Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:00 (3 dni)

Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00411133

Numer referencyjny: CDS/ZAZ_Siedlce/1/2026

Zamawiający

Caritas Diecezji Siedleckiej

ul. Budowlana 1

08-110 Siedlce, Mazowieckie

NIP: 8211685074

REGON: 710387392

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach. Samochód fabrycznie nowy, wcześniej niezarejestrowany, rok produkcji nie wcześniejszy niż 2025, o liczbie miejsc co najmniej 5 (1+4). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
Gwarancja 30%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób)

Najniższa cena

166 666 PLN

Średnia cena

256 896 PLN

Najwyższa cena

347 126 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
RENAULT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ZDUNEK Sp. z o.o. Gdańsk 1 347 126 PLN 347 126 PLN
TOYOTA SABAJ ŁÓDŹ Spółka Jawna Rzgów 1 166 666 PLN 166 666 PLN
Auto Podlasie Sp. z o.o. Siedlce 1 - -
PLAZA MOTORS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 1 - -
Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 112 przetargów

Min: 95 000 PLN Średnia: 245 948 PLN Max: 892 786 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Caritas Diecezji Siedleckiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 710387392

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Budowlana 1

1.5.2.) Miejscowość: Siedlce

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-110

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@caritassiedlce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlce.caritas.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Kościelna osoba prawna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Działalność charytatywna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-768b0864-77d4-4483-b04f-7998f04e4484

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411133

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-768b0864-77d4-4483-b04f-7998f04e4484

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-768b0864-77d4-4483-b04f-7998f04e4484

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu:
a. platformy e-Zamówienia pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl,
b. poczty elektronicznej: sekretariat@caritassiedlce.pl
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto na platformie e-Zamówienia. Wykonawca posiadający konto ma dostęp do stosownych formularzy dotyczących złożenia oferty oraz komunikacji. Wymagania wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy ich użyciu opisane zostały w regulaminie korzystania z platformy e-Zamówienia.
3. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania akceptuje warunki korzystania określone w regulaminie platformy e-Zamówienia.
4. Za datę przekazania oferty lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na platformę e-Zamówienia.
5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia korespondencja elektroniczna inna niż oferta Wykonawcy i załączniki do oferty odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanego formularza korespondencji udostępnionego na platformie e-Zamówienia. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawca posługują się numerem ogłoszenia (BZP) lub drogą mailową.
6. Dokumenty elektroniczne są składane przez Wykonawcę za pośrednictwem formularza do komunikacji jako załączniki.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: CDS/ZAZ_Siedlce/1/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami
zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach. Samochód fabrycznie nowy,
wcześniej niezarejestrowany, rok produkcji nie wcześniejszy niż 2025, o liczbie miejsc co najmniej 5 (1+4). Szczegółowy
opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wraz z
ofertą Wykonawca składa oświadczenia dotyczące spełniania warunków udziału i braku podstaw do wykluczenia z postępowania
(załącznik nr 4).

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wraz z
ofertą Wykonawca składa oświadczenia dotyczące spełniania warunków udziału i braku podstaw do wykluczenia z postępowania
(załącznik nr 4).

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 3 do SWZ z minimalnymi wymaganiami wskazanymi przez Zamawiającego.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Do oferty należy dołączyć oświadczenia oraz inne dokumenty w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej
opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie formularza oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji
Warunków Zamówienia. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z tego wzoru, w treści oferty należy zamieścić
wszystkie informacje wymagane w formularzu ofertowym.
3. Do oferty należy dołączyć:
a. Oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału i podstaw wykluczenia z postępowania – załącznik nr 4 do
Specyfikacji Warunków Zamówienia;
b. Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej – załącznik nr 5 (jeśli dotyczy);
c. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – załącznik nr 6 (jeśli dotyczy);
d. Zobowiązanie do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia – załącznik nr 7 (jeśli
dotyczy).
e. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Na podstawie z art. 58 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie
zamówienia i w takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do ich reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenia dotyczące spełniania warunków udziału i braku
podstaw do wykluczenia z postępowania (załącznik nr 4) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o
zamówienie.
3. Jeżeli w postępowaniu zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
Zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego może żądać kopii umowy regulującej ich
współpracę.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem formularza do złożenia oferty dostępnego na platformie e-Zamówienia.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób
34115200-8 (Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób)

Okres realizacji

do 2026-11-30