Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 09:30 (Jutro)

Zakup i dostawa 3 agregatów prądotwórczych dla Urzędu Miasta i Gminy w Serocku

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00400637

Numer referencyjny: ZKOC.271.7.2026

Zamawiający

Miasto i Gmina Serock

Rynek 21

05-140 Serock, Mazowieckie

NIP: 5361739574

REGON: 015570119

Opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest zakup 3 agregatów prądotwórczych dla Urzędu Miasta i Gminy w Serocku. 2) Zakres i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ. 3) Zamówienie dotyczy zakupów realizowanych w ramach Funduszu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. 4) Zamówienie udzielane jest w ramach realizacji zadań ujętych w uchwale budżetowej pn.: a) Zakup stacjonarnego agregatu prądotwórczego. b) Zakup dwóch mobilnych agregatów prądotwórczych. 5) Warunki rozliczenia: Wykonawca wystawi fakturę po bezusterkowej dostawie przedmiotu, potwierdzonej protokolarnie przez wyznaczonego przedstawiciela Zamawiającego oraz przedłożeniu wymaganych przepisami prawa atestów i certyfikatów.

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
Okres gwarancji jakości 30%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 61 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze)

Najniższa cena

13 001 PLN

Średnia cena

205 340 PLN

Najwyższa cena

785 601 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FAST GROUP SP. Z O.O. WARSZAWA 2 274 997 PLN 549 995 PLN
Luk-Net Łukasz Drab Kuczki-Kolonia 2 110 700 PLN 110 700 PLN
EXATEL Spółka Akcyjna Warszawa 2 309 964 PLN 309 964 PLN
CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. Przesieczany 2 239 996 PLN 479 992 PLN
ALMA S.A. Poznań 2 607 263 PLN 607 263 PLN
Przedsiębiorswo Handlowo Usługowe MADO Andrzej Mróz Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Kosów Lacki 2 37 000 PLN 37 000 PLN
Machtmann Polska sp. z o.o Głogów 2 - -
EVOLTO Sp. z o.o. Łapy 2 61 248 PLN 61 248 PLN
EVOLTO Sp. z o. o. Łapy 2 134 497 PLN 134 497 PLN
Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. Gliwice 2 26 181 PLN 52 361 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup urządzeń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego – agregaty prądotwórcze

Pezal Product Line Sp. z o.o. 440 586 PLN

2026-09-01 10:42:51Z

Zakup i wyposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych, w agregat prądotwórczy dla stacji uzdatniania wody (SUW) w miejscowości Michrów gmina Pniewy.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 88 551 PLN

2026-08-26 09:52:16Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 50 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej w Warszawicach

FAST GROUP SP. Z O.O. 149 999 PLN

2026-08-26 08:59:19Z

Zakup, dostawa oraz uruchomienie agregatu prądotwórczego o mocy 200 KVA oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Sobieniach-Jeziorach

FAST GROUP SP. Z O.O. 399 996 PLN

2026-08-26 08:50:01Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

EVE ENERGY Sp. z o.o. 148 830 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw – zakup agregatu i mobilnych stacji uzdatniania wody.

KLARSAN Sp. z o.o. 136 800 PLN

2026-08-13 12:28:13Z

Dostawa, montaż oraz włączenie do sieci agregatu prądotwórczego na terenie Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej

Energy Power System Sp . z o.o. 785 601 PLN

2026-08-07 10:12:18Z

„Dostawa agregatu prądotwórczego – generatora – z przyłączem do zasilania awaryjnego budynku Urzędu Gminy Repki” w ramach zadania: „Cyberbezpieczny samorząd”

Lk PHU Arkadiusz Wiśniewki 82 410 PLN

2026-08-03 05:38:11Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 19 995 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Dostawa sprzętu i wyposażenia na rozbudowę i uzupełnienie zapasów OLiOC oraz infrastruktury krytycznej celem ochrony ludności na terenie gminy Radzymin – w podziale na części

CENTRUM ZABEZPIECZENIA KRYZYSOWEGO Sp. z o.o. 459 997 PLN

2026-07-31 08:26:52Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 11 012 PLN Średnia: 188 293 PLN Max: 1 067 640 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa 3 agregatów prądotwórczych dla Urzędu Miasta i Gminy w Serocku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Serock

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015570119

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 21

1.5.2.) Miejscowość: Serock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-140

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: r.piekarzewski@serock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.serock.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa 3 agregatów prądotwórczych dla Urzędu Miasta i Gminy w Serocku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4698fe11-3d1c-4f8e-869a-53ecc44e52ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400637

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031244/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup agregatów prądotwórczych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://serock.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://serock.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z treścią Rozdziału III pkt 1 SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1) Administratorem danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Burmistrz Miasta i Gminy Serock z siedzibą w Serocku, ul. Rynek 21, 05-140 Serock;
2) W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na adres wskazany powyżej bądź e-mail: iod@serock.pl.
3) Dane osobowe zawarte w ofertach są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz następujące przepisy prawa: ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2026r. poz. 793), rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać
zamawiający od wykonawcy (Dz.U. 2020 poz. 2415), ustawa o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2020 poz. 164 ze zm.).
4) Celem przetwarzania danych osobowych jest prowadzenie w imieniu własnym postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
Przetwarzanie danych osobowych na potrzeby ww. postępowań mieści się w zakresie obowiązków ustawowych Zamawiającego w rozumieniu art. 4 ust. 1 ustawy PZP. Przetwarzanie tych danych jest niezbędne, aby Zamawiający mógł prawidłowo wypełniać nałożone na niego obowiązki.
Pozostałe informacje dotyczące RODO zawarte są w rozdziale I pkt 17 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZKOC.271.7.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest zakup 3 agregatów prądotwórczych dla Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.
2) Zakres i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.
3) Zamówienie dotyczy zakupów realizowanych w ramach Funduszu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
4) Zamówienie udzielane jest w ramach realizacji zadań ujętych w uchwale budżetowej pn.:
a) Zakup stacjonarnego agregatu prądotwórczego.
b) Zakup dwóch mobilnych agregatów prądotwórczych.
5) Warunki rozliczenia: Wykonawca wystawi fakturę po bezusterkowej dostawie przedmiotu, potwierdzonej protokolarnie przez wyznaczonego przedstawiciela Zamawiającego oraz przedłożeniu wymaganych przepisami prawa atestów i certyfikatów.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z zapisami rozdział III pkt 5 SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) ZDOLNOŚCI DO WYSTĘPOWANIA W OBROCIE GOSPODARCZYM:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
2) UPRAWNIEŃ DO PROWADZENIA OKREŚLONEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ LUB ZAWODOWEJ, O ILE WYNIKA TO Z ODRĘBNYCH PRZEPISÓW:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
3) SYTUACJI EKONOMICZNEJ LUB FINANSOWEJ:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
4) ZDOLNOŚCI TECHNICZNEJ LUB ZAWODOWEJ (doświadczenie wykonawcy):
Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie dostawy agregatów prądotwórczych, z których co najmniej jedna obejmowała agregat zabudowany na przyczepie (podwoziu jezdnym), każda o wartości nie mniejszej niż 60 000,00 zł brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
b) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz wykonanych głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -
w tym okresie, wraz z podaniem przedmiotu, wartości, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku:
- Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
- Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z projektem umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 11:30

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma zakupowa: https://serock.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 12:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wykonawca dołącza do oferty wypełniony załącznik nr 3 do SWZ - „Dane oferowanych agregatów prądotwórczych”. Treść załącznika nr 3 do SWZ - Dane oferowanych agregatów prądotwórczych, stanowi oświadczenie własne wykonawcy i nie podlega uzupełnieniu. Dane zawarte w załączniku nr 3 stanowią treść oferty i nie są przedmiotowym środkiem dowodowym. Oferta Wykonawcy, który nie złoży załącznika nr 3 do SWZ - Dane oferowanych agregatów prądotwórczych, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z powodu jej niezgodności z warunkami zamówienia. W przypadku gdy dane oferowanych agregatów prądotwórczych zawarte w załączniku nr 3 będą niekompletne Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia wyjaśnień.
2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 09:30
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
31122000-7 (Jednostki prądotwórcze)

Okres realizacji

21 dni