Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów.

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00408363

Numer referencyjny: RI.271.11.2026

Zamawiający

Gmina Gołuchów

Lipowa 1

63-322 Gołuchów, Wielkopolskie

NIP: 6080083958

REGON: 250855340

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja oraz konfiguracja sprzętu komputerowego do pracowni terminalowych, a także pomocy dydaktycznych do pracowni edukacyjnych w poszczególnych placówkach oświatowych z terenu Gminy Gołuchów w ramach projektu: „Wspieramy i rozwijamy kompetencje uczniów szkół podstawowych”. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować i skonfigurować asortyment w następujących lokalizacjach (szkołach): 1) ZADANIE 1: Wyposażenie Pracowni Biologiczno-Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Gołuchowie; 2) ZADANIE 2: Wyposażenie Pracowni Komputerowej oraz wyposażenie Pracowni Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Jedlcu; 3) ZADANIE 3: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kucharkach; 4) ZADANIE 4: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi; 5) ZADANIE 5: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Tursku; Szczegółowy wykaz wszystkich urządzeń, licencji, oprogramowania oraz ich precyzyjne, minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i wydajnościowe zawiera Załączniki nr 7a do 7e do SWZ (zwane dalej OPZ).

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

6 145 PLN

Średnia cena

220 295 PLN

Najwyższa cena

714 630 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AVMK Sp. z o.o. Poznań 4 56 027 PLN 224 106 PLN
Login Computer sp. z o. o. Leszno 3 133 927 PLN 401 780 PLN
Hardsoft-Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 3 682 866 PLN 1 365 733 PLN
NEXTDATA Sp. z o.o. Warszawa 2 118 122 PLN 118 122 PLN
Inveo Systems Poznań 2 104 050 PLN 208 100 PLN
Konsorcjum „Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o., Inveo Systems sp. z o.o.” Poznań 2 183 540 PLN 367 080 PLN
Hardsoft Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 2 714 630 PLN 714 630 PLN
EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia 2 178 433 PLN 170 355 PLN
Perc Tech Sp. z o.o. Zielona Góra 2 328 656 PLN 328 656 PLN
Advisor prosta spółka akcyjna Poznań 2 474 159 PLN 474 159 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. 382 530 PLN

2026-08-31 12:51:37Z

Zakup serwera do budynku szpitala na potrzeby Bloku Operacyjnego

KONSULTANT IT SP. Z O.O. -

2026-08-19 16:08:17Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 170 355 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 186 510 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Zakup serwerów wraz z licencjami typu datacenter do utworzenia klastra

Advisor prosta spółka akcyjna -

2026-07-21 11:08:22Z

Dostawa serwerów wraz z systemem operacyjnym oraz oprogramowania do wirtualizacji mocy obliczeniowej i zarządzania klastrem wirtualizacyjnym.

IT PARTNER MIROSŁAW WISZNIOWSKI -

2026-07-08 07:23:24Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 34 686 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 87 330 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 30 750 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 71 340 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 297 343 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołuchów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855340

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Gołuchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-322

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@goluchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://goluchow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyposażenie pracowni komputerowych i pracowni przyrodniczych w szkołach Gminy Gołuchów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d12fb05-2112-413f-8bfc-0e7820bcb87c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408363

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) Nr FEWP.06.08-Z.00-0008/24

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1d12fb05-2112-413f-8bfc-0e7820bcb87c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) na Platformie e Zamówienia. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielania odpowiedzi. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e Zamówienia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: inwestycje2@goluchow.pl / inwestycje1@goluchow.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia prowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej: www.uzp.gov.pl. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e Zamówienia określa Regulamin Platformy e- Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Pozostałe ustalenia zgodnie z SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuję, że:
1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Gminy Gołuchów jest Wójt Gminy Gołuchów, z siedzibą ul. Lipowa 1, 63-322 Gołuchów; tel.: 62 76 17 017, e-mail: gmina@goluchow.pl
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Pan Piotr Kropidłowski, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu ogólnego: +48 62 7617017 lub pod adresem e-mail: iod@goluchow.pl
3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 i art. 74 ustawy Pzp.
5. Dane osobowe, po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych przez administratora.
6. Obowiązek podania przez wykonawcę danych osobowych bezpośrednio wykonawcy dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. W odniesieniu do danych osobowych wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
8. Wykonawca posiada:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych wykonawcy dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku wykonawca może zostać zobowiązany do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania swoich danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy wykonawca uzna, że przetwarzanie danych osobowych jego dotyczących narusza przepisy RODO.
9. Nie przysługuje wykonawcy:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
10. Przysługuje wykonawcy prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie danych osobowych wykonawcy przez administratora.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja oraz konfiguracja sprzętu komputerowego do pracowni terminalowych, a także pomocy dydaktycznych do pracowni edukacyjnych w poszczególnych placówkach oświatowych z terenu Gminy Gołuchów w ramach projektu: „Wspieramy i rozwijamy kompetencje uczniów szkół podstawowych”.
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować i skonfigurować asortyment w następujących lokalizacjach (szkołach):
1) ZADANIE 1: Wyposażenie Pracowni Biologiczno-Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Gołuchowie;
2) ZADANIE 2: Wyposażenie Pracowni Komputerowej oraz wyposażenie Pracowni Przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Jedlcu;
3) ZADANIE 3: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kucharkach;
4) ZADANIE 4: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi;
5) ZADANIE 5: Wyposażenie Pracowni Komputerowej w Szkole Podstawowej w Tursku;

Szczegółowy wykaz wszystkich urządzeń, licencji, oprogramowania oraz ich precyzyjne, minimalne parametry techniczne, funkcjonalne i wydajnościowe zawiera Załączniki nr 7a do 7e do SWZ (zwane dalej OPZ).

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48620000-0 - Systemy operacyjne

48514000-4 - Pakiety oprogramowania zdalnego dostępu

30231100-8 - Terminale komputerowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

30211500-6 - Centralne jednostki przetwarzające (CPU) lub procesory

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu wykonawca / podmiot udostępniający zasoby złoży wraz z ofertą. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ – załączniki nr 7a – 7e), Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1) Serwer do pracowni terminalowej:
a) Wydruk z testu PassMark CPU Mark potwierdzający, że oferowany procesor osiąga wymagany wynik minimum 30 280 punktów (wydruk z bazy danych na stronie https://www.cpubenchmark.net z dnia 19.08.2026 r.).
b) Oświadczenie producenta lub autoryzowanego dystrybutora o przejęciu zobowiązań serwisowych w przypadku niewywiązania się oferenta lub firmy serwisującej z obowiązków gwarancyjnych.
2) Urządzenia dostępowe typu terminalowego:
a) Deklaracja wieczystości licencji wystawiona przez producenta terminala, potwierdzająca, że oprogramowanie klienckie terminala jest licencją wieczystą (perpetual).
b) Oświadczenie producenta lub autoryzowanego dystrybutora o przejęciu zobowiązań serwisowych w przypadku niewywiązania się oferenta lub firmy serwisującej z obowiązków gwarancyjnych.
c) Deklaracja zgodności CE oraz deklaracja RoHS dla oferowanego modelu terminala.
d) Certyfikat ISO 9001:2015 (lub równoważny) producenta oferowanego terminala.
4) Monitor:
a) Certyfikaty lub deklaracje: FCC, Energy Star 8.0 lub w wersji nowoczesnej (lub równoważny)
b) deklarację zgodności CE, potwierdzającą, że przedmiot zamówienia spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz został dopuszczony do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5) Jednostka centralna nauczyciela – komputer All-in-One:
a) Wydruk z testu PassMark CPU Mark potwierdzający, że oferowany procesor osiąga wymagany wynik minimum 30 760 punktów (wydruk z bazy danych na stronie https://www.cpubenchmark.net z dnia 19.08.2026 r.).
b) Deklaracja zgodności CE dla oferowanego modelu komputera.
c) Deklaracja producenta potwierdzającą poziom hałasu maksymalnie 14,5 dB w trybie IDLE, pomiar zgodny z normą ISO 9296 / ISO 7779.
d) Certyfikat Microsoft WHCL (lub równoważny) – wydruk ze strony Microsoft WHCL potwierdzający, że oferowany model komputera posiada oficjalną certyfikację Microsoft dla wymaganego systemu operacyjnego.
e) Certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) dla producenta sprzętu komputerowego.
f) Certyfikat lub wpis Energy Star (lub równoważny) – wydruk ze strony http://www.energystar.gov potwierdzający, że oferowany model komputera spełnia wymogi normy Energy Star.
g) Certyfikat lub wpis EPEAT (lub równoważny)– wydruk ze strony http://www.epeat.net potwierdzający, że oferowany model komputera spełnia wymogi normy EPEAT na poziomie minimum GOLD dla Polski.
h) Certyfikat lub wpis TCO (lub równoważny) – wydruk ze strony https://tcocertified.com/ potwierdzający, że oferowany model komputera spełnia wymogi dla TCO 8.0 i TCO Edge (lub wyższych).
i) Certyfikat ISO 9001 (lub równoważny) na świadczenie usług serwisowych.
6) Licencja na pakiet biurowy:
a) Potwierdzenie statusu licencji dla instytucji edukacyjnej – oficjalny dokument lub zapis licencyjny producenta potwierdzający, że oferowane oprogramowanie jest przeznaczone dla instytucji edukacyjnych (szkół).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Jeżeli wykonawca nie złoży ww. przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Pełnomocnictwo do złożenia oferty – jeżeli ofertę podpisuje pełnomocnik.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –
dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100 ). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1). pieniądzu, 2). gwarancjach bankowych, 3). gwarancjach ubezpieczeniowych, 4). poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium w formie pieniężnej uważa się za wniesione, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku wskazanym przez zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2) – 4), wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Uczestnicy postępowania ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w następujących okolicznościach:
1) Zmiany ogólne:
a) zmiana adresu / siedziby/ oznaczenia firmy wykonawcy;
b) zmiana osób występujących po stronie zamawiającego/wykonawcy.
2) Rezygnacja z podwykonawstwa lub wprowadzenie podwykonawstwa w toku umowy.
3) Zmiana terminu zakończenia dostaw wynikająca z wystąpienia opóźnień spowodowanych przez:
a) działanie siły wyższej rozumianej jako zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i niemożliwe do zapobieżenia (np. pożar, wojna itp.), mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonania dostaw.
b) niezależne od Wykonawcy przestoje produkcyjne u producentów asortymentu lub udokumentowane braki komponentów na rynku, uniemożliwiające terminowe wyprodukowanie lub dostarczenie zamówionego sprzętu.
4) W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w protokole i musi być potwierdzony przez przedstawiciela zamawiającego. W takich przypadkach strony ustalają nowe terminy realizacji, z tym, że minimalny okres przesunięcia terminu zakończenia, równy będzie okresowi przerwy lub postoju.
2. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy zamawiającego albo wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, czas wykonania zmiany.
3. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez zamawiającego osobę. Protokół konieczności wymaga zatwierdzenia Kierownika zamawiającego.
4. Pozostałe kwestie odnoszące się do umowy uregulowane są w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami składa się w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, pod rygorem nieważności na platformie https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 48620000-0 (Systemy operacyjne) 48514000-4 (Pakiety oprogramowania zdalnego dostępu) 30231100-8 (Terminale komputerowe) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 30237200-1 (Akcesoria komputerowe) 30211500-6 (Centralne jednostki przetwarzające (CPU) lub procesory) 48900000-7 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe) 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne) 48620000-0 - Systemy operacyjne 48514000-4 - Pakiety oprogramowania zdalnego dostępu 30231100-8 - Terminale komputerowe 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 30237200-1 - Akcesoria komputerowe 30211500-6 - Centralne jednostki przetwarzające (CPU) lub procesory 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

Okres realizacji

30 dni