Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 285 630 PLN

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00337252

Numer referencyjny: ZP.271.18.2026

Zamawiający

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

Płocka 39

09-100 Płońsk, Mazowieckie

NIP: 5671783718

REGON: 130377847

Opis przedmiotu zamówienia

Część I pn. Zakup i dostawa 1 szt. agregatu prądotwórczego o mocy min. 240 kW.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 30%
Termin dostawy 10%

Część 2

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 30%
Termin dostawy 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
EVE ENERGY Sp. z o.o. Natolin NIP: 72828441948
KLARSAN Sp. z o.o. Łódź NIP: 7272841645

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 EVE ENERGY Sp. z o.o. (Natolin) Umowa podpisana 148 830 PLN 148 830 PLN
2 KLARSAN Sp. z o.o. (Łódź) Umowa podpisana 136 800 PLN 136 800 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze)

Najniższa cena

13 001 PLN

Średnia cena

205 340 PLN

Najwyższa cena

785 601 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FAST GROUP SP. Z O.O. WARSZAWA 2 274 997 PLN 549 995 PLN
Luk-Net Łukasz Drab Kuczki-Kolonia 2 110 700 PLN 110 700 PLN
EXATEL Spółka Akcyjna Warszawa 2 309 964 PLN 309 964 PLN
CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. Przesieczany 2 239 996 PLN 479 992 PLN
ALMA S.A. Poznań 2 607 263 PLN 607 263 PLN
Przedsiębiorswo Handlowo Usługowe MADO Andrzej Mróz Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Kosów Lacki 2 37 000 PLN 37 000 PLN
Machtmann Polska sp. z o.o Głogów 2 - -
EVOLTO Sp. z o.o. Łapy 2 61 248 PLN 61 248 PLN
EVOLTO Sp. z o. o. Łapy 2 134 497 PLN 134 497 PLN
Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. Gliwice 2 26 181 PLN 52 361 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup urządzeń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego – agregaty prądotwórcze

Pezal Product Line Sp. z o.o. 440 586 PLN

2026-09-01 10:42:51Z

Zakup i wyposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych, w agregat prądotwórczy dla stacji uzdatniania wody (SUW) w miejscowości Michrów gmina Pniewy.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 88 551 PLN

2026-08-26 09:52:16Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 50 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej w Warszawicach

FAST GROUP SP. Z O.O. 149 999 PLN

2026-08-26 08:59:19Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 200 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Sobieniach-Jeziorach

FAST GROUP SP. Z O.O. 399 996 PLN

2026-08-26 08:50:01Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 148 830 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

KLARSAN Sp. z o.o. 136 800 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Dostawa, montaż oraz włączenie do sieci agregatu prądotwórczego na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej

Energy Power System Sp . z o.o. 785 601 PLN

2026-08-07 10:12:18Z

„Dostawa agregatu prądotwórczego – generatora – z przyłączem do zasilania awaryjnego budynku Urzędu Gminy Repki” w ramach zadania: „Cyberbezpieczny samorząd”

Lk PHU Arkadiusz Wiśniewki 82 410 PLN

2026-08-03 05:38:11Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 19 995 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 459 997 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 11 012 PLN Średnia: 185 614 PLN Max: 1 067 640 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99d1247d-a02e-4043-9834-7090cd951117

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337252

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036230/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw - zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane ze środków: Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający będzie się komunikował z Wykonawcami za pośrednictwem platformy zakupowej znajdującej się pod adresem: https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login
Zamawiający zgodnie z § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452), określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:
- dokumenty w formacie „pdf"-zaleca się podpisywać formatem PAdES,
- dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie zakupowej tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych -MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie pdf.
Dopuszczalne formaty przesyłanych danych: pliki o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar,gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL , XMLsig, AdES, CAdES, ASIC, XMLenc, rar;
Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez wykonawcę na platformie zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8.
Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert;
Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna Urzędu Miejskiego w Płońsku o przetwarzaniu danych dla uczestników postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, Wykonawców oraz innych osób, których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę zawarta jest w pkt 25 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I pn. Zakup i dostawa 1 szt. agregatu prądotwórczego o mocy min. 240 kW.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II pn. Zakup i dostawa 2 mobilnych stacji uzdatniania wody o wydajności minimum 5000 l/h.

4.2.6.) Główny kod CPV: 41110000-3 - Woda pitna

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

65111000-4 - Przesył wody pitnej

65130000-3 - Obsługa stacji wody

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-20 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Zgodnie z art. 63 ust. 2 Pzp ofertę wraz z załącznikami, o których mowa w punkcie nr 9.1. SWZ należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym na adres https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-20 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-18

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
20.07.2026 09:00
Wartość umowy
285 630 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
31122000-7 (Jednostki prądotwórcze) 41110000-3 (Woda pitna) 42912300-5 (Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody) 65111000-4 (Przesył wody pitnej) 65130000-3 (Obsługa stacji wody) 42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody 65111000-4 - Przesył wody pitnej 65130000-3 - Obsługa stacji wody

Okres realizacji

100 dni