Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)
Wykonanie odwodnienia części budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelisku, Gmina Kościelisko – II postępowanie
Numer referencyjny: ZP.271.14.2026
Zamawiający
GMINA KOŚCIELISKO
ul. Nędzy Kubińca 101
34-511 Kościelisko, Małopolskie
NIP: 7361699456
REGON: 491892305
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
zał. 6
załącznik nr 6- przedmiar robót.pdf
SWZ
SWZ-sig.pdf
załączniki w formie edytowalnej
załączniki w formie edytowalnej.docx
zał. 6A
załącznik nr 6a- specyfikacja meteriałowa.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45232452-5 - Roboty odwadniające)
Najniższa cena
139 980 PLN
Średnia cena
670 513 PLN
Najwyższa cena
1 213 592 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| TOM-BUD Budownictwo Wodno-Inżynieryjne Paulina Tomala-Łukasik Kraków | 2 | 139 980 PLN | 139 980 PLN |
| HYDROKOLEKTYW Sp. z o.o. Myślenice | 1 | 1 213 592 PLN | 1 213 592 PLN |
| Krzysztof Wajda P.P.H.U. ELIS Wieliczka | 1 | 657 969 PLN | 657 969 PLN |
| Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka | 1 | - | - |
| Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe JANDA Janina Duda Mszana Dolna | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Umocnienie rowu RB-1 w Kłaju na dz. nr 2069 w msc. Kłaj - 200mb.
2026-07-21 10:49:59Z
Wykonanie odwodnienia i ocieplenia fundamentów budynku Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Ludowego w Muchówce
2026-07-08 11:00:42Z
Wykonanie odwodnienia wokół budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kazimierza Wielkiego 5 w Myślenicach
2026-06-23 12:25:24Z
Umocnienie rowu RB-1 w Kłaju na dz. nr 2069 w msc. Kłaj - 200mb.
2026-06-02 06:44:33Z
BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ Z ODPROWADZENIEM WODY Z DROGI GMINNEJ NA OSIEDLU CZYRNKI W MIEJSCOWOŚCI JURKÓW
2026-04-21 12:00:10Z
Wykonanie robót melioracyjnych i odwodnieniowych przy drogach gminnych na terenie Gminy Zabierzów w 2026r.
2026-02-27 11:55:10Z
Cała Polska — 27 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402160 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie odwodnienia części
budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelisku, Gmina Kościelisko – II postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŚCIELISKO
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Inwestycji, Zamówień Publicznych, Utrzymania Dróg i Gospodarki Komunalnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892305
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Nędzy Kubińca 101
1.5.2.) Miejscowość: Kościelisko
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-511
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminakoscielisko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakoscielisko.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie odwodnienia części
budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelisku, Gmina Kościelisko – II postępowanie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0573138-b7be-4f39-a7cd-7ba464a4b8c6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402160
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041492/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Wykonanie odwodnienia części budynku Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kościelisku, Gmina Kościelisko
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f0573138-b7be-4f39-a7cd-7ba464a4b8c63.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Ofertę należy złożyć sporządzoną pod
rygorem nieważności, w formie elektronicznej (czyli opatrzoną podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i/lub dokumentami należy złożyć za
pośrednic-twem Platformy e-Zamówienia pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/. Składanie ofert dostępne jest tylko dla
użytkowników będących Wykonawcami, posiadającymi uprawnienie do Składania ofert. W celu złożenia oferty należy przejść do
szczegółów postępo-wania, wybrać zakładkę oferty/wnioski, następnie przycisk złóż ofertę. Zamawiający nie udostępnia
interaktywnego formularza ofertowego na Platformie e-Zamówienia i w związku z tym należy zignorować komunikat pojawiający się
przy składaniu ofer-ty w tym zakresie. Ofertę należy złożyć na wzorze Formularza Ofertowego sporządzonego przez
Zamawiającego- Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglą
dzie
postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofer-tę” system prezentuje okno składania
oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektro-nicznych, w którym znajdują się dwa pola „przeciągnij” i „upuść” służące do
dodawania plików. Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz ofertowy” w pierwszym polu („Wypełniony
formularz oferty”). W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedsta-wione w ofercie przez Wykonawcę”), Wykonawca dodaje
pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą. W zależności od formatu kwalifikowanego podpisu (PAdES, XAdES) i
jego typu (zewnętrzny, we-wnętrzny) Wykonawca dołącza do Platformy e-Zamówienia uprzednio podpisane dokumenty wraz z
wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny): dokumenty w formacie
„pdf” zaleca się podpisywać formatem PAdES; Zamawiający dopuszcza podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf”, wtedy
zale-ca się użyć formatu XAdES. W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kom-presji,
opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub
podpisem osobistym, jest równoznaczne z opatrze-niem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku kwalifikowanym podpisem
elektronicz-nym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Dokumenty spakowane należy podpisać podpisem zewnętrznym.
System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje. W przypadku braku podpisu System poinformuje o tym
w trakcie składania dokumentów, jednakże zostaną one przyjęte przez Platformę mimo braku podpisu. Szczegółowe informacje, jak
podpisywać doku-menty podpisem kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym znajdują się w instrukcji podpisywa-nia znajdującej się
w Centrum pomocy na Platformie e-Zamówienia. W przypadku pozytywnego zakończenia procesu, potwierdzenie czasu
przekazania i odbioru oferty znajdować się będzie w Elektronicznym Potwierdzeniu Przyjęcia (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu
Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski” Wykonawca może przed
upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wyco-fuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku
Wycofaj ofertę”. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. W przypadku
zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16.04.1993 roku o
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r. poz. 1233), Wykonawca ma obowiązek wydzielić z oferty te
informacje
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia: przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu odwodnienia części
budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelisku wraz z odprowadzeniem wód do istniejącej kanalizacji deszczowej.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
• wykonanie robót rozbiórkowych,
• wykonanie robót ziemnych,
• wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej ścian fundamentowych,
• wykonanie docieplenia ścian fundamentowych,
• wykonanie drenażu,
• wykonanie kanalizacji odprowadzającej wody opadowe,
• wykonanie studzienek kontrolnych i rewizyjnych,
• wykonanie przyłączenia do istniejącej kanalizacji deszczowej,
• odtworzenie nawierzchni,
• wykonanie robót żelbetowych związanych z przebudową schodów zewnętrznych,
• uporządkowanie terenu po zakończeniu robót
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej
3. Szczegółowy zakres i sposób wykonania robót ujęty został w załącznikach nr 6 i 6a do SWZ - dokumentacja (przedmiar
robót, specyfikacja materiałowa)
4.2.6.) Główny kod CPV: 45232452-5 - Roboty odwadniające
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232453-2 - Roboty budowlane w zakresie upustów
45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający
przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych jak w zamówieniu podstawowym na
zasadach określonych w ustawie prawo zamówień publicznych.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zmawiający wybierze tę ofertę spośród ofert nie odrzuconych, która uzyska najwyższą liczbę punktów
zgodnie ze wskazanymi kryteriami. Liczba punktów będzie zaokrąglona do drugiego miejsca po przecinku. Liczbę punktów
uzyskanych przez Wykonawcę oblicza się według wzoru:
P= KC + KG
gdzie:
P - liczba punktów uzyskanych przez wykonawcę
KC - liczba punktów uzyskanych za kryterium cena brutto
KG - liczba punktów uzyskanych za kryterium okres udzielonych gwarancji
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonych gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
21. Oferta oraz dokumenty składane wraz z ofertą:1) Ofertę stanowi Formularz ofertowy wypełniony przez Wykonawcę zgodnie ze wzorem stano-wiącym załącznik nr 1 do SWZ
Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenie, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ; zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ.
2) dokumenty, z których wynika umocowanie do reprezentowania Wykonawcy; tj. odpis lub in-formacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Go-spodarczej lub innego właściwego rejestru (Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów, przy czym poprzez w/w dane należy rozumieć wskazanie przez wykonawcę w oświadczeniu, o którym mowa w rozdziale X ust. 1 np. nr KRS, nr NIP, nr REGON)
3) ew. odpowiednie pełnomocnictwa lub inny dokument potwierdzający umocowanie do re-prezentowania wykonawcy (jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 2).
4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ oraz oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XI SWZ (jeżeli dotyczy);
5) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeżeli do-tyczy- zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ oraz oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XII SWZ (jeżeli dotyczy);
6) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwaran-cji);
7) informacje, o których mowa w rozdziale XV pkt 10 SWZ (jeżeli dotyczy);
8) kosztorys ofertowy (zgodny z przedmiarami robót zamieszczonymi w załączniku nr 6 do SWZ).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 4 000,00 zł(słownie: cztery tysiące zł 00/100).
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Za-łącznik nr 5 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisem-nej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformie e-Zamówienia pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/ w myśl Ustawy na stronie internetowej prowadzonego postępowania
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawców3) Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bez-pieczeństwa narodowego, zwanej dalej „ustawą o szczególnych
rozwiązaniach” z postę-powania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza
się:
1. wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w roz-porządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podsta-wie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach;
2. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozu-mieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finan-sowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona
w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na li-stę lub będąca takim
beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile zo-stała wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu
na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiąza-niach;
3. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach
określonych w rozporzą-dzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jed-nostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podsta-wie decyzji w sprawie wpisu na listę
rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach.
Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania wyżej wymienionej oko-liczności.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 21.08.2026
- Termin składania ofert
- 08.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
45 dni