Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 112 524 PLN

Zakup i dostawa sprzętu RTV/AGD, zabawek dydaktycznych oraz mebli i wyposażenia do Klubu Dziecięcego w Karmanowicach

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00331453

Numer referencyjny: IFE.271.1.4.2026

Zamawiający

Gmina Wąwolnica

Lubelska 39

24-160 Wąwolnica, Lubelskie

NIP: 7162687309

REGON: 431019796

Opis przedmiotu zamówienia

Część 1. Sprzęt RTV/AGD – Obejmuje dostawę fabrycznie nowych urządzeń RTV/AGD, nieużywanych, nieuszkodzonych, dopuszczonych do obrotu na terenie UE i RP oraz posiadających wymagane prawem dokumenty potwierdzające oznakowanie CE.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Gwarancja 40%

Część 2

Cena 60%
Gwarancja 40%

Część 3

Cena 60%
Gwarancja 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Biuro Inżynieryjne Martex Marcin Puźniak Koźmin Wielkopolski 6211772122
Inprosystem sp. z o.o. Bielsko-Biała 5472061885
Web-Profit Maciej Kuźlik Piekary Śląskie 4980138493

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Biuro Inżynieryjne Martex Marcin Puźniak (Koźmin Wielkopolski) Umowa podpisana 64 258 PLN 35 327 PLN
2 Inprosystem sp. z o.o. (Bielsko-Biała) Umowa podpisana 82 453 PLN 30 968 PLN
3 Web-Profit Maciej Kuźlik (Piekary Śląskie) Umowa podpisana 46 230 PLN 46 230 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30232110-8 - Drukarki laserowe)

Najniższa cena

46 230 PLN

Średnia cena

134 547 PLN

Najwyższa cena

345 249 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Web-Profit Maciej Kuźlik Piekary Śląskie 1 46 230 PLN 46 230 PLN
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 345 249 PLN 345 249 PLN
Inprosystem sp. z o.o. Bielsko-Biała 1 82 453 PLN 30 968 PLN
Biuro Inżynieryjne Martex Marcin Puźniak Koźmin Wielkopolski 1 64 258 PLN 35 327 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 66 przetargów

Min: 178 PLN Średnia: 50 249 PLN Max: 519 867 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa sprzętu RTV/AGD, zabawek dydaktycznych oraz mebli i wyposażenia do Klubu Dziecięcego w Karmanowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wąwolnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 39

1.5.2.) Miejscowość: Wąwolnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-160

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wawolnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wawolnica.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa sprzętu RTV/AGD, zabawek dydaktycznych oraz mebli i wyposażenia do Klubu Dziecięcego w Karmanowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e9d0f30-f073-474a-87e4-abe20a8a9649

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331453

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051036/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup i dostawa sprzętu RTV/AGD, zabawek dydaktycznych oraz mebli i wyposażenia do Klubu Dziecięcego w Karmanowicach

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat Aktywny Maluch 2022-2029 – edycja 8.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

pzp.wawolnica.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem bezpłatnej Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP dostępnej pod adresem: https://pzp.wawolnica.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP: https://pzp.wawolnica.pl Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi założyć konto na Platformie Zamówień publicznych ZETOPZP: https://pzp.wawolnica.pl/#/authentication/register gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta.
Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://pzp.wawolnica.pl oraz uznaje go za wiążący.
Sporządzanie i przekazywanie informacji w tym dokumentów elektronicznych musi być zgodne z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu.
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1320 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 7) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
8) Wykonawcy nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IFE.271.1.4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 170000 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1. Sprzęt RTV/AGD – Obejmuje dostawę fabrycznie nowych urządzeń RTV/AGD, nieużywanych, nieuszkodzonych, dopuszczonych do obrotu na terenie UE i RP oraz posiadających wymagane prawem dokumenty potwierdzające oznakowanie CE.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30232110-8 - Drukarki laserowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert * Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert * Kryterium ceny i kryterium gwarancji

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2. Zabawki i pomoce dydaktyczne – Obejmuje zestawy edukacyjne, sensoryczne, rozwojowe oraz pomoce dydaktyczne przeznaczone dla dzieci w wieku do 3 lat. Zabawki oraz pomoce muszą spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek Wszystkie elementy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, wykonane w bezpiecznych technologiach oraz dopuszczone do stosowania w placówkach opiekuńczo wychowawczych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 37520000-9 - Zabawki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert * Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert * Kryterium ceny i kryterium gwarancji

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3. Meble i wyposażenie pomieszczeń – Obejmuje meble, elementy wyposażenia użytkowego oraz akcesoria niezbędne do organizacji przestrzeni Klubu Dziecięcego. Wyposażenie musi być fabrycznie nowe, nieużywane, wolne od uszkodzeń oraz dostosowane do użytkowania w placówkach opieki nad dziećmi

4.2.6.) Główny kod CPV: 39130000-2 - Meble biurowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert * Punktowo
Stosowane kryteria oceny ofert * Kryterium ceny i kryterium gwarancji

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem zmian, które zgodnie z umową albo przepisami prawa nie wymagają aneksu.
2. Zmiany umowy mogą być dokonywane wyłącznie w przypadkach dopuszczalnych na podstawie
art. 454 – 455 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r., poz. 739 z późn. zm.) oraz w zakresie określonym w niniejszym paragrafie.
3. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu wykonania umowy wyłącznie o czas trwania przeszkody, pod warunkiem jej należytego udokumentowania przez Wykonawcę, jeżeli opóźnienie wynika z:
1) działania siły wyższej;
2) działań lub zaniechań organów administracji publicznej albo innych podmiotów, których działania są niezbędne do realizacji umowy;
3) okoliczności leżących po stronie Zamawiającego;
4) innych okoliczności obiektywnie niezależnych od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności, w tym braku dostępności towarów niepowstałego z winy Wykonawcy.
4. Zamawiający dopuszcza zmianę oferowanego elementu wyposażenia wyłącznie wtedy, gdy Wykonawca wykaże, że element wskazany w ofercie został wycofany z produkcji albo został zastąpiony modelem nowszym, a proponowany element spełnia wszystkie wymagania OPZ i posiada parametry nie gorsze od pierwotnie zaoferowanych. Zmiana taka nie może prowadzić do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy ani pogorszenia sytuacji Zamawiającego.
5. Wniosek o zmianę umowy wymaga formy pisemnej i powinien zawierać opis okoliczności uzasadniających zmianę, podstawę prawną i faktyczną, zakres proponowanej zmiany oraz dokumenty potwierdzające zasadność wniosku.
6. Postanowienia niniejszego paragrafu określają przypadki, a których Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę umowy i nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do dokonania takiej zmiany.
7. Nie stanowią zmiany umowy w rozumieniu art. 455 Pzp: zmiana danych teleadresowych, zmiana osób do kontaktu, zmiana danych administracyjno-organizacyjnych oraz zmiana rachunku bankowego Wykonawcy, pod warunkiem zachowania wymogów wynikających z przepisów podatkowych i umowy.
zmiany umowy zostały opisane w załącznikach nr 5 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-16 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://pzp.wawolnica.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-16 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
08.07.2026
Termin składania ofert
17.07.2026 08:00
Wartość umowy
112 524 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30232110-8 - Drukarki laserowe
30232110-8 (Drukarki laserowe) 37520000-9 (Zabawki) 39130000-2 (Meble biurowe)

Okres realizacji

7 dni