Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 305 520 PLN

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00308103

Numer referencyjny: ZP.271.11.2026

Zamawiający

Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie

Pl. 20 Października 1

62-050 Mosina, Wielkopolskie

NIP: 7773154370

REGON: 631258626

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia dotyczy Zagospodarowania przestrzeni publicznej dz.376/2 jako teren rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w ramach zadań: „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach – etap I i II”. Zadanie realizowane w ramach dofinansowań: 1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I 2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II. W ramach realizacji zamówienia należy przewidzieć: a) wykonanie i zamontowanie na terenie prowadzonych prac 2 tablic informacyjnych, których obowiązek wynika z programów dofinansowania (Etapu I oraz Etap II); b) wykonanie i zamontowanie na platformie widokowej (Etap I) - 1 dużej tablicy edukacyjnej (wielkość min. 136 x 105 cm) i 3 mniejszych tablic edukacyjnych (wielkość 50 cm wys.x70 cm szer.); c) wykonanie i zamontowanie we wiacie (Etap I) stołu drewnianego w kształcie heksagonu z blatem edukacyjnym (grą edukacyjną) wraz z ławkami drewnianymi wokół oraz na wygrodzeniach altany 6 szt. tablic edukacyjnych (wielkość min. 30 cm wys. x 50 cm szer.); d) wykonanie i zamontowanie 1 dużej tablicy edukacyjnej na platformie/punkcie widokowym (Etap II) (wielkość min. 136 x 105 cm); e) zmianę roślin z miskanta chińskiego i lawendy na porzeczkę alpejską (43 szt. – w tym 28 szt. Etap I oraz 13 szt. Etap II); f) zmianę materiału z jakiego zostaną wykonane kosze na śmieci oraz stojak rowerowy – drewno robinia akacjowa lub inny materiał ekologiczny (Etap I oraz Etap II) . Wykonawca zobowiązany jest wykonać tablice edukacyjną o treści: retencji, bioróżnorodności, roślinności – tematyka związana z istniejącym użytkiem ekologicznym. Tablice edukacyjne muszą być wykonane z dibondu, grubość płyty 3 mm, treść tablic edukacyjnych nanoszona bezpośrednio na płytę techniką druku (w kolorze) odpornego na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Treść tablic informacyjnych, edukacyjnych oraz rodzaj gry edukacyjnej należy uzgodnić z Zamawiającym. Szczegółowy zakres zamówienia został wskazany w następujących załącznikach do SWZ: - dokumentacja projektowa - projekt techniczny, projekt budowlany, przedmiary robót, STWiOR – załącznik nr 5, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
termin gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
MAGARD Sp. z o.o. Poznań 7822567251

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 MAGARD Sp. z o.o. (Poznań) Umowa podpisana 305 520 PLN 305 520 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych)

Najniższa cena

37 527 PLN

Średnia cena

753 097 PLN

Najwyższa cena

2 681 277 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Corfence Sp. z o.o. Drezdenko 2 89 571 PLN 90 581 PLN
MM2021 Sp. z o.o. Koźmin Wlkp. 1 - -
Archi-Ogrody Ostzreszów Agnieszka Grzesiak Ostrzeszów 1 - -
Symmetria Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Gardenia Sport Sp. z o.o. Warszawa 1 1 819 150 PLN 1 819 150 PLN
Arkadiusz Perin AREK BIKE CAMP USTROŃ 1 578 000 PLN 578 000 PLN
DOMBUD ANNA ZADOROŻNA, RYSZARD ZADOROŻNY SP. J. Gliwice 1 - -
Zakład Robót Ogrodniczych SPIRAEA Renata Przybylska Leszno 1 - -
LANGRAS sp. z o.o. Kórnik 1 2 681 277 PLN 2 681 277 PLN
MAGARD Sp. z o.o. Poznań 1 305 520 PLN 305 520 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych w obiektach gminnych w miejscowościach Szadykierz, Przedzeń, Ceków- Kolonia i Kamień

FHU Dargo Dariusz Kuś 573 180 PLN

2026-09-03 13:04:55Z

Zagospodarowanie terenów przyszkolnych

Ogrodowa Aranżacja Iwart Marcin Nowak 182 391 PLN

2026-09-01 08:34:38Z

Budowa wybiegu dla psów wraz z obiektami małej architektury na terenie zieleni przy ul. Arciszewskiego i Palacza oraz doposażenie psiego wybiegu w urządzenia agility przy ul. Milczańskiej

P.H.U. Abies Sp. z o.o. 126 965 PLN

2026-08-25 07:55:30Z

Budowa wybiegu dla psów wraz z obiektami małej architektury na terenie zieleni przy ul. Arciszewskiego i Palacza oraz doposażenie psiego wybiegu w urządzenia agility przy ul. Milczańskiej

P.R.B. BRUKMET Mariusz Glinkowski 37 527 PLN

2026-08-25 07:55:30Z

Remont istniejącego boiska oraz zagospodarowania miejsca do grillowania przy ul Morasko w Poznaniu

CT SPORT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-25 06:58:36Z

Modernizacja boisk sportowych i nawierzchni placu zabaw na terenie miasta Poznania

RAFAŁ MISZCZAK "CONCEPT TRADE" BIURO HANDLOWO-USŁUGOWE -

2026-08-25 06:53:54Z

Przebudowa boiska sportowo-rekreacyjnego przy ul. Głuszyna 234 w Poznaniu – Etap I.

Kopmax Mariusz Nowacki 183 689 PLN

2026-08-17 11:47:02Z

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II

MAGARD Sp. z o.o. 305 520 PLN

2026-08-07 09:51:02Z

modernizacja infrastruktury na placu zabaw przy ul. Włodkowica/Grunwaldzka w Poznaniu

EDUCARIUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-06-24 08:58:38Z

Rozbudowa placu zabaw w Żłobku Łabądek w Kępnie

Archi-Ogrody Ostzreszów Agnieszka Grzesiak -

2026-06-23 09:22:25Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 527 PLN Średnia: 933 529 PLN Max: 10 844 049 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. 20 Października 1

1.5.2.) Miejscowość: Mosina

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-050

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@mosina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosina.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej dz. 376/2 w Daszewicach – etap I i II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-471eaea1-084b-4441-97a8-7ffd177b3295

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308103

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081804/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Zagospodarowanie działki 376/2 - Daszewice Etap I i II

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I 2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem XIII SWZ

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): zgodnie z rozdziałem XXXIII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia dotyczy Zagospodarowania przestrzeni publicznej dz.376/2 jako teren rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w ramach zadań: „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach – etap I i II”.
Zadanie realizowane w ramach dofinansowań:
1) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach” z WFOŚiGW – Etap I
2) „Wspieranie rozwoju infrastruktury edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody w Daszewicach - II” z UMWW Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski – Etap II.

W ramach realizacji zamówienia należy przewidzieć:
a) wykonanie i zamontowanie na terenie prowadzonych prac 2 tablic informacyjnych, których obowiązek wynika z programów dofinansowania (Etapu I oraz Etap II);
b) wykonanie i zamontowanie na platformie widokowej (Etap I) - 1 dużej tablicy edukacyjnej (wielkość min. 136 x 105 cm) i 3 mniejszych tablic edukacyjnych (wielkość 50 cm wys.x70 cm szer.);
c) wykonanie i zamontowanie we wiacie (Etap I) stołu drewnianego w kształcie heksagonu z blatem edukacyjnym (grą edukacyjną) wraz z ławkami drewnianymi wokół oraz na wygrodzeniach altany 6 szt. tablic edukacyjnych (wielkość min. 30 cm wys. x 50 cm szer.);
d) wykonanie i zamontowanie 1 dużej tablicy edukacyjnej na platformie/punkcie widokowym (Etap II) (wielkość min. 136 x 105 cm);
e) zmianę roślin z miskanta chińskiego i lawendy na porzeczkę alpejską (43 szt. – w tym 28 szt. Etap I oraz 13 szt. Etap II);
f) zmianę materiału z jakiego zostaną wykonane kosze na śmieci oraz stojak rowerowy – drewno robinia akacjowa lub inny materiał ekologiczny (Etap I oraz Etap II) .
Wykonawca zobowiązany jest wykonać tablice edukacyjną o treści: retencji, bioróżnorodności, roślinności – tematyka związana z istniejącym użytkiem ekologicznym. Tablice edukacyjne muszą być wykonane z dibondu, grubość płyty 3 mm, treść tablic edukacyjnych nanoszona bezpośrednio na płytę techniką druku (w kolorze) odpornego na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Treść tablic informacyjnych, edukacyjnych oraz rodzaj gry edukacyjnej należy uzgodnić z Zamawiającym.
Szczegółowy zakres zamówienia został wskazany w następujących załącznikach do SWZ:
- dokumentacja projektowa - projekt techniczny, projekt budowlany, przedmiary robót, STWiOR – załącznik nr 5,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6

Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 24 miesiące od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z rozdziałem XXVII SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 3 SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.1. SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z rozdziałem XIX ust. 4.4. SWZ

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zgodnie z rozdziałem XVI ust. 3 SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z rozdziałem XVII SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z projektem umowy i rozdziałem IX ust. 1 SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-14 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-12

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.06.2026
Termin składania ofert
15.07.2026 09:00
Wartość umowy
305 520 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45223500-1 (Konstrukcje z betonu zbrojonego) 45420000-7 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Okres realizacji

2 miesiące