Mazowieckie

NIP: 1182025548

REGON: 013271855

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca wykonanie analiz, opracowań oraz dokumentacji przedinwestycyjnej niezbędnej do przygotowania i rozwoju Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice, w szczególności w zakresie planowanych inwestycji obejmujących instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz biogazownię komunalną. 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach jednego zamówienia i jednej umowy, z podziałem rzeczowym na trzy wzajemnie powiązane Zadania. Wykonawca odpowiada za kompleksową realizację każdego Zadania oraz za spójność wszystkich opracowań, danych wejściowych, założeń technicznych, energetycznych, środowiskowych, prawnych i ekonomicznych. 3. Zakres przedmiotu umowy obejmuje następujące Zadania: 1) opracowanie dokumentacji technicznej dla 20 obiektowych instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz wolnostojącej elektrowni fotowoltaicznej – Zadanie 1; 2) opracowanie Studium wykonalności do budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 2; 3) opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 3

Kryteria oceny ofert

Cena 90%
doświadczenie koordynatora umowy 3%
doświadczenie projektanta branży elektrycznej 2%
doświadczenie projektanta branży sanitarnej 2%
doświadczenie eksperta technologii biogazowych 3%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej)

Najniższa cena

84 747 PLN

Średnia cena

134 009 PLN

Najwyższa cena

183 270 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PAWEŁ JABŁONOWSKI PRECYZJA Warszawa 2 84 747 PLN 84 747 PLN
International Transport Consulting sp. z o.o. Warszawa 1 183 270 PLN 183 270 PLN
APIRIA Rafał Brdyła Warszawa 1 - -
TechSolutions Group sp. z o.o. Poznań 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 16 przetargów

Min: 75 600 PLN Średnia: 140 358 PLN Max: 207 870 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stare Babice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271855

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 32

1.5.2.) Miejscowość: Stare Babice

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-082

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@stare-babice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starebabice.bip.net.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c7fa7fc-8eb8-4605-a437-e4ddd8501301

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419236

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033408/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.19 Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem IX SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.46.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca wykonanie analiz, opracowań oraz dokumentacji przedinwestycyjnej niezbędnej do przygotowania i rozwoju Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice, w szczególności w zakresie planowanych inwestycji obejmujących instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz biogazownię komunalną.
2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach jednego zamówienia i jednej umowy, z podziałem rzeczowym na trzy wzajemnie powiązane Zadania. Wykonawca odpowiada za kompleksową realizację każdego Zadania oraz za spójność wszystkich opracowań, danych wejściowych, założeń technicznych, energetycznych, środowiskowych, prawnych i ekonomicznych.
3. Zakres przedmiotu umowy obejmuje następujące Zadania:
1) opracowanie dokumentacji technicznej dla 20 obiektowych instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz wolnostojącej elektrowni fotowoltaicznej – Zadanie 1;
2) opracowanie Studium wykonalności do budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 2;
3) opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy biogazowni komunalnej – Zadanie 3

4.2.6.) Główny kod CPV: 71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego

79311410-4 - Ocena wpływu ekonomicznego

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-16

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwości udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp.
Zamawiający w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje udzielenie zamówień, których przedmiot będzie polegał na powtórzeniu robót podobnych do tych, jakie stanowią przedmiot niniejszego zamówienia, a ich wartość całkowita nie przekroczy 150 000 zł i została uwzględniona w całkowitej wartości zamówienia. Ewentualny zakres tych zamówień obejmuje w szczególności:
- opracowanie analogicznej dokumentacji technicznej dla dodatkowych obiektów, instalacji fotowoltaicznych lub magazynów energii zlokalizowanych na terenie gminy;
- aktualizację lub rozszerzenie analiz technicznych, energetycznych, przyłączeniowych, formalnoprawnych, środowiskowych oraz ekonomicznych wynikających z nowych lokalizacji, danych lub wariantów realizacyjnych;
- opracowanie dodatkowych wariantów studium wykonalności biogazowni, w szczególności uwzględniających zmianę miksu substratów, mocy instalacji, technologii, sposobu wykorzystania biogazu, energii elektrycznej lub ciepła;
- aktualizację, rozszerzenie lub opracowanie analogicznego Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z planowanymi kosztami prac projektowych i robót budowlanych dla wariantów odpowiadających przedmiotowi zamówienia podstawowego;
- wykonanie dodatkowych opracowań, obliczeń, rysunków, zestawień, opinii, warunków i uzgodnień pozostających w bezpośrednim związku z zakresem zamówienia podstawowego;
- uzyskanie warunków lub innych uzgodnień w zakresie przedmiotu umowy lub dokumentacji wykonywanej w ramach zamówienia uzupełniającego.
Udzielenie zamówienia podobnego będzie możliwe po spełnieniu przesłanek określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, w szczególności, gdy zamówienie będzie zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz zakresem usług opisanym powyżej. Warunki realizacji, w tym wynagrodzenie, termin wykonania oraz pozostałe postanowienia umowy, zostaną ustalone w toku negocjacji prowadzonych z dotychczasowym Wykonawcą. Decyzję w tym zakresie podejmuje Zamawiający.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie koordynatora umowy

4.3.6.) Waga: 3

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta branży elektrycznej

4.3.6.) Waga: 2

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta branży sanitarnej

4.3.6.) Waga: 2

Kryterium 5

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie eksperta technologii biogazowych

4.3.6.) Waga: 3

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Zdolność techniczna i zawodowa– Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
1) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, co najmniej:
a) jedną usługę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej lub technicznej instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy co najmniej 200 kWp, obejmującej co najmniej 5 lokalizacji albo jedną instalację o mocy co najmniej 200 kWp;
b) jedną usługę obejmującą opracowanie studium wykonalności, analizy techniczno-ekonomicznej lub koncepcji technologicznej oraz programu funkcjonalno-użytkowego albo równoważnego opisu wymagań inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla biogazowni, instalacji biometanowej, instalacji fermentacji osadów lub odpadów z wykorzystaniem energetycznym biogazu, instalacji gospodarki osadowej z odzyskiem energii lub porównywalnej instalacji technologicznej, o planowanej mocy elektrycznej co najmniej 250 kW lub równoważnej skali technologicznej. Zamawiający uzna warunek za spełniony również w przypadku, gdy studium wykonalności (analiza techniczno-ekonomiczna lub koncepcja technologiczna) oraz program funkcjonalno-użytkowy zostały wykonane w ramach odrębnych umów dotyczących tego samego lub różnych przedsięwzięć.
UWAGA:
Zamawiający dopuści wykazanie powyższych doświadczeń w ramach jednej lub kilku umów. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą łącznie wykazać spełnienie warunku, z zastrzeżeniem, że zakres doświadczenia odpowiadający danej części zamówienia wykaże i zrealizuje podmiot posiadający wymagane doświadczenie.
2) Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji umowy następującymi osobami:
a) koordynatorem umowy – z doświadczeniem w koordynacji/wykonaniu co najmniej 3 wielobranżowych opracowań przedinwestycyjnych dotyczących energetyki i odnawialnych źródeł energii;
b) projektantem branży elektrycznej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz doświadczenie w opracowaniu co najmniej 2 dokumentacji projektowych lub technicznych instalacji fotowoltaicznych;
c) projektantem branży sanitarnej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz doświadczenie w opracowaniu co najmniej 1 dokumentacji zawierającej program fnkcjonalno – użytkowy biogazowni lub dokumentację projektową biogazowni;
d) projektantem branży konstrukcyjno-budowlanej – posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub uprawnienia równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
e) ekspertem technologii biogazowych – z doświadczeniem w wykonaniu co najmniej 2 opracowań dotyczących biogazowni, w tym co najmniej jednego studium wykonalności albo programu funkcjonalno-użytkowego, dodatkowo opracowania wykazane w ramach doświadczenia muszą zawierać modele finansowe lub analizy wykonalności biogazowni.
UWAGA:
Zamawiający dopuści łączenie powyższych funkcji przez jedną osobę, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymagań określonych dla łączonych funkcji.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z rozdziałem IV SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z rozdziałem IV SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Na podstawie art. 281 ust. 4 ustawy Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Każdy Wykonawca biorący udział w przetargu musi przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości 4 000 zł (słownie: cztery tysiące złotych);
3. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu:
1) należy wpłacić przelewem na rachunek Urzędu Gminy Stare Babice na konto w Banku Handlowym w Warszawie nr rachunku 13 1030 1508 0000 0008 2366 0009, przy czym Zamawiający musi otrzymać z banku potwierdzenie wpływu przelewu najpóźniej w dniu składania ofert przed upływem terminu ich składania (godzina). Za skuteczność operacji finansowo – bankowych odpowiada Wykonawca. Kopię przelewu należy dołączyć do oferty z zaznaczeniem, że dotyczy postępowania BZP.271.46.2026 pn.: „Wykonanie analiz, opracowań i dokumentacji przedinwestycyjnej w ramach zadania „Rozwój Spółdzielni Energetycznej Energo-Babice działającej na terenie gminy Stare Babice”
2) za datę wniesienia wadium uznaje się datę uznania rachunku Zamawiającego,
3) Zamawiający dokona sprawdzenia czasu wpływu wadium na swoje konto.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z Rozdziałem VII SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wszystkie informacje dotyczące niniejszego postępowania w szczególności: opis przedmiotu zamówienia i warunki jego wykonania, podstawy wykluczenia i warunki udziału w postępowaniu, rodzaje oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca musi złożyć, kryteria oceny ofert dostępne, informacje dotyczące RODO są w SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu dostępnych na stronie internetowej Zamawiającego https://platformazakupowa.pl/pn/stare_babice.
2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej
71621000-7 (Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej) 71356300-1 (Usługi wsparcia technicznego) 79311410-4 (Ocena wpływu ekonomicznego) 71323100-9 (Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną) 71241000-9 (Studia wykonalności usługi doradcze analizy) 79140000-7 (Doradztwo prawne i usługi informacyjne) 71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego 79311410-4 - Ocena wpływu ekonomicznego 71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy 79140000-7 - Doradztwo prawne i usługi informacyjne

Okres realizacji

do 2026-11-16