Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

Wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Przejściowej w Słupnie w ramach zadania „Budowa drogi gminnej–ul. Przejściowej na odcinku od DK nr 8 – ul. Jana Pawła II do ul. Rzecznej w Słupnie, gmina Radzymin”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00393107

Numer referencyjny: ZP.271.1.31.2026

Zamawiający

GMINA RADZYMIN

Plac Tadeusza Kościuszki 2

05-250 Radzymin, Mazowieckie

NIP: 1251333745

REGON: 013269700

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Przejściowej w Słupnie w ramach zadania „Budowa drogi gminnej – ul. Przejściowej na odcinku od DK nr 8 – ul. Jana Pawła II do ul. Rzecznej w Słupnie, gmina Radzymin”. W ramach zadania Wykonawca ma obowiązek wykonać: uzupełnienie podbudowy na poszerzeniach drogi (założono 25% powierzchni całej jezdni), wykonać profilowanie podbudowy wraz z uzupełnieniem mechanicznym ubytków za pomocą rozściełacza, wykonać nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz pobocza i zjazdy z kruszywa łamanego. W ramach zadania ponadto Wykonawca ma obowiązek dokonać wycinki zakrzaczeń oraz cięć technicznych i pielęgnacyjnych drzew w pasie drogowym wchodzących w skrajnię wykonanej drogi oraz oznakowanie skrzyżowania z drogą serwisową znakami A6b, A6c oraz A7.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 139 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Najniższa cena

34 010 PLN

Średnia cena

601 649 PLN

Najwyższa cena

3 786 785 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wąchock 9 648 124 PLN 3 240 621 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE "INTERBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Radom 7 508 897 PLN 2 035 589 PLN
Infrastruktura BUD-59 Sp. z o.o. Warszawa 5 222 626 PLN 1 113 128 PLN
DROG-BET Marcin Głuchowski Sochaczew 5 107 422 PLN 483 061 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Inzynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Jasieniec 3 121 422 PLN 364 265 PLN
Zyko-Dróg sp z o.o. Radom 3 757 757 PLN 2 273 272 PLN
USŁUGI TRANSPORTOWE DANIEL DZIEWULSKI Zaborów 2 - -
DROGBUD TOMASZ I AGATA BROK SP.J Radom 2 1 150 296 PLN 1 150 296 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO "PERFEKT" JAWORSKI, KARCZ SPÓŁKA JAWNA Radom 2 894 579 PLN 894 579 PLN
JFP Budownictwo S.C. Kamil Kużawski Bartosz Wrzosek Leśnogóra 2 314 843 PLN 314 843 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 46 000 PLN Średnia: 1 385 692 PLN Max: 13 987 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Przejściowej w Słupnie w ramach zadania „Budowa drogi gminnej–ul. Przejściowej na odcinku od DK nr 8 – ul. Jana Pawła II do ul. Rzecznej w Słupnie, gmina Radzymin”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RADZYMIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269700

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 2

1.5.2.) Miejscowość: Radzymin

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-250

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@radzymin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radzymin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Przejściowej w Słupnie w ramach zadania „Budowa drogi gminnej–ul. Przejściowej na odcinku od DK nr 8 – ul. Jana Pawła II do ul. Rzecznej w Słupnie, gmina Radzymin”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b0aa450-32bc-4b5b-b83f-475bf30aa582

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028057/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.18 Wykonanie nakładki asfaltowej ul. Przejściowej w Słupnie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://radzymin.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://radzymin.ezamawiajacy.pl Dopuszcza się komunikację między Zamawiającym a Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej zp@radzymin.pl . Zapis ten nie dotyczy złożenia oferty.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy zakupowej https://radzymin.ezamawiajacy.pl. Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Szczegóły określa pkt XVI SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z pkt XXV SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z pkt XXV SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.31.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Przejściowej w Słupnie w ramach zadania „Budowa drogi gminnej – ul. Przejściowej na odcinku od DK nr 8 – ul. Jana Pawła II do ul. Rzecznej w Słupnie, gmina Radzymin”. W ramach zadania Wykonawca ma obowiązek wykonać: uzupełnienie podbudowy na poszerzeniach drogi (założono 25% powierzchni całej jezdni), wykonać profilowanie podbudowy wraz z uzupełnieniem mechanicznym ubytków za pomocą rozściełacza, wykonać nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz pobocza i zjazdy z kruszywa łamanego. W ramach zadania ponadto Wykonawca ma obowiązek dokonać wycinki zakrzaczeń oraz cięć technicznych i pielęgnacyjnych drzew w pasie drogowym wchodzących w skrajnię wykonanej drogi oraz oznakowanie skrzyżowania z drogą serwisową znakami A6b, A6c oraz A7.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że posiada zdolność zawodową (potencjał kadrowy): dysponuje lub będzie dysponował co najmniej następującymi osobami, które skieruje do realizacji zamówienia: 1 osobę posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń.
Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych
w państwach członkowskich Unii (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 334).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują wykaz osób (o których mowa w pkt. VIII 2 ppkt 4 niniejszej SWZ) skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrole jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 6 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
Oferta składa przez Spółki cywilne jest traktowana, jako oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego (art. 58 ustawy Pzp) i solidarnie za nie odpowiadających. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców (konsorcjantów), którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy.
2. Wszelkie zmiany w umowie pod rygorem nieważności muszą być dokonane w formie pisemnej.
3. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian określa §12 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://radzymin.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

W celu ograniczenia liczby wykonawców zamawiający przyjmie kryterium najniższej ceny. Zaproszenie zostanie skierowane do wykonawców, którzy w rankingu opracowanym na podstawie powyższego kryterium zajmą miejsca od 1 do 3. Jeśli na pozycji 3 zostanie sklasyfikowanych dwóch lub więcej wykonawców, zamawiający również tych wykonawców zaprosi do negocjacji.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których poza okolicznościami wskazanymi w art. 108 ust. 1 oraz art. art. 109 ust. 1 pkt 4, a także w przypadku gdy zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ, złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu lub certyfikacji zdolności wykonawcy.

Informacja o zamiarze posługiwania się certyfikatem:
1) W celu umożliwienia Zamawiającemu weryfikacji certyfikatu w bazie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych Wykonawca wskazuje w formularzu oferty, czy zamierza posługiwać się certyfikatem.
2) Wykonawca podaje informacje dotyczące certyfikatu również w oświadczeniu, o którym mowa w art. 273 ust. 2 ustawy Pzp.
2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Okres realizacji

3 miesiące