Termin składania ofert minął. Postępowanie oczekuje na rozstrzygnięcie.

Zakup fabrycznie nowego ciągnika kołowego dla Gminy Bolesławiec

Po terminie składania ofert Dostawy 2026/BZP 00405673

Numer referencyjny: II.271.11.2026

Zamawiający

Gmina Bolesławiec

Teatralna 1a

59-700 Bolesławiec, Dolnośląskie

NIP: 6121636303

REGON: 230821457

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej”, fabrycznie nowego (rok produkcji nie późniejszy niż 2025) ciągnika kołowego dla Gminy Bolesławiec, spełniającego polskie wymagania, w tym warunki techniczne, wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. 2. Sprzęt powinien być dostarczony do siedziby Zamawiającego (miejsca wskazanego przez Zamawiającego).

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 10 rozstrzygniętych przetargów (CPV 16700000-2 - Ciągniki)

Najniższa cena

5 401 PLN

Średnia cena

259 929 PLN

Najwyższa cena

694 950 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Gospodarstwo Rolne Robert Domaradzki Niedaszów 12 2 - -
STOMIL SANOK – DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. Kostrzyn 2 520 000 PLN 520 000 PLN
Biuro Inżynieryjne Martex Marcin Puźniak Stara Obra 1 5 401 PLN 5 401 PLN
P.H.P. Agro-Efekt Sp. z o.o. Słupia 53 1 694 950 PLN 694 950 PLN
NaviGate Sp. z o.o. Kraków 1 40 295 PLN 40 295 PLN
AGROHANDEL Sp.j. A.Plecety, I.Plecety Legnica 1 - -
Europejski Fundusz Leasingowy SA Wrocław 1 - -
Metos Polska Sp. z o.o. Wrocław 1 38 169 PLN 38 169 PLN
Vantage Polska SP. Z O. O. Gdynia 1 260 760 PLN 260 760 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa nowego ciągnika rolniczego (wersja drogowa) wraz z nowym ładowaczem czołowym

STOMIL SANOK – DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. -

2026-06-03 09:34:21Z

DOSTAWA UŻYWANEGO CIĄGNIKA CIĄGNIKA ROLNICZEGO

Gospodarstwo Rolne Robert Domaradzki -

2026-04-10 06:24:12Z

DOSTAWA UŻYWANEGO CIĄGNIKA CIĄGNIKA ROLNICZEGO

Gospodarstwo Rolne Robert Domaradzki -

2026-04-09 07:17:04Z

Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodu rolnik, tech. agrobiznesu i tech archit. kraj.

P.H.P. Agro-Efekt Sp. z o.o. 694 950 PLN

2026-04-01 19:39:32Z

Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodu rolnik, tech. agrobiznesu i tech archit. kraj.

Vantage Polska SP. Z O. O. 260 760 PLN

2026-04-01 19:39:32Z

Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodu rolnik, tech. agrobiznesu i tech archit. kraj.

NaviGate Sp. z o.o. 40 295 PLN

2026-04-01 19:39:32Z

Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodu rolnik, tech. agrobiznesu i tech archit. kraj.

Metos Polska Sp. z o.o. 38 169 PLN

2026-04-01 19:39:32Z

Zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodu rolnik, tech. agrobiznesu i tech archit. kraj.

Biuro Inżynieryjne Martex Marcin Puźniak 5 401 PLN

2026-04-01 19:39:32Z

Zakup i dostawa nowego ciągnika rolniczego (wersja drogowa) wraz z nowym ładowaczem czołowym

STOMIL SANOK – DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. 520 000 PLN

2026-03-27 10:05:40Z

„Dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z przyczepą, w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu”

Europejski Fundusz Leasingowy SA -

2026-02-25 11:11:22Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 089 PLN Średnia: 363 750 PLN Max: 982 770 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup fabrycznie nowego ciągnika kołowego dla Gminy Bolesławiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bolesławiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821457

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Teatralna 1a

1.5.2.) Miejscowość: Bolesławiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-700

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@gminaboleslawiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaboleslawiec.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup fabrycznie nowego ciągnika kołowego dla Gminy Bolesławiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77057e21-ab5a-4c6e-9f0b-dd203946af89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405673

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-77057e21-ab5a-4c6e-9f0b-dd203946af89

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Dostawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1) administratorem Pani/Pana/Państwa danych osobowych jest Gmina Bolesławiec z siedzibą w Bolesławcu ul. Teatralna 1A reprezentowana przez Wójta Gminy,
2) Inspektor Ochrony Danych Osobowych wykonuje swoje obowiązki w siedzibie Urzędu Gminy Bolesławiec przy ul. Teatralnej 1A, 59-700 Bolesławiec, telefon 075 732 32 21, e-mail urzadgminy@gminaboleslawiec.pl),
3) Pani/Pana/Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie:
- art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia
27 kwietnia 2016 r., - art. 18, art. 74 i art. 78 ustawy Pzp (Dz. U. z 2026r., poz. 739)

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zamawiający informuje o ograniczeniach, o których mowa w art. 19 ust. 2 i 3 oraz art. 20 ust. 1-5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: II.271.11.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej”, fabrycznie nowego (rok produkcji nie późniejszy niż 2025) ciągnika kołowego dla Gminy Bolesławiec, spełniającego polskie wymagania, w tym warunki techniczne, wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1251) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy.
2. Sprzęt powinien być dostarczony do siedziby Zamawiającego (miejsca wskazanego przez Zamawiającego).

4.2.6.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium ceny:
Cena – waga kryterium 100% (pkt.)

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa - Autoryzowany serwis fabryczny Producenta funkcjonujący od min. 36 miesięcy zlokalizowany w odległości maks. 100km od siedziby Zamawiającego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Oświadczenia Dostawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postepowania (Zał. nr 2 i 3 do SWZ)
2. Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (Zał. nr 5)

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Oświadczenie Dostawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Zał. nr 4 do SWZ)
2. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W
przypadku podmiotów występujących wspólnie winny być to dokumenty dotyczące wszystkich. Dokumenty te powinny być
wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
3. Pełnomocnictwo złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie (poświadczonej elektronicznie):

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Dostawca zobowiązany jest do złożenia następujących dokumentów wraz z ofertą oferowanej ciągnika : katalog, broszura, prospekt, folder sporządzony w języku polskim zaoferowanego przedmiotu zamówienia, zawierający dane identyfikujące oferowany przedmiot zamówienia zgodnie z minimalnymi wymaganiami techniczno-funkcjonalnymi. W przypadku braku gotowego katalogu, broszury, prospektu lub folderu należy złożyć samodzielnie przygotowany dokument Dostawcy, w powyższym zakresie.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wymagania określa rozdział VII pkt 3 SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe informacje zawiera rozdział X pkt pkt 2 SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: za pośrednictwem portalu

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Wyłącznym kryterium ograniczenia liczby wykonawców zakwalifikowanych do negocjacji jest cena
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
02.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 16700000-2 - Ciągniki
16700000-2 (Ciągniki)

Okres realizacji

30 dni