Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)

Zakup, dostawa, instalacja podłączeniowa oraz uruchomienie 2 stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Nieporęt

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00419159

Numer referencyjny: ZF.271.45.2026

Zamawiający

Gmina Nieporęt

Plac Wolności 1

05-126 Nieporęt, Mazowieckie

NIP: 5361765293

REGON: 013270519

Opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa, instalacja podłączeniowa oraz uruchomienie 2 stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Nieporęt

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin realizacji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 63 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze)

Najniższa cena

13 001 PLN

Średnia cena

205 340 PLN

Najwyższa cena

785 601 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FAST GROUP SP. Z O.O. WARSZAWA 2 274 997 PLN 549 995 PLN
Luk-Net Łukasz Drab Kuczki-Kolonia 2 110 700 PLN 110 700 PLN
EXATEL Spółka Akcyjna Warszawa 2 309 964 PLN 309 964 PLN
CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. Przesieczany 2 239 996 PLN 479 992 PLN
ALMA S.A. Poznań 2 607 263 PLN 607 263 PLN
Przedsiębiorswo Handlowo Usługowe MADO Andrzej Mróz Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Kosów Lacki 2 37 000 PLN 37 000 PLN
Machtmann Polska sp. z o.o Głogów 2 - -
EVOLTO Sp. z o.o. Łapy 2 61 248 PLN 61 248 PLN
EVOLTO Sp. z o. o. Łapy 2 134 497 PLN 134 497 PLN
Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. Gliwice 2 26 181 PLN 52 361 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup urządzeń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego – agregaty prądotwórcze

Pezal Product Line Sp. z o.o. 440 586 PLN

2026-09-01 10:42:51Z

Zakup i wyposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych, w agregat prądotwórczy dla stacji uzdatniania wody (SUW) w miejscowości Michrów gmina Pniewy.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 88 551 PLN

2026-08-26 09:52:16Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 50 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej w Warszawicach

FAST GROUP SP. Z O.O. 149 999 PLN

2026-08-26 08:59:19Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 200 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Sobieniach-Jeziorach

FAST GROUP SP. Z O.O. 399 996 PLN

2026-08-26 08:50:01Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 148 830 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

KLARSAN Sp. z o.o. 136 800 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Dostawa, montaż oraz włączenie do sieci agregatu prądotwórczego na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej

Energy Power System Sp . z o.o. 785 601 PLN

2026-08-07 10:12:18Z

„Dostawa agregatu prądotwórczego – generatora – z przyłączem do zasilania awaryjnego budynku Urzędu Gminy Repki” w ramach zadania: „Cyberbezpieczny samorząd”

Lk PHU Arkadiusz Wiśniewki 82 410 PLN

2026-08-03 05:38:11Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 19 995 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 459 997 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 7 011 PLN Średnia: 182 818 PLN Max: 1 067 640 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup, dostawa, instalacja podłączeniowa oraz uruchomienie 2 stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Nieporęt

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nieporęt

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013270519

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Nieporęt

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-126

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@nieporet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nieporet.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup, dostawa, instalacja podłączeniowa oraz uruchomienie 2 stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Nieporęt

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db030121-5ba6-486b-8f1b-029c2c84567b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419159

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nieporet.ezamawiajacy.pl/pn/nieporet/demand/316581/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://nieporet.ezamawiajacy.pl/pn/nieporet/demand/316581/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem https://nieporet.ezamawiajacy.pl/pn/nieporet/demand/316581/notice/public/details,
zwanej dalej Platformą w zakładce „Korespondencja” oraz poczty elektronicznej: urzad@nieporet.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZF.271.45.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa, instalacja podłączeniowa oraz uruchomienie 2 stacjonarnych agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Nieporęt

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Przesłanki zmiany umowy określone zostały w § 11 Umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://nieporet.ezamawiajacy.pl/pn/nieporet/demand/316581/notice/public/details

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
31122000-7 (Jednostki prądotwórcze)

Okres realizacji

49 dni