Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Wymiana wykładziny podłogowej w pomieszczeniach biurowych oraz stolarki drzwiowej w budynku przy ul. Mickiewicza 10-16 w Toruniu.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00402174

Numer referencyjny: 560000/271/07/2026-ZAP

Zamawiający

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W TORUNIU

ul. Adama Mickiewicza 33/39

87-100 Toruń, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8762049144

REGON: 00001775600507

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo- budowlanych polegających na wymianie wykładziny podłogowej w pomieszczeniach biurowych oraz stolarki drzwiowej w budynku przy ul. Mickiewicza 10-16 w Toruniu. Zamówienie obejmuje: 1) zerwanie posadzki z wykładziny dywanowej; 2) usunięcie istniejącego parkietu; 3) oczyszczenie podłoża; 4) demontaż istniejących drzwi i naświetli; 5) zamurowanie otworów po naświetlach i dostosowanie otworów drzwiowych; 6) montaż nowych nadproży; 7) prace posadzkarskie (warstwy wyrównawcze); 8) gruntowanie podłoża; 9) kontrola wilgotności; 10) montaż listew przyściennych; 11) montaż stolarki otworowej - drzwiowej; 12) uzupełnianie tynków i przygotowanie pod malowanie; 13) układanie wykładziny PVC i montaż listew przyściennych; 14) uzupełnienie malowania ścian.

Kryteria oceny ofert

Cena 95%
okres gwarancji jakości 5%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 18 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Najniższa cena

114 000 PLN

Średnia cena

528 257 PLN

Najwyższa cena

1 888 263 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
LUXURIA Paulina Pokorska Mokre 4 122 000 PLN 488 000 PLN
FEMINA Agnieszka Nowak z siedzibą w Nowej Wsi Wielkiej, ; 86-060 Nowa Wieś Wielka, NIP 5561291799, REGON 341204187 86-060 Nowa Wieś Wielka, 2 306 970 PLN 613 940 PLN
Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Droga” Stolno 2 1 302 854 PLN 1 302 854 PLN
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "PUBR" sp. z o. o. Bydgoszcz 2 561 233 PLN 561 233 PLN
MAREMO Bartłomiej Stacherczak Włocławek 1 488 310 PLN 488 310 PLN
Tectum spółka z o.o. Złotoria 1 - -
FEMINA Agnieszka Nowak Nowa Wieś Wielka 1 436 413 PLN 436 413 PLN
Femina Agnieszka Nowak Nowa Wieś Wielka 1 560 067 PLN 560 067 PLN
Wielobranżowa Firma "AWPO" s.c. P. Lewandowski, A. Wudziński Inowrocław 1 1 888 263 PLN 1 888 263 PLN
BWJ Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz 1 - 1 788 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja budynku dawnej Szkoły w Wabczu w ramach programu „Aktywny Maluch

Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Droga” -

2026-08-12 06:01:15Z

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

LUXURIA Paulina Pokorska 125 000 PLN

2026-08-05 09:26:53Z

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

LUXURIA Paulina Pokorska 114 000 PLN

2026-08-05 09:26:53Z

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

LUXURIA Paulina Pokorska 127 000 PLN

2026-08-05 09:26:53Z

Modernizacja bazy edukacyjnej wraz z wyposażeniem ekopracowni w szkołach podstawowych na terenie Gminy Grudziądz

LUXURIA Paulina Pokorska 122 000 PLN

2026-08-05 09:26:53Z

Remont i przebudowa części budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "PUBR" sp. z o. o. -

2026-07-20 10:38:31Z

Termomodernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej

MAREMO Bartłomiej Stacherczak 488 310 PLN

2026-07-08 10:43:08Z

Zmiana sposobu użytkowania budynku oraz przebudowa pomieszczeń administracyjnych na potrzeby Tymczasowej Izby Przyjęć w budynku Diagnostyczno - Leczniczym Centrum Onkologii w Bydgoszczy

BWJ Inwestycje Sp. z o.o. 1 788 000 PLN

2026-06-18 06:25:31Z

Remont pomieszczeń i sanitariatów w budynku nr 10 i 11 (warsztatowe) w kompleksie wojskowym przy ul. Fabrycznej 16 na terenie RZI w Bydgoszczy.

FEMINA Agnieszka Nowak 436 413 PLN

2026-06-16 13:18:33Z

Remont pomieszczeń I piętra budynku nr 29, pomieszczenia nr 102 w budynku nr 24 oraz części pomieszczeń parteru budynku nr 13 w kompleksie wojskowym przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy

Femina Agnieszka Nowak 560 067 PLN

2026-06-12 07:04:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 30 002 PLN Średnia: 517 923 PLN Max: 3 837 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Wymiana wykładziny podłogowej w pomieszczeniach biurowych oraz stolarki
drzwiowej w budynku przy ul. Mickiewicza 10-16 w Toruniu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W TORUNIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 33/39

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: maria.kowalska02@zus.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana wykładziny podłogowej w pomieszczeniach biurowych oraz stolarki
drzwiowej w budynku przy ul. Mickiewicza 10-16 w Toruniu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0419a9a1-c21c-41d6-9163-2b6cb37f4d51

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402174

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00494030/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wymiana drzwi wejscowych do pom. biurowychwymiana posadzek na tarkiet. Malowanie pomieszczeń Mickiewicza 10-16 Toruń

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/312624/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami poprzez platformę zakupową e-zamawiający , na subdomenie Zamawiającego https://zus.ezamawiajacy.pl/
adres do strony prowadzonego postępowania:
https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/312624/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
4) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie danych .pdf
2. W zależności od formatu kwalifikowanego podpisu (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) Wykonawca dołącza do Systemu uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego jako:
1) dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES;
2) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
Wszystkie pliki składane do Zamawiającego za pośrednictwem Systemu muszą zostać podpisane właściwym podpisem elektronicznym poza Systemem (na własnym komputerze Wykonawcy). Złożenie podpisu elektronicznego w ramach potwierdzania składania oferty w Systemie nie stanowi czynności podpisania, któregokolwiek ze składanych przez Wykonawcę plików.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 560000/271/07/2026-ZAP

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo- budowlanych polegających na wymianie wykładziny podłogowej w pomieszczeniach biurowych oraz stolarki drzwiowej w budynku przy ul. Mickiewicza 10-16 w Toruniu. Zamówienie obejmuje:
1) zerwanie posadzki z wykładziny dywanowej;
2) usunięcie istniejącego parkietu;
3) oczyszczenie podłoża;
4) demontaż istniejących drzwi i naświetli;
5) zamurowanie otworów po naświetlach i dostosowanie otworów drzwiowych;
6) montaż nowych nadproży;
7) prace posadzkarskie (warstwy wyrównawcze);
8) gruntowanie podłoża;
9) kontrola wilgotności;
10) montaż listew przyściennych;
11) montaż stolarki otworowej - drzwiowej;
12) uzupełnianie tynków i przygotowanie pod malowanie;
13) układanie wykładziny PVC i montaż listew przyściennych;
14) uzupełnienie malowania ścian.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45442100-8 - Roboty malarskie

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45262522-6 - Roboty murarskie

45410000-4 - Tynkowanie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 245 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 95,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 5,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający ustanawia następujący warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej, zawodowej, doświadczenia: O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, co najmniej jedno zamówienie na robotę budowlaną polegającą na wykonaniu co najmniej 200 m2 posadzki z wykładziny homogenicznej.

Nie jest dopuszczalne sumowania robót wykonywanych w ramach różnych umów.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Karty techniczne dla oferowanych drzwi i wykładziny podłogowej wskazanych w Formularzu oferty

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca składający ofertę jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 5 000,00 zł
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu,
-.gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b, ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419, ze zm.).
3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium wnoszone w pieniądzu winno znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego nr: 14 1020 5590 0000 0202 9350 7015.
Zaleca się dołączenie do oferty dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu kwoty wadium.
5. Na przelewie prosimy umieścić informację: „Wadium –remont, Mickiewicza 10-16 ” oraz podać nazwę Wykonawcy wnoszącego wadium.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Z dokumentu wadium wniesionego w formie gwarancji bankowej/ubezpieczeniowej lub poręczenia powinno wynikać jednoznacznie gwarantowanie wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie że zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, stanowiące podstawę do żądania wypłaty wadium.
8. W przypadku wnoszenia wadium w formie niepieniężnej (gwarancja/poręczenie) przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, z dokumentu wadialnego powinno wynikać jednoznacznie, że zobowiązanie gwaranta obejmuje wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, tzn., że gwarant przyjmuje odpowiedzialność gwarancyjną za ziszczenie się przesłanek zatrzymania wadium względem każdego z wykonawców występujących wspólnie.
9. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Możliwa jest zmiana umowy w związku ze zmianą wysokości wynagrodzenia Wykonawcy dokonana w oparciu o art. 439 ust. 1 ustawy Pzp - sposób zmiany szczegółowo opisany w Projektowanych postanowieniach umowy załączonych do SWZ.
2. Zmiana umowy może nastąpić również w przypadkach w niej opisanych, a także w przypadku:
1) konieczności zmiany terminu wykonania umowy, zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy lub sposobu wykonania umowy w związku z wykonywaniem robót zamiennych lub dodatkowych;
2) zmiany przepisów prawa mających istotny wpływ na zobowiązania Stron wynikające z umowy;
3) zaistnienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej treścią.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma zakupowa

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.10
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45432111-5 (Kładzenie wykładzin elastycznych) 45432130-4 (Pokrywanie podłóg) 45421131-1 (Instalowanie drzwi) 45262522-6 (Roboty murarskie) 45410000-4 (Tynkowanie) 45442100-8 - Roboty malarskie 45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych 45432130-4 - Pokrywanie podłóg 45421131-1 - Instalowanie drzwi 45262522-6 - Roboty murarskie 45410000-4 - Tynkowanie

Okres realizacji

245 dni