Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 319 000 PLN
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi
Numer referencyjny: DZP.261.152.2026
Zamawiający
Zarząd Lokali Miejskich
al. Kościuszki 47
90-514 Łódź, Łódzkie
NIP: 7252122232
REGON: 363752546
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| DEKORACYJNACEGLA.PL Sp. z o.o. 64-980 Trzcianka, pl. Pocztowy 24b NIP 7632155485 | Trzcianka | 7632155485 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | DEKORACYJNACEGLA.PL Sp. z o.o. 64-980 Trzcianka, pl. Pocztowy 24b NIP 7632155485 (Trzcianka) | Umowa podpisana | 319 000 PLN | 319 000 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
61 500 PLN
Średnia cena
1 567 275 PLN
Najwyższa cena
12 995 934 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| USŁUGOWY ZAKŁAD KOMINIARSKI PIOTR ROJEK Konstantynów Łódzki | 5 | - | - |
| EL-MOT Józef Znojek Tuszyn | 2 | 5 300 000 PLN | 5 300 000 PLN |
| AP ELEKTRO-TECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Piotrków Trybunalski | 2 | 135 450 PLN | 270 900 PLN |
| PHU LARIX Lubliniec | 2 | - | - |
| KEMPA SPÓŁKA CYWILNA Siedlików | 2 | - | - |
| ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o. Małecz | 2 | - | - |
| ''ANDROS'' Andrzej Adamek Barkowice | 2 | 194 494 PLN | 388 988 PLN |
| Usługi Remontowo-Budowlane NICIAK Mirosława Niciak Sięganów | 2 | 252 153 PLN | 504 307 PLN |
| NORM-HAUS Żółtaszek Olesik Spółka Jawna Kolonia Biskupska | 2 | 2 014 000 PLN | 4 028 000 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kutno | 2 | 219 183 PLN | 219 183 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Utworzenie aktywnego placu zabaw przy Gminnym Żłobku w Buczku przy ul. Głównej 21
2026-09-04 07:01:55Z
Remont podłóg na korytarzach w Szkole Podstawowej w Wyszanowie
2026-09-04 05:25:09Z
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Parkowej w Ujeździe.
2026-09-03 19:28:14Z
Utworzenie Centrum kultury, sportu i turystyki w Kamieńsku
2026-09-03 14:54:49Z
Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Reczycach
2026-09-03 13:13:16Z
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi
2026-09-03 10:08:32Z
Przebudowa drogi gminnej nr 121007 E w msc. Tadzin, gm. Brzeziny
2026-09-03 10:02:08Z
Modernizacja drogi gminnej nr DG102205E Gołębiew Nowy - Gołębiew Stary na odcinku od km 0+005 do km 0+591
2026-09-03 09:29:01Z
Remont mostku w parku Widzewska Górka
2026-09-03 09:23:26Z
Przebudowa części pomieszczeń szpitalnych na pracownię badań endoskopowych w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o.
2026-09-03 07:17:10Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366236 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie nieruchomościami komunalnymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z robotami towarzyszącymi
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9aec36f6-50cb-4f93-99ca-9d5738fa6c72
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366236
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.41 Rozbiórka budynków nie oznaczonych na mapie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Określa rozdział X SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.261.152.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie terenu poprzez roboty rozbiórkowe, budowlane, remontowe oraz instalacyjne obiektów budowlanych niezewidencjonowanych na mapie, których awaryjny stan techniczny stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w obiekcie lub w jego pobliżu zgodnie z załączonym wykazem adresowym wraz z ustawieniem pergoli stalowych. Kubatura budynków: ok. 2442,75 m3. Obiekty nie są objęte indywidualną ochroną Konserwatora Zabytków, nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego i krajobrazu kulturowego ujętego w Gminnej Ewidencji Zabytków
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 9. Zamawiający przewiduje możliwość wielokrotnego udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 100% wartości zamówienia podstawowego zamówień powtórzonych. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu robót budowlanych będących przedmiotem niniejszego postępowania max. do 40 budynków znajdujących się w administrowanym zasobie ZLM. Termin realizacji i cena za wykonanie robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia będzie negocjowana dla każdego budynku w zależności od rodzaju prac.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie:1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu;
1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu;
1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa w tym zakresie warunków udziału w postępowaniu;
1.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
a) warunki dotyczące doświadczenia:
Zamawiający uzna za spełniony warunek w przypadku, gdy wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie roboty budowlane polegające na rozbiórce min. 10 budynków o łącznej kubaturze min.: 2 500 m3. Wzór wykazu stanowi zał.nr 4 do SWZ.
b) warunki dotyczące osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku, gdy wykonawca wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia, co najmniej:
1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami o specjalności konstrukcyjno – budowlanej wraz z ważnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, która będzie pełnić bezpośrednio obowiązki kierownika robót. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca składający ofertę w przedmiotowym postępowaniu jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 3 000 PLN (słownie: trzy tysiące złotych 00/100).2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy.
3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Wadium takie musi obejmować cały okres związania ofertą. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta.
4. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie poręczeń lub gwarancji należy wskazać – „Zarząd Lokali Miejskich, 90-514 Łódź, al. T. Kościuszki 47”
5. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
7. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa.
8. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego nr 29 1240 1037 1111 0011 0911 3293 (w tytule przelewu należy wpisać znak postępowania), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem.
9. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp.
10. Zamawiający zwróci wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp.
11. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych wart. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Określa projekt umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-12 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-12 12:10
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-10
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.07.2026
- Termin składania ofert
- 12.08.2026 10:00
- Wartość umowy
- 319 000 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30