Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)
Wykonanie robót polegających na ustawieniu opornika betonowego 12x25x100 cm na ławie betonowej z oporem na długości 1 042,00 m wraz z robotami towarzyszącymi na DP Nr 4320W w msc. Trojany gm. Dąbrówka
Numer referencyjny: WZP.272.101.2026
Zamawiający
POWIAT WOŁOMIŃSKI
ul. Prądzyńskiego 3
05-200 Wołomin, Mazowieckie
NIP: 1250940609
REGON: 013269344
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 139 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg)
Najniższa cena
34 010 PLN
Średnia cena
601 649 PLN
Najwyższa cena
3 786 785 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| "BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wąchock | 9 | 648 124 PLN | 3 240 621 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE "INTERBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Radom | 7 | 508 897 PLN | 2 035 589 PLN |
| Infrastruktura BUD-59 Sp. z o.o. Warszawa | 5 | 222 626 PLN | 1 113 128 PLN |
| DROG-BET Marcin Głuchowski Sochaczew | 5 | 107 422 PLN | 483 061 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Inzynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Jasieniec | 3 | 121 422 PLN | 364 265 PLN |
| Zyko-Dróg sp z o.o. Radom | 3 | 757 757 PLN | 2 273 272 PLN |
| USŁUGI TRANSPORTOWE DANIEL DZIEWULSKI Zaborów | 2 | - | - |
| DROGBUD TOMASZ I AGATA BROK SP.J Radom | 2 | 1 150 296 PLN | 1 150 296 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO "PERFEKT" JAWORSKI, KARCZ SPÓŁKA JAWNA Radom | 2 | 894 579 PLN | 894 579 PLN |
| JFP Budownictwo S.C. Kamil Kużawski Bartosz Wrzosek Leśnogóra | 2 | 314 843 PLN | 314 843 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3819W w km 7+480 do 8+580 odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3822W Szwarocin – Erminów do granicy powiatu sochaczewskiego”
2026-09-02 08:26:03Z
Wykonanie remontu warstwy ścieralnej ulicy Chrobrego (od ronda Sybiraków do ulicy 11 Listopada) w Radomiu
2026-09-01 07:19:16Z
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Andrzejewo Kolonie
2026-08-27 09:03:59Z
Przebudowa dróg gminnych: nr 400129W, ul. Zielona oraz nr 400145W, ul. Południowa w miejscowości Chlewiska
2026-08-27 07:33:37Z
„Przebudowa ul. Lipowej w miejscowości Wincentówek, Gmina Leoncin”
2026-08-26 06:05:43Z
Budowa ul. A. Struga w Piastowie
2026-08-21 10:42:07Z
Przebudowa drogi publicznej ul. Łukasińskiego w Piastowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą
2026-08-19 12:07:51Z
Wykonanie remontu warstwy ścieralnej ulicy Limanowskiego od ul. Wałowej do ronda Kisielewskiego w Radomiu
2026-08-18 11:13:08Z
Roboty remontowe i utrzymaniowe na drogach w Dzielnicy Rembertów w 2026/2027
2026-08-18 05:27:18Z
Przebudowa drogi wewnętrznej ulica Cicha w miejscowości Ruchna
2026-08-14 10:49:35Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391767 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie robót polegających na ustawieniu opornika betonowego 12x25x100 cm na ławie betonowej z oporem na długości 1 042,00 m wraz z robotami towarzyszącymi na DP Nr 4320W w msc. Trojany gm. Dąbrówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT WOŁOMIŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269344
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Prądzyńskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Wołomin
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-200
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiat-wolominski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-wolominski.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót polegających na ustawieniu opornika betonowego 12x25x100 cm na ławie betonowej z oporem na długości 1 042,00 m wraz z robotami towarzyszącymi na DP Nr 4320W w msc. Trojany gm. Dąbrówka
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4e108d9-1421-4395-a1d4-027629e17ba5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391767
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042125/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.35 Ustawienie opornika drogowego w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej Nr 4320W w msc. Trojany gm. Dąbrówka”
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_wolominski3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_wolominski
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_wolominski,
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_wolominski, https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem I.16 SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Oświadczenie zawarte w pkt 16 formularza oferty
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WZP.272.101.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót polegających na ustawieniu opornika betonowego 12x25x100 cm na ławie betonowej z oporem na
długości 1 042,00 m wraz z robotami towarzyszącymi na drodze powiatowej Nr 4320W w miejscowości Trojany gmina
Dąbrówka w ramach zadania: „Przebudowa drogi nr 4320W w miejscowości Trojany gm. Dąbrówka”.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej- posiadają odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 100.000,00 zł brutto.
2. zdolności technicznej lub zawodowej
- w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert wykonali należycie roboty budowlane odpowiadające
swoim rodzajem i zakresem robotom budowlanym wskazanym w przedmiocie zamówienia . Zamawiający wymaga
wykonania dwóch robót budowlanych polegającej na wykonaniu oporników drogowych, krawężników itp. o łącznej wartości
co najmniej 150 000,00 zł. brutto.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: -
dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
- wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te
zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym
dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane
zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne
odpowiednie dokumenty.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
- wadium;- kosztorys - ceny jednostkowe.
Jeśli dotyczy:
- samooczyszczenie;
- pełnomocnictwo;
- oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
- zobowiązanie podmiotu trzeciego;
- zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 1.900,00 zł (słownie: jeden tysiąc dziewięćset złotych).2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 29.09.2026 r.
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku PKO BP numer rachunku: 24 1020 1042 0000 8102 0016 6942. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego).
5) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Powiat Wołomiński
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
- kwotę gwarancji/poręczenia,
- termin ważności gwarancji/poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiana postanowień umowy w zakresie wynagrodzenia wskazanego w umowie może nastąpić na skutek:Terminy wykonania robót objętych niniejszą umową mogą ulec zmianie w przypadku:
1) przerw w realizacji prac i robót, powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego lub na jego pisemne żądanie,
2) w przypadku, gdy warunki atmosferyczne nie pozwolą na prowadzenie robót zgodnie
z wymogami technologicznymi, termin realizacji może się przesunąć o czas niezbędny
do poprawnego wykonania robót pod warunkiem akceptacji Zamawiającego,
3) uzasadnionych przerw w realizacji prac i robót, powstałych z przyczyn niezależnych
i niezawinionych przez Wykonawcę lub Zamawiającego.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_wolominski
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 10:10
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-29
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Termin wykonania zamówienia30 dni od dnia podpisania umowy, nie dłużej niż do 20.10.2026 r.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni