Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 452 640 PLN

„Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00316645

Numer referencyjny: RIGKiD.271.10.2026

Zamawiający

Gmina Olszewo - Borki

W. Broniewskiego 13

07-415 Olszewo-Borki, Mazowieckie

NIP: 7582123565

REGON: 550667965

Opis przedmiotu zamówienia

W ramach zadania planowany jest zakup autobusu szkolnego w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (dalej: p.r.d.) i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dostarczony autobus szkolny ma spełniać wszelkie wymagania określone w w/w aktach prawnych dla tego typu pojazdu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PSW INVEST Sp. z o.o. Warszawa 5342652435

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PSW INVEST Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 452 640 PLN 452 640 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34121000-1 - Autobusy i autokary)

Najniższa cena

366 540 PLN

Średnia cena

680 500 PLN

Najwyższa cena

934 800 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
GREEN WAY Kamila Sadowska Makówka 2 - -
PSW INVEST Sp. z o.o. Warszawa 2 475 088 PLN 950 175 PLN
TRUCK IMPORT – EXPORT WYNAJEM SP. Z O. O. Warszawa 2 447 720 PLN 447 720 PLN
MMI Sp. z o.o. Redzikowo 2 885 315 PLN 1 770 630 PLN
Biedulewicz Jan Jerzy Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service Augustów 2 798 270 PLN 798 270 PLN
PSW INVEST Sp. z o.o. Warszawa 1 366 540 PLN 366 540 PLN
TRUCK IMPORT - EXPORT WYNAJEM Sp z o. o. Warszawa 1 447 720 PLN 447 720 PLN
TRUCK IMPORT-EXPORT WYNAJEM SP. Z O.O. WARSZAWA 1 - -
Polster Sp. z o. o. Sp. k. Piła 1 - -
MMI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Redzikowo 1 874 530 PLN 874 530 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Mokobody”

TRUCK IMPORT – EXPORT WYNAJEM SP. Z O. O. -

2026-08-31 12:27:05Z

,,Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Gąbin”

TRUCK IMPORT-EXPORT WYNAJEM SP. Z O.O. -

2026-08-05 09:24:05Z

„Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”

PSW INVEST Sp. z o.o. 452 640 PLN

2026-07-28 11:29:40Z

"Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół"

TRUCK IMPORT - EXPORT WYNAJEM Sp z o. o. 447 720 PLN

2026-07-28 08:32:50Z

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół z terenu Gminy Pomiechówek

MMI Sp. z o.o. 837 630 PLN

2026-07-27 10:15:24Z

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Nasielsk

Bus Trans Technik Sp. z o.o. 934 800 PLN

2026-07-15 09:19:27Z

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Tarczyn

Przedsiębiorstwo Usługowe BUS Service Jerzy Jan Biedulewicz 544 029 PLN

2026-07-13 12:32:08Z

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Chorzele.

BUS TRANS TECHNIK Sp. z o.o. 934 800 PLN

2026-07-06 09:00:35Z

Zakup autobusu na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Kozienice

Przedsiębiorstwo Usługowe Bus Service Biedulewicz Jerzy Jan 852 021 PLN

2026-07-06 08:00:36Z

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Rościszewo - postępowanie 2

Polster Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-07-02 06:46:08Z

Cała Polska — 112 przetargów

Min: 750 PLN Średnia: 532 668 PLN Max: 934 800 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olszewo - Borki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667965

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: W. Broniewskiego 13

1.5.2.) Miejscowość: Olszewo-Borki

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-415

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przeatragi@olszewo-borki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.olszewo-borki.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81c801ad-258c-4f56-88ff-2619af196298

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316645

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009272/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki.
2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w zakresie:
- przesyłania Zamawiającemu pytań do treści SWZ,
- przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych,
-przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia/poprawienia/uzupełnienia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu,
-przesyłania odpowiedzi na inne wezwania Zamawiającego wynikające z ustawy – Prawo zamówień publicznych,
-przesyłania wniosków, informacji, oświadczeń Wykonawcy,
-przesyłania odwołania/inne odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku niedziałania platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki, dopuszczalna jest komunikacja za pomocą poczty elektronicznej: przetargi@olszewo-borki.pl, z zastrzeżeniem że Ofertę (w szczególności Formularz oferty) Wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platforma Zakupowa.
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa z włączoną obsługą JavaScript,
d) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
e) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RIGKiD.271.10.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach zadania planowany jest zakup autobusu szkolnego w rozumieniu ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (dalej: p.r.d.) i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dostarczony autobus szkolny ma spełniać wszelkie wymagania określone w w/w aktach prawnych dla tego typu pojazdu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Na potwierdzenie spełniania warunku, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia wykażą, że:
a. Posiadają doświadczenie zawodowe
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
 Zamawiający uzna za spełniony w/w warunek, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w sposób należyty wykonał i prawidłowo dostarczył co najmniej jedną dostawę fabrycznie nowego autobusu szkolnego o wartości co najmniej 400.000,00 zł brutto wraz z podaniem, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione w formie, o której mowa w art. 97 ust. 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wnoszone w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto zamawiającego na następujący rachunek bankowy: 44 8922 0009 0000 0361 2000 0030 z dopiskiem z dopiskiem na przelewie: „Wadium - Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”. Za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy Zamawiającego.
Zaleca się dołączenie do oferty kserokopii dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu.
4. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
8. Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 PZP, jeżeli wadium będzie wniesione w tych formach, musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Olszewo-Borki do szkół”.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy PZP oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/olszewo_borki

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.07.2026
Termin składania ofert
13.07.2026 07:00
Wartość umowy
452 640 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34121000-1 - Autobusy i autokary
34121000-1 (Autobusy i autokary)

Okres realizacji

do 2026-11-30