Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 555 960 PLN
Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko - ładowarki
Numer referencyjny: 271.12.2026
Zamawiający
Gmina Świerklany
Kościelna 85
44-266 Świerklany, Śląskie
NIP: 6421018555
REGON: 276259008
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
SWZ
SWZ.pdf
Zał. Nr 4 do SWZ - PPU
Zał. nr 4 do SWZ - PPU.pdf
Zał. nr 3 do SWZ - oświadczenie Wykonawcy
Zał. nr 3 do SWZ - oświadczenie Wykonawcy.docx
Zał. Nr 1 do SWZ -OPZ
Zał. Nr 1 do SWZ -OPZ.docx
Zał. nr 6 do SWZ - Wykaz parametrów technicznych
Zał. nr 6 do SWZ - Wykaz parametrów technicznych(1).docx
Zał. Nr 5 do SWZ - Wzór wykazu dosta
Zał. Nr 5 do SWZ - Wzór wykazu dostaw.docx
Zał. Nr 2 do SWZ - formularz oferty
Zał. Nr 2 do SWZ - formularz oferty.docx
odpowiedzi na pytania Wykonawców
202600727_odpowiedzi na pytania Wykonawców.pdf
Zamawiający publikuje odpowiedzi na pytania Wykonawców
20260729_PYTANIA 2.pdf
INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT
20260731_INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT.pdf
INFORMACJA O WYBORZE
20260805_INFORMACJA O WYBORZE.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| INTERHANDLER SP. Z O.O. | TORUŃ | 001375080 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | INTERHANDLER SP. Z O.O. (TORUŃ) | Umowa podpisana | 555 960 PLN | 555 960 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze)
Najniższa cena
478 950 PLN
Średnia cena
517 455 PLN
Najwyższa cena
555 960 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Grausch i Grausch Maszyny Budowlane Sp. z o. o. Złotkowo | 2 | 478 950 PLN | 478 950 PLN |
| "INTERHANDLER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Toruń | 2 | - | - |
| INTERHANDLER SP. Z O.O. TORUŃ | 1 | 555 960 PLN | 555 960 PLN |
| BERGERAT MONNOYEUR sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| P.H.U.P. AGROS-WROŃSCY SP. Z O.O. Szonowice | 1 | - | - |
| JURABUS Sp. z o.o. Niegowa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko - ładowarki
2026-08-19 17:10:01Z
Dostawa używanej koparki obrotowej na podwoziu kołowym dla Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie
2026-05-19 06:07:29Z
Zakup koparko-ładowarki
2026-05-08 10:53:48Z
Dostawa używanej koparki obrotowej na podwoziu kołowym dla Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie
2026-05-05 05:54:38Z
Zakup fabrycznie nowej koparko-ładowarki kołowej wraz z osprzętem
2026-04-27 07:55:10Z
„Zakup ciężkiego sprzętu, ładowarka kołowa typu FADROMA”
2026-03-11 12:52:59Z
Dostawa fabrycznie nowej koparko-ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym
2026-02-25 12:49:23Z
Dostawa fabrycznie nowej koparko-ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym
2026-02-25 12:36:26Z
Cała Polska — 82 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00359542 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko - ładowarki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerklany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276259008
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościelna 85
1.5.2.) Miejscowość: Świerklany
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-266
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32/ 43 27 521
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swierklany.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://swierklany.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko - ładowarki
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69a5cf99-d94e-45bc-baf7-9a5487802149
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359542
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046487/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko-ładwoarki
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mo-client/notices/edit/ko/ContractNotice/08dee881-751c-6965-f572-b00001194765/ocds-148610-69a5cf99-d94e-45bc-baf7-9a5487802149#page=33.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e- Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określają Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”.
Zgodnie z rozdziałem XII SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozdziałem XIII SWZ.
1. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu
2. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony w zakładce „Zgłoś problem” https://ezamowienia.gov.pl/soz/latest-fa
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie rozdziałem XXXIV SWZ.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie rozdziałem XXXIV SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 271.12.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej koparko – ładowarki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: spełnia/nie spełnia
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 90
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zdolność do występowania w obrocie gospodarczymZamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.2 Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.3 Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3.4 Zdolność techniczna lub zawodowa
Wykonawca wykaże należytą realizację minimum dwóch umów na dostawę fabrycznie nowej koparko – ładowarki o wartości minimalnej 250.000,00 zł brutto każda w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a. Wykaz dostaw (Załączniku nr 5 do SWZ) w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu,
b. Wykonawca winien załączyć dowody określające czy dostawa została wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawa została wykonana, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty,
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
. Wykonawca załączy do oferty: Wykaz parametrów technicznych oferowanej przez Wykonawcę koparko-ładowarki którego wzór stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. Powyższy wykaz jest oświadczeniem własnym Wykonawcy, w którym potwierdza, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia wskazane w niniejszej SWZ. Oświadczenie zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ, przyjmuje formę tabeli ze sporządzonym przez Zamawiającego wykazem parametrów technicznych i cech funkcjonalnych, w którym Wykonawca powinien wpisać wartości parametrów technicznych, cechy funkcjonalnych oraz pozostałych dodatkowych wymogów dotyczących oferowanego urządzenia w zakresie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia. Brak spełnienia wymaganych parametrów technicznych, cech funkcjonalnych oraz pozostałych dodatkowych wymogów dotyczących urządzenia spowoduje odrzucenie oferty Wykonawcy.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – zgodnie z ust. 3.4. rozdz. XVI SWZ – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy (ust. 3.1. rozdziału XVI SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż:
1) Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę.
6. W przypadku o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub 3 ustawy, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy („(…) z którego wynika, które robot budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.”
7. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-31 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-31 08:10
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 23.07.2026
- Termin składania ofert
- 31.07.2026 06:00
- Wartość umowy
- 555 960 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni