Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)

Wymiana wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek

Aktywny Usługi 2026/BZP 00403724

Numer referencyjny: ZP.271.22.2026

Zamawiający

Administracja Zasobów Komunalnych

Ostrowska 30

87-800 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8883099046

REGON: 340888485

Opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 i/lub zadanie nr 2 Usługa obejmuje wymianę wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek z podziałem na dwa zadania: -Zadanie nr 1 – Rejon nr I -Zadanie nr 2 – Rejon nr II.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin wykonania 40%

Część 2

Cena 60%
Termin wykonania 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 23 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 38421100-3 - Wodomierze (cała Polska)

Najniższa cena

269 PLN

Średnia cena

582 016 PLN

Najwyższa cena

1 242 897 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
NETPROCES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Gdańsk 2 - -
POLSKA FABRYKA WODOMIERZY I CIEPŁOMIERZY FILA SP. Z O. O. SZTUMSKIE POLE 2 450 184 PLN 450 184 PLN
Aqua Partner Sp. z o.o. Wrocław 2 1 242 897 PLN 1 242 897 PLN
BARTNICKI sp. z o. o. Warszawa 1 269 PLN 593 812 PLN
Orange Polska S.A. Warszawa 1 985 984 PLN 985 984 PLN
Metering Anna Moder Sp. z o.o. Buczek 1 - -
P.H.U PAGOS Adam Karpiuk Dubów 1 - -
Firma Handlowo-Usługowa Elbląg 1 - -
BUD-AN Sp. z o.o. Kalisz 1 447 001 PLN 447 001 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI, TRANSPORTU I USŁUG KOMUNALNYCH GMINY BEŁCHATÓW SP. Z O.O. BEŁCHATÓW 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

WYMIANA WODOMIERZY DO WODY ZIMNEJ NA ISTNIEJĄCYCH PRZYŁĄCZACH WODOCIĄGOWYCH – ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE ADMINISTROWANYM PRZEZ ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O. W DOPIEWIE

CZYŻ-BUD Sp. z.o. -

2026-06-29 06:10:44Z

"Wymiana wodomierzy i instalacja punktów monitoringu przepływu wody” w ramach realizacji zadania „Modernizacja sieci wodociągowej i SUW na terenie Gminy Osieck”

Metering Anna Moder Sp. z o.o 803 498 PLN

2026-06-16 12:55:01Z

"Wymiana wodomierzy i instalacja punktów monitoringu przepływu wody” w ramach realizacji zadania „Modernizacja sieci wodociągowej i SUW na terenie Gminy Osieck”

Metering Anna Moder Sp. z o.o. -

2026-06-16 12:55:01Z

Wykonanie usługi realizacji zadania pn. „Zakup i instalacja wodomierzy z funkcją zdalnego odczytu”

POLSKA FABRYKA WODOMIERZY I CIEPŁOMIERZY FILA SP. Z O. O. -

2026-06-10 06:07:18Z

Wymiana wodomierzy w gminie Świerzno

Aqua Partner Sp. z o.o. -

2026-06-02 07:27:55Z

Wymiana i montaż wodomierzy z wdrożeniem systemu teleinformatycznego do zarządzania gospodarką wodno-ściekową w 2026 r.

Metering Anna Moder Sp. z o.o. -

2026-05-15 10:50:20Z

„Dostawa i montaż wodomierzy z modułami radiowymi wraz z oprogramowaniem”

NETPROCES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-05-14 10:09:58Z

Wymiana wodomierzy na nowe wodomierze z odczytem radiowym i zabezpieczeniem magnetycznym w lokalach będących w zasobie administrowanym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu.

Firma Handlowo-Usługowa -

2026-05-14 08:19:58Z

„Dostawa i montaż wodomierzy z modułami radiowymi wraz z oprogramowaniem”

NETPROCES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-05-11 09:57:10Z

"Wymiana wodomierzy w ramach zadania pn.: Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – etap II"

BUD-AN Sp. z o.o. 447 001 PLN

2026-05-09 11:48:33Z

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Wymiana wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Administracja Zasobów Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340888485

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ostrowska 30

1.5.2.) Miejscowość: Włocławek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 544144850

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@azk.wloclawek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.azk.wloclawek.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c9a0b9e-287c-457b-ae99-92c73d8f06a2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403724

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034079/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Wymiana wodomierzy i ciepłomierzy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c9a0b9e-287c-457b-ae99-92c73d8f06a2

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: www.ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Informacje zawarte w SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje zawarte w SWZ dot. RODO i CRU

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje zawarte w SWZ dot. RODO i CRU

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 i/lub zadanie nr 2
Usługa obejmuje wymianę wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek z podziałem na dwa zadania:
-Zadanie nr 1 – Rejon nr I
-Zadanie nr 2 – Rejon nr II.

4.2.6.) Główny kod CPV: 38421100-3 - Wodomierze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje możliwość opcji do wysokości do 10% wartości podstawowego zamówienia, przy czym opcja nie może zmieniać głównego zakresu zamówienia.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:
a) „Całkowita cena oferty brutto" 60,00 %.
b) „Termin wykonania” 40,00%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa obejmuje wymianę wodomierzy i ciepłomierzy w lokalach należących do Miasta Włocławek z podziałem na dwa zadania:
-Zadanie nr 1 – Rejon nr I
-Zadanie nr 2 – Rejon nr II.

4.2.6.) Główny kod CPV: 38421100-3 - Wodomierze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje możliwość opcji do wysokości do 10% wartości podstawowego zamówienia, przy czym opcja nie może zmieniać głównego zakresu zamówienia.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:
a) „Całkowita cena oferty brutto" 60,00 %.
b) „Termin wykonania” 40,00%

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

ZADANIE NR 1 I/LUB ZADANIE NR 2
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania
2) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający odstąpił od określenia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający odstąpił od określenia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
4) sytuacji finansowej lub ekonomicznej :
Wykonawca winien posiadać opłaconą polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości min. 200 000,00 złotych;
5) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że:
a) Wykonawca składający ofertę w prowadzonym postępowaniu zamówienia musi wykazać się wykazem usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty, na co najmniej dwóch usług polegających na wykonaniu prac hydraulicznych tożsamych lub odpowiadających zakresem przedmiotowi niniejszego zamówienia odpowiadających przedmiotowemu zamówieniu na łączną kwotę powyżej 150 000 zł. brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: ZADANIE NR 1 I/LUB ZADANIE NR 2
a) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
-art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP,
-art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
-art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP,
-art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych - Dz. U z 2019 poz. 1170)
-art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP,
-art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, według wzoru z załącznika nr 5 do SWZ,
b) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514), według wzoru załącznika nr 5 do SWZ,
c) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz
z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnego z załącznikiem nr 8 do SWZ.,

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: ZADANIE NR 1 I/LUB ZADANIE NR 2
a) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane. Jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ
b) wykaz osób – załącznik nr 9 do SWZ

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

zgodnie z zapisami w SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:
-Zadanie nr 1: 6 060,00 złotych,
-Zadanie nr 2: 4 840,00 złotych,
przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium, o którym mowa w pkt 1, utrzymuje się nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy PZP.
3. Bieg terminu ważności wadium rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
4. Wadium może być wniesione w:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia
9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
5. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku PKO BANK POLSKI S.A. ODDZIAŁ CENTRUM WE WŁOCŁAWKU, nr: 11 1020 5170 0000 1902 0110 5147, z dopiskiem na przelewie: Wadium: „ Nr postępowania ZP.271.22.2026- Zdanie nr ……..”.
6. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w pkt. 3, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

informacja opisane w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z proponowanymi zapisami we wzorze umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-01 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: www.ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-01 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-30

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

ZADANIE NR 1 I/LUB ZADANIE NR 2
1. Zamawiający zgodnie z art. 275 pkt 2 P.z.p przewiduje możliwość prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści oferty, która podlegać będzie ocenie w ramach kryteriów oceny ofert, a po zakończeniu negocjacji Zamawiający zaprosi Wykonawców do składania ofert dodatkowych.
2. Negocjacje, o których mowa powyżej nie będą mogły prowadzić do zmiany treści SWZ oraz będą dotyczyły wyłącznie tych elementów oferty, które podlegać będą w ramach kryteriów oceny ofert.
3. Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców zapraszanych do negocjacji ofert:
Zamawiający przewiduje możliwość ograniczenia liczby wykonawców, których zaprosi do negocjacji stosując kryteria oceny ofert opisane w Rozdziale 19 SWZ.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę.
Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące wskazane w SWZ czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. –
(Dz. U. z 2024, poz.1061 ze zm.) Kodeks pracy zostały zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę.
Wykonawca lub podwykonawca zatrudni ww. osoby na okres realizacji zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby.

Zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1976 r. – Kodeks pracy: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”.

Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia:
-demontaż wodomierzy i ciepłomierzy,
-montaż nowych wodomierzy i ciepłomierzy,
-wykonywanie połączeń instalacyjnych,
-wykonywanie uszczelnień i sprawdzanie szczelności instalacji,
-uruchamianie urządzeń pomiarowych,
-czynności związane z przygotowaniem miejsca montażu,
-czynności związane z plombowaniem i oznakowaniem urządzeń,
-sporządzanie protokołów wymiany w zakresie czynności technicznych wykonywanych na miejscu.
2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 38421100-3 - Wodomierze
38421100-3 (Wodomierze) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Okres realizacji

90 dni