Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)

Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00407745

Numer referencyjny: R-ZP.271.1.2026

Zamawiający

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W UJŚCIU

ul. Staszica 8

64-850 Ujście, Wielkopolskie

NIP: 7641023725

REGON: 570550874

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027. Charakterystyka dostawy: Dostawa specjalistyczną cysterną z rozładunkiem pneumatycznym (wydmuchem). Wolumen: Szacunkowo 160 ton pelletu dostarczanego bezpośrednio do kotłowni osiedlowej na terenie miejscowości Mirosław, 64-850 Ujście Dostawy sukcesywne, realizowane partiami według bieżącego zapotrzebowania kotłowni osiedlowej, na zlecenie mailowe. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć zamawianą ilość pelletu w terminie do max. 5 dni od złożenia zlecenia – UWAGA termin dostawy jest jednym z kryteriów oceny ofert Wymagania jakościowe : - średnica: 6,0 mm (+ -) 8,00 mm, - długość: w zakresie 3,15 - 40 mm - wartość opałowa: minimum 16,56 MJ/kg, - zawartość popiołu w stanie suchym: maksymalnie 1,20 % - zawartość wilgoci w stanie roboczym: maksymalnie 10% - wytrzymałość mechaniczna w stanie roboczym minimum 97,50 % - gęstość nasypowa: 600 kg/m3 – 750,00 kg/m3 Specyficzne wymagania : Długość węży i ciśnienie podawania: Wykonawca musi dysponować przewodami o odpowiedniej długości (min. 15–20 metrów) oraz systemem regulacji ciśnień wydmuchu

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09111400-4 - Paliwa drzewne)

Najniższa cena

100 899 PLN

Średnia cena

262 994 PLN

Najwyższa cena

425 088 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Factum Sp. z o. o. Bydgoszcz 1 100 899 PLN 100 899 PLN
TARTAK GRODZIEC Sp. z o.o. Grodziec 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice 1 - -
„MA-WI” Tomasz Gracz Radawnica 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Anpol" Rajmund Andrych Biskupice 88 1 425 088 PLN 425 088 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 99 przetargów

Min: 1 132 PLN Średnia: 172 596 PLN Max: 1 012 905 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W UJŚCIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570550874

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Staszica 8

1.5.2.) Miejscowość: Ujście

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-850

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgkimujscie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgkimujscie.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e96594f2-7e1a-4a9e-93ed-d7a22ce0bba2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407745

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00407027/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e96594f2-7e1a-4a9e-93ed-d7a22ce0bba2

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl, e-Doręczenia dostępnego pod adresem https://www.gov.pl/web/e-doreczenia oraz poczty elektronicznej.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 10.1.5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e- Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e- Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 10.1.6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji
postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 10.1.7. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych. 10.1.8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 10.1.9. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 10.1.10. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami
w szczególności składanie oświadczeń, wniosków (innych niż wskazanych w pkt 15.11), zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). 11.3. Dokumenty elektroniczne, składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem „Formularza do komunikacji" jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych za pomocą poczty elektronicznej, na
wskazany w ust. 2 adres email. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią
elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 31.10.Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia 2016/679, zamawiający informuje, że:
1) administratorem danych osobowych osób fizycznych jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujściu, ul. Staszica 8, 64-850 Ujście zwany dalej Administratorem.
2) Zamawiający wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować
EKSPERT Audyt JST – KRYSTYNA GÓRZNA ul. Topolowa 2, 64-800 Chodzież
3) dane osobowe osób fizycznych przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia 2016/679 w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego - Oznaczenie sprawy: R-ZP.271.1.2026
4) w odniesieniu do danych osobowych osób fizycznych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 rozporządzenia 2016/679;
5) osoba fizyczna posiada:
a) na podstawie art. 15 rozporządzenia 2016/679 prawo dostępu do danych osobowych jej dotyczących;
b) na podstawie art. 16 rozporządzenia 2016/679 prawo do sprostowania swoich danych osobowych;
c) na podstawie art. 18 rozporządzenia 2016/679 prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy osoba fizyczna uzna, że przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy rozporządzenia 2016/679;
6) osobie fizycznej nie przysługuje:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e rozporządzenia 2016/679 prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 rozporządzenia 2016/679;
c) na podstawie art. 21 rozporządzenia 2016/679 prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych osób fizycznych jest art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia 2016/679.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1
rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: R-ZP.271.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i sukcesywna dostawa pelletu drzewnego luzem na sezon grzewczy 2026-2027.
Charakterystyka dostawy: Dostawa specjalistyczną cysterną z rozładunkiem pneumatycznym (wydmuchem).
Wolumen: Szacunkowo 160 ton pelletu dostarczanego bezpośrednio do kotłowni osiedlowej na terenie miejscowości Mirosław, 64-850 Ujście
Dostawy sukcesywne, realizowane partiami według bieżącego zapotrzebowania kotłowni osiedlowej, na zlecenie mailowe. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć zamawianą ilość pelletu w terminie do max. 5 dni od złożenia zlecenia – UWAGA termin dostawy jest jednym z kryteriów oceny ofert
Wymagania jakościowe :
- średnica: 6,0 mm (+ -) 8,00 mm,
- długość: w zakresie 3,15 - 40 mm
- wartość opałowa: minimum 16,56 MJ/kg,
- zawartość popiołu w stanie suchym: maksymalnie 1,20 %
- zawartość wilgoci w stanie roboczym: maksymalnie 10%
- wytrzymałość mechaniczna w stanie roboczym minimum 97,50 %
- gęstość nasypowa: 600 kg/m3 – 750,00 kg/m3
Specyficzne wymagania : Długość węży i ciśnienie podawania: Wykonawca musi dysponować przewodami o odpowiedniej długości (min. 15–20 metrów) oraz systemem regulacji ciśnień wydmuchu

4.2.6.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-04-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert:  kryterium „Cena” w zł:
a) znaczenie kryterium - 60% (60 pkt);
b) opis sposobu oceny ofert według kryterium „Ceny”:
Lcena = (Cmin / C) x 60 pkt
gdzie:
Lcena - liczba uzyskanych punktów dla kryterium „Cena” ocenianej oferty
Cmin - cena w ofercie z najniższą ceną
C - cena w ofercie ocenianej
 kryterium „Termin dostawy” w dniach:
a) znaczenie kryterium - 40% (40 pkt);
b) opis sposobu oceny ofert według kryterium „Termin dostawy”:
LTD = (TDmin / TD) x 40 pkt
gdzie:
LTD- liczba uzyskanych punktów dla kryterium „Termin dostawy” ocenianej oferty
TDmin - Termin dostawy w ofercie z najkrótszym terminem dostawy
TD - Termin dostawy w ofercie ocenianej
Wykonawca podaje termin dostawy w liczbach całkowitych.
Termin dostawy nie może być dłuższy niż 5 dni.
Oświadczenie wykonawcy w zakresie przekraczającym 5-dniowy termin dostawy będzie uznane za nieważne.
Nie wskazanie terminu dostawy będzie rozumiane że Wykonawca wskaże 5-dniowy termin dostawy.
Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku z zachowaniem zasady zaokrągleń matematycznych (od 5 w górę).
Ocena ogólna danej oferty polegać będzie na zsumowaniu punktów wyliczonych w poszczególnych kryteriach:
P= Lcena + LTD
Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (uzyska największą sumę punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą. Pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
226 ust. 1 pkt 5 Pzp. („Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”).
Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku z zachowaniem zasady zaokrągleń matematycznych (od 5 w górę).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

7.1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
1) Certyfikat DIN plus lub Certyfikat EN plus A1

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

7.2.Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
7.3.Postanowienia ust. 7.2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

6.2.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 6.2.4. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 6.2.5. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej
współpracę tych wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zakres zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy określa wzór umowy stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, zakładka „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09111400-4 - Paliwa drzewne
09111400-4 (Paliwa drzewne)

Okres realizacji

do 2027-04-30