Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
Numer referencyjny: WR.042.11.2026
Zamawiający
Miasto i Gmina Pleszew
Rynek 1
63-300 Pleszew, Wielkopolskie
NIP: 6080074221
REGON: 250855297
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży)
Najniższa cena
3 360 PLN
Średnia cena
43 305 PLN
Najwyższa cena
132 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Pleszewie Pleszew | 3 | 97 183 PLN | 291 550 PLN |
| Łukasz Pabisiak Pleszew | 2 | 8 000 PLN | 16 000 PLN |
| Sport Pleszew Sp. z o.o. Pleszew | 2 | 82 080 PLN | 164 160 PLN |
| Stowarzyszenie „Nauka z Kulturą” Kalisz | 2 | - | 93 600 PLN |
| Angelika Marciniak Pleszew | 1 | 8 000 PLN | 8 000 PLN |
| Anna Maciaszek Brzezie | 1 | 8 000 PLN | 8 000 PLN |
| Dominik Pinczewski Pleszew | 1 | 7 920 PLN | 7 920 PLN |
| Dorota Gorzaniak Pleszew | 1 | 3 360 PLN | 3 360 PLN |
| Marta Trzaska Pleszew | 1 | 8 000 PLN | 8 000 PLN |
| Małgorzata Juszczak Kwileń | 1 | 8 000 PLN | 8 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-06-26 08:55:08Z
Organizacja i przeprowadzenie zajęć pn. „Matematyka w przyrodzie”
2026-06-03 12:49:07Z
Organizacja i przeprowadzenie zajęć pn. „Chemia w kuchni i od kuchni”
2026-06-03 12:48:54Z
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja I, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2026-04-15 21:12:51Z
Cała Polska — 155 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410250 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Pleszew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Pleszew
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pleszew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.pleszew.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zajęcia dla szkół i przedszkoli – Edycja II, realizowane w ramach projektu pn. Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3da0717-86a6-4faf-ae0b-0cfb3494c28c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410250
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034708/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli Miasta i Gminy Pleszew w ramach projektu pn. „Rozwój edukacji i kształcenia w Mieście i Gminie Pleszew” – Edycja II
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Projekt realizowany w ramach umowy o dofinansowanie projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie Dla Wielkopolski 2021-2027, nr umowy: FEWP.06.08-IZ.00-0015/24-00.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13636313.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363631
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z regulaminem platrofmazakupwoa.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WR.042.11.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1811382,11 PLN
4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 291869,92 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 - ZADANIE 6.1-6.6: TUTORING MATEMATYCZNY
- Czas trwania zajęć: do 12 tygodni od podpisania umowy.
- 1 godzina = 45 min
- Forma zajęć: zajęcia stacjonarne w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (Miasto i Gmina Pleszew).
- Zajęcia/badania odbywają się poza podstawą programową
- Miejsce do prowadzenia zajęć zostanie udostępnione nieodpłatnie.
- Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, miesięcznych kart czasu pracy dla każdego rodzaju zajęć i grupy odrębnie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 i 4 do SWZ. Karta czasu pracy musi zostać potwierdzona przez Dyrektora danej placówki edukacyjnej, w której odbywają się zajęcia.
- Wykonawca na liście obecności, po odbyciu ostatnich zająć określa frekwencję w procentach dla każdego uczestnika.
4.2.5.) Wartość części: 121951,22 PLN
4.2.6.) Główny kod CPV: 80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Przy wyborze oferty Zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami:
a) Cena – 60%
b) Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 - ZADANIE 11.1-11.6: ZAJĘCIA TANIEC DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIG PLESZEW
- Czas trwania zajęć: do 12 tygodni od podpisania umowy.
- 1 godzina = 45 min
- Forma zajęć: zajęcia stacjonarne w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (Miasto i Gmina Pleszew).
- Zajęcia/badania odbywają się poza podstawą programową
- Miejsce do prowadzenia zajęć zostanie udostępnione nieodpłatnie.
- Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, miesięcznych kart czasu pracy dla każdego rodzaju zajęć i grupy odrębnie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 i 4 do SWZ. Karta czasu pracy musi zostać potwierdzona przez Dyrektora danej placówki edukacyjnej, w której odbywają się zajęcia.
- Wykonawca na liście obecności, po odbyciu ostatnich zająć określa frekwencję w procentach dla każdego uczestnika.
4.2.5.) Wartość części: 46341,46 PLN
4.2.6.) Główny kod CPV: 80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Przy wyborze oferty Zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami:
a) Cena – 60%
b) Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 3 - ZADANIE 14.1-14.6: KONWERSATORIA JĘZYKOWE
- Czas trwania zajęć: do 12 tygodni od podpisania umowy.
- 1 godzina = 45 min
- Forma zajęć: zajęcia stacjonarne w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (Miasto i Gmina Pleszew).
- Zajęcia/badania odbywają się poza podstawą programową
- Miejsce do prowadzenia zajęć zostanie udostępnione nieodpłatnie.
- Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika zajęć, list obecności, miesięcznych kart czasu pracy dla każdego rodzaju zajęć i grupy odrębnie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 i 4 do SWZ. Karta czasu pracy musi zostać potwierdzona przez Dyrektora danej placówki edukacyjnej, w której odbywają się zajęcia.
- Wykonawca na liście obecności, po odbyciu ostatnich zająć określa frekwencję w procentach dla każdego uczestnika.
4.2.5.) Wartość części: 123577,24 PLN
4.2.6.) Główny kod CPV: 80310000-0 - Usługi edukacji młodzieży
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1) Przy wyborze oferty Zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami:
a) Cena – 60%
b) Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Kwalifikacje osoby wskazanej do realizacji zamówienia – 40%
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują osobą, którą skierują do realizacji zamówienia, która posiada co najmniej cechy wskazane w OPZ dla poszczególnych części zamówienia, to jest:a) Dla części nr 1:
wyksztalcenie wyższe kierunkowe (matematyka/fizyka), w tym pedagogiczne pozwalające na pracę z uczniami szkół podstawowych,
minimum 2 lata doświadczenia w pracy z uczniami szkół podstawowych.
b) Dla części nr 2:
wyksztalcenie wyższe kierunkowe związane z tematyką zajęć i pedagogiczne pozwalające na pracę z uczniami szkół podstawowych,
minimum 2 lata doświadczenia w pracy z uczniami szkół podstawowych,
udokumentowane szkolenie z pierwszej pomocy.
c) Dla części nr 3:
wyksztalcenie wyższe kierunkowe związane z tematyką zajęć i pedagogiczne pozwalające na pracę z uczniami szkół podstawowych,
minimum 2 lata doświadczenia pracy z uczniami szkół podstawowych.
d) Wszystkie osoby wskazane w pozycjach a) – c), musza spełniać następujący warunek: nie zostały prawomocnie skazane za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, w szczególności za przestępstwa określone w:
rozdziale XIX Kodeksu karnego (przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu),
rozdziale XXV Kodeksu karnego (przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności),
art. 189a Kodeksu karnego (handel ludźmi),
art. 207 Kodeksu karnego (znęcanie się),
ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (przestępstwa związane z narkotykami),
lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego;
nie figuruje w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym;
nie orzeczono wobec niej środka poprawczego (umieszczenia w zakładzie poprawczym) za popełnienie któregoś z ww. przestępstw, ani zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi, lub zakazu przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, kontaktowania się z określonymi osobami, zbliżania się do określonych osób lub opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu.
3) Wystarczające jest wykazanie dysponowania jedną osobą o wymaganych cechach dla każdej części zamówienia. Tę samą osobę można wykazać przy różnych częściach zamówienia, pod warunkiem, że spełnia ona warunki określone dla poszczególnej części. Zamawiający sugeruje, aby przy wykazywaniu spełniania warunku udziału w postępowaniu – przez złożenie wypełnionego wykazu osób (patrz załącznik nr 5 do SWZ), wypełnić odrębny wykaz dla każdego z rodzajów zajęć, które obejmuje oferta.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
4) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2), (zał. nr 3 do SWZ) składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363631
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
84 dni