Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 519 060 PLN

"Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Krasiczyn" w ramach obszaru D „Programu wyrównywaniu różnic między regionami III

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00396121

Numer referencyjny: ZP.271.10.2026

Zamawiający

Gmina Krasiczyn

Krasiczyn 177

37-741 Krasiczyn, Podkarpackie

NIP: 7952306313

REGON: 650900418

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i jego dostawa na adres Zamawiającego tj. Krasiczyn 177. 2. Szczegółowe, minimalne wymagania techniczne i parametryczne pojazdu zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowe zasady serwisowania, gwarancji oraz warunki realizacji serwisu zostały określone przez Zamawiającego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service Augustów 8461077364

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service (Augustów) Umowa podpisana 519 060 PLN 519 060 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34121000-1 - Autobusy i autokary)

Najniższa cena

366 540 PLN

Średnia cena

485 850 PLN

Najwyższa cena

571 950 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Genomar Sp. z o.o. Sandomierz 2 571 950 PLN 571 950 PLN
"PSW INVEST" sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Biedulewicz Jerzy Jan Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service Augustów 1 519 060 PLN 519 060 PLN
AUTO MOTIVE Sp. z o.o. Zbylitowska Góra 1 - -
TRUCK IMPORT – EXPORT WYNAJEM Sp. z o.o. Warszawa 1 366 540 PLN 366 540 PLN
Truck Import – Export Wynajem Sp. z o.o. Warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 112 przetargów

Min: 750 PLN Średnia: 532 668 PLN Max: 934 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
"Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Krasiczyn" w ramach obszaru D „Programu wyrównywaniu różnic między regionami III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krasiczyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krasiczyn 177

1.5.2.) Miejscowość: Krasiczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-741

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@krasiczyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krasiczyn.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Krasiczyn" w ramach obszaru D „Programu wyrównywaniu różnic między regionami III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00b2c23d-87b0-4a53-9c51-4497d3e560b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070738/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 „Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Gminy Krasiczyn”- w ramach obszaru D „Programu wyrównywaniu różnic między regionami III”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-00b2c23d-87b0-4a53-9c51-4497d3e560b8

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym wymiana informacji, zadawanie pytań do SWZ, przekazywanie dokumentów lub oświadczeń oraz wszelkie zawiadomienia, odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e Zamówienia, z wykorzystaniem „Formularzy do komunikacji” dostępnych w zakładce „Komunikacja” za pośrednictwem Platformy https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i jego dostawa na adres Zamawiającego tj. Krasiczyn 177.
2. Szczegółowe, minimalne wymagania techniczne i parametryczne pojazdu zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Szczegółowe zasady serwisowania, gwarancji oraz warunki realizacji serwisu zostały określone przez Zamawiającego w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
4. zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną dostawę autobusu o wartości co najmniej 300 000 zł brutto.
5. Ocena spełniania warunków zostanie dokonana metodą „spełnia/nie spełnia” na podstawie przedłożonych przez wykonawcę oświadczeń i dokumentów. Ocena spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej zostanie dokonana wstępnie na podstawie oświadczenia z art. 125 ust. 1 Pzp (Załącznik nr 3 do SWZ) składanego wraz z ofertą. Wykaz zrealizowanych dostaw wraz z dowodami określającymi, czy zostały one wykonane należycie, złoży wyłącznie Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, na wezwanie Zamawiającego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 6500,00 zł (słownie: sześć tysięcy pięćset zł 00/100).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
2.1. pieniądzu;
2.2. gwarancjach bankowych;
2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Dynowie nr rachunku: 95 9093 1046 2017 0170 0028 0010 z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: ZP.271. 10.2026”.
4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
5.1. nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
5.2. określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
5.3. kwotę gwarancji/poręczenia,
5.4. termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia …….– do dnia ………”,
5.5. zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 Pzp. oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-26 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-26 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
26.08.2026 07:00
Wartość umowy
519 060 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34121000-1 - Autobusy i autokary
34121000-1 (Autobusy i autokary)

Okres realizacji

4 miesiące