Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 09:00 (Dziś)
"Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach (Etap I)"
Numer referencyjny: RIR.271.1.31.2026
Zamawiający
Gmina Łącko
Łącko 445
33-390 Łącko, Małopolskie
NIP: 7343514742
REGON: 491892423
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 71 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Najniższa cena
36 666 PLN
Średnia cena
675 941 PLN
Najwyższa cena
2 395 574 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Janowiak Marian Usługi Wodno- Kanalizacyjne Lipnica Wielka | 4 | 257 685 PLN | 515 370 PLN |
| EKOINSTAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Sucha Beskidzka | 3 | 361 977 PLN | 1 085 931 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE DERMEX Sp. z o.o. Chełmek | 2 | 602 700 PLN | 602 700 PLN |
| MACHNIK Sp. z o.o. Stary Sącz | 2 | 801 369 PLN | 1 602 739 PLN |
| HYDRAULIK-a Marcin Puchała Jurków | 2 | 55 237 PLN | 110 474 PLN |
| Janowiak Marian Usługi Wodno-Kanalizacyjne Lipnica Wielka | 2 | 173 430 PLN | 346 860 PLN |
| INO-KOP Ściera Rafał; Świnna Poręba 41, | 2 | - | - |
| Maciej Sikora Stryszawa | 2 | 36 666 PLN | 36 666 PLN |
| TBI Sp. z o.o. ul. Wiejska 13; 31-103 Kraków Kraków | 2 | 290 138 PLN | 290 138 PLN |
| Grupa Dawbud Sp. z o.o. Zaczarnie 58D | 1 | 516 257 PLN | 516 257 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa zapasowego, alternatywnego ujęcia wody poprzez wykonanie 4 zbiorników magazynowych wody pitnej, w celu zapewnienia alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę pitną w sytuacjach kryzysowych.
2026-09-01 06:47:17Z
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi gminnej Wiśniowa – Pańskie w miejscowości Wiśniowa.
2026-08-31 12:35:55Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krzeszów gmina Stryszawa – etapy 1B
2026-08-31 12:01:36Z
Wykonanie kanalizacji w obrębie Domu Ludowego w Kwaczale
2026-08-31 05:57:57Z
Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej z włączeniem do istniejącej sieci gminnej w Gminie Jabłonka w m. Zubrzyca Dolna.
2026-08-26 13:11:02Z
Wykonanie kanalizacji w obrębie Domu Ludowego w Kwaczale
2026-08-26 10:22:01Z
Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Gaj, gmina Mogilany - etap IV
2026-08-18 06:12:26Z
Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Gaj, gmina Mogilany - etap IV
2026-08-18 06:12:26Z
Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Gaj, gmina Mogilany - etap IV
2026-08-18 06:12:26Z
Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Gaj, gmina Mogilany - etap IV
2026-08-18 06:12:26Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396926 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
"Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach (Etap I)"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łącko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892423
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łącko 445
1.5.2.) Miejscowość: Łącko
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: 18 4140710
1.5.8.) Numer faksu: 18 4140740
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lacko.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach (Etap I)"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be0506a6-d742-4855-954a-251b7242e6f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396926
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071794/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/lacko3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na platformie zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/lacko oraz poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl lub inwestycje@lacko.pl . Szczegółowy opis dotyczący komunikacji Zmawiającego z Wykonawcami określono w Rozdziale XI SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/lacko
2. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na platformie zakupowej.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformy zakupowej przez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
4. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, email: gmina@lacko.pl, inwestycje@lacko.pl, nie dotyczy składania ofert lub wniosków.
5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformy zakupowej do konkretnego wykonawcy.
Szczegółowy opis dotyczący korespondencji elektronicznej określono w Rozdziale XI SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych zawarta została w Rozdziale XXV Specyfikacji Warunków Zamówienia.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych zawarta została w Rozdziale XXV Specyfikacji Warunków Zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RIR.271.1.31.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z pierwszym etapem budowy kanalizacji deszczowej na terenie Osiedla Romskiego w Maszkowicach w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030, polegających na wykonaniu kompleksowego systemu odwodnienia zapewniającego skuteczne zarządzanie wodami deszczowymi i ochroną Osiedla Romskiego przed nadmiernym nagromadzeniem wody na jego terenie, na zasadach określonych w SWZ,
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, w tym:
- wykonanie robót ziemnych i przygotowawczych,
- budowę kanału deszczowego,
- przekroczenie poprzeczne pasa drogowego DW nr 969 metodą bezwykopową,
- budowę przepompowni (wraz z robotami towarzyszącymi),
- budowę wylotu wód deszczowych i roztopowych rzeki Dunajec wraz wykonaniem robót polegających na umocnieniu koryta rzeki Dunajec w obrębie wylotu.
Zakres zamówienia (tj. Etapu I) zawiera Projekt Zagospodarowania Terenu - mapa z zaznaczonym zakresem na kolor żółty.
2. Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do istniejących obiektów, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi. Materiały z rozbiórki należy zakwalifikować materiał nadający się do powtórnego użytku. Materiały nadające się do powtórnego użytku Wykonawca wywiezie z placu budowy w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót stanowiący załącznik nr 9 do SWZ, dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 10 do SWZ oraz zapisy SWZ. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-25
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o wartości nieprzekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zakres zamówienia podobnego może obejmować budowę, przebudowę, rozbudowę, modernizację lub remont sieci kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Łącko. Warunki udzielenia zamówienia podobnego zostaną ustalone w negocjacjach, z uwzględnieniem zasad opisanych w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym zasad wyceny określonych w § 12 projektowanych postanowień umowy.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zdolność techniczna lub zawodowa.Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności zawodowej, jeżeli wykaże, że:
a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną, polegającą na budowie, przebudowie, rozbudowie, odbudowie, modernizacji lub remoncie kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej na odcinku o długości min. 250 mb.
b) dysponuje osobą, która pełniła będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodorowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie odpowiednim do przedmiotu zamówienia, albo odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Przez uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r., poz. 166).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 8 do SWZ;
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie, w jakim zgodnie z obowiązującymi przepisami certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane w niniejszym postępowaniu. Certyfikat może zastąpić podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wyłącznie w zakresie objętym certyfikacją. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich wymaganych przez Zamawiającego podstaw wykluczenia, Wykonawca składa odpowiednie podmiotowe środki dowodowe w zakresie nieobjętym certyfikatem. Posługiwanie się certyfikatem jest uprawnieniem wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu, ani nie uzależnia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia od posiadania certyfikacji.
4) Wykonawca zamierzający posługiwać się certyfikatem wskazuje w oświadczeniu składanym wraz z ofertą numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres, w jakim certyfikat ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia.
5) Zamawiający dokonuje oceny certyfikatu z uwzględnieniem zakresu certyfikacji, okresu jej ważności oraz statusu certyfikacji, na zasadach określonych w ustawie Pzp oraz ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności zawodowej zamawiający żąda:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty; wzór wykazu stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
c) W zakresie warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający informuje, że dla przedmiotu niniejszego zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r., poz. 1235, z późn. zm.). W związku z powyższym, zgodnie z art. 112 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu bez zastosowania poziomów zdolności. Spełnianie warunków udziału w postępowaniu oceniane będzie na podstawie podmiotowych środków dowodowych wskazanych w lit. a) i b) powyżej.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Do oferty należy dołączyć również:a) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 Pzp) – jeżeli dotyczy;
d) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (art. 118 ust. 3 Pzp) – jeżeli dotyczy;
e) Kosztorys ofertowy opracowany na podstawie załączonego przedmiaru robót. Cena zawarta w kosztorysie musi być zgodna z ceną ofertową.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 2 000,00 zł6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z zapisami SWZ.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian umowy w granicach wyznaczonych przepisami ustawy Pzp, w tym art. 455 ustawy Pzp oraz w zakresie i na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego (tj. załącznik nr 3 do SWZ).7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lacko
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Wykluczeniu podlega również Wykonawca o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U z 2025 poz. 514).Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 18.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 09:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-25