Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz programu funkcjonalno- użytkowego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA W MARKACH”

Aktywny Usługi 2026/BZP 00417009

Numer referencyjny: WZP.271.47.2026

Zamawiający

Gmina Miasto Marki

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 95

05-270 Marki, Mazowieckie

NIP: 1251622308

REGON: 013269670

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowego opracowania obejmującego przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn. „Centrum Bezpieczeństwa w Markach”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ z załacznikami.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia i mającej znaczący wpływ na jakość wykonania zamówienia – doświadczenie architekta/koordynatora 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 120 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego)

Najniższa cena

7 134 PLN

Średnia cena

267 298 PLN

Najwyższa cena

999 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Tektura, Barbara Kozielewska Warszawa 3 885 600 PLN 885 600 PLN
Studio Budowlane ‘’UNITY” S.C. Małgorzata Tischner, Damian Cyrta Warszawa 3 86 100 PLN 258 300 PLN
GO-ROAD Projektowanie i nadzorowanie robót drogowych Piotr Gołoś Tłuszcz 3 100 040 PLN 300 120 PLN
ARKAS PROJEKT Sp.z.o.o. Olsztyn 2 309 960 PLN 619 920 PLN
Idea Projekt Kamil Rękas, Sebastian Zatorski Spółka Jawna Kielce 2 273 257 PLN 546 514 PLN
JNS Sp. z o.o. Rzeszów 2 113 160 PLN 113 160 PLN
WIELOBRANŻOWA PRACOWNIA PROJEKTOWA DIAPRON Sp. z o.o. Warszawa 2 102 705 PLN 205 410 PLN
Progresbud Spółka z o.o. Chrzanów 2 7 134 PLN 7 134 PLN
Dev-Eng Piotr Modzelewski Bralin 2 9 800 PLN 9 800 PLN
ModernEko Wojciech Świerczyński Częstochowa 2 238 620 PLN 238 620 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem zamiennego pozwolenia na budowę budynku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dalibora 1 w Warszawie

Smart Architekci Szymon Mazurek 488 310 PLN

2026-09-04 07:07:45Z

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na prace rozbiórkowe budynków położonych przy ul. Waryńskiego 50 w Żyrardowie

Dev-Eng Piotr Modzelewski -

2026-08-27 06:00:26Z

Opr. dok. proj. dla przeb dr woj nr 698 w zak bud dr dla piesz. i rowerów oraz bud kan deszcz,na odcinku od km 2+761 do km 4+548 na terenie gminy Siedlce, powiat siedlecki.– nr postępowania 234/23

Idea Projekt Kamil Rękas, Sebastian Zatorski Spółka Jawna -

2026-08-26 12:40:21Z

Opracowanie dok. projekt. przebudowy i rozbudowy dróg w zakresie budowy i przebudowy dróg dla pieszych, dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów w ramach programu Miasto Przyjaznych Zmian

ZAKŁADY TECHNICZNO-HANDLOWE "POSTER" Sp. z o.o. 676 500 PLN

2026-08-26 11:17:21Z

Opracowanie dokumentacji projektowej remontu podwórek przy ul. Kościuszki 31 i 33 w Żyrardowie

PRACOWNIA PROJEKTOWA KARO WOJCIECH WRÓBELSKI 31 000 PLN

2026-08-25 06:16:48Z

Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu miejskiego w Przasnyszu

Primtech Szymon Kita 343 170 PLN

2026-08-24 06:36:32Z

Opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku mieszkalnego z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Wojska Polskiego/ Utrata w Suwałkach

Greg project Architektura i Budownictwo Grzegorz Michalski -

2026-08-21 10:44:05Z

Opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych dla budynków użyteczności publicznej - 11 Listopada, Mickiewicza 4a, Kościuszki 16

Studio Budowlane ‘’UNITY” S.C. Małgorzata Tischner, Damian Cyrta 86 100 PLN

2026-08-20 07:12:58Z

Opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych dla budynków użyteczności publicznej - 11 Listopada, Mickiewicza 4a, Kościuszki 16

Studio Budowlane ‘’UNITY” S.C. Małgorzata Tischner, Damian Cyrta 86 100 PLN

2026-08-20 07:12:58Z

Opracowanie programów funkcjonalno-użytkowych dla budynków użyteczności publicznej - 11 Listopada, Mickiewicza 4a, Kościuszki 16

Studio Budowlane ‘’UNITY” S.C. Małgorzata Tischner, Damian Cyrta 86 100 PLN

2026-08-20 07:12:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 380 PLN Średnia: 213 523 PLN Max: 1 089 165 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz programu funkcjonalno- użytkowego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA W MARKACH”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Marki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 95

1.5.2.) Miejscowość: Marki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-270

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia2@marki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.marki.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz programu funkcjonalno- użytkowego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA W MARKACH”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0461766-29c9-4c41-9e47-d82ae28623b0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417009

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://marki.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy zakupowej https://marki.ezamawiajacy.pl . Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Szczegółowe informacje o
środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 18 SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy zakupowej https://marki.ezamawiajacy.pl. Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Szczegóły określa rozdział 18 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem 26 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z rozdziałem 26 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WZP.271.47.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowego opracowania obejmującego przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn. „Centrum Bezpieczeństwa w Markach”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ z załacznikami.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-04

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia i mającej znaczący wpływ na jakość wykonania zamówienia – doświadczenie architekta/koordynatora

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca:
a) wykaże się należytym wykonaniem, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej:
— 1 usługą polegająca na opracowaniu Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy, rozbudowy lub przebudowy budynku użyteczności publicznej o planowanej wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 20 000 000 zł brutto
oraz
— 1 usługą polegająca na opracowaniu koncepcji architektoniczno-urbanistycznej lub koncepcji zagospodarowania terenu dla inwestycji obejmującej budowę lub rozbudowę zespołu obiektów użyteczności publicznej.
W przypadku składania oferty wspólnej, Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeśli spełni go przynajmniej jeden z Wykonawców. Jeżeli zatem wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, planują wspólnie zrealizować część zamówienia objętą warunkiem, wówczas warunek udziału w postępowaniu musi spełnić oddzielnie każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
b) dysponuje osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia wymagane przepisami prawa odpowiednie do zakresu wykonywanych przez te osoby czynności:
- Architekt/Koordynator - Uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Doświadczenie: co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie jako architekt/koordynator w wykonaniu co najmniej jednego PFU lub dokumentacji projektowej dla budynku użyteczności publicznej obejmującej: obiekt bezpieczeństwa publicznego, budynek administracji publicznej, strażnicę PSP/OSP, centrum zarządzania kryzysowego, obiekt służb mundurowych, szpital lub inny obiekt infrastruktury krytycznej. Doświadczenie architekta/koordynatora stanowi jedno z kryteriów oceny ofert i podlega ocenie w ramach kryterium D. Doświadczenie należy wykazać w formularzu ofertowym.
- Projektant z branży konstrukcyjo-budowlanej - Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjo-budowlanej. Doświadczenie: co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.
- Projektant z branży sanitarnej - Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Doświadczenie: co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.
- Projektant z branży elektrycznej - Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Doświadczenie: co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.
- Projektant z branży teletechnicznej - Uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności lub kwalifikacje umożliwiające projektowanie instalacji i sieci teleinformatycznych. Doświadczenie: co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe obejmują:
a) wykazu usług (załącznik nr 4 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
b) wykaz osób (załącznik nr 5 do SWZ) skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrole jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. Oferta składa przez Spółki cywilne jest traktowana, jako oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego (art. 58 ustawy Pzp) i solidarnie za nie odpowiadających. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców (konsorcjantów), którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do
realizacji których te zdolności są wymagane.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy.
2. Wszelkie zmiany w umowie pod rygorem nieważności muszą być dokonane w formie pisemnej.
3. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian określa §8 projektu umowy, który stanowi
załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://marki.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których poza okolicznościami skazanymi w art. 108 ust. 1 oraz art. art. 109 ust. 1 pkt 4, a także w przypadku gdy zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego)

Okres realizacji

do 2026-12-04