Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)

Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00408462

Numer referencyjny: 73/26

Zamawiający

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Poznańska 79

62-800 Kalisz, Wielkopolskie

NIP: 6182025893

REGON: 300224440

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z jednego niepodzielnego zadania. 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych zgodnie z opisem SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
termin udzielonej gwarancji 20%
okres zagwarantowania dostępności części zamiennych i oprogramowania 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

6 145 PLN

Średnia cena

220 295 PLN

Najwyższa cena

714 630 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AVMK Sp. z o.o. Poznań 4 56 027 PLN 224 106 PLN
Login Computer sp. z o. o. Leszno 3 133 927 PLN 401 780 PLN
Hardsoft-Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 3 682 866 PLN 1 365 733 PLN
NEXTDATA Sp. z o.o. Warszawa 2 118 122 PLN 118 122 PLN
Inveo Systems Poznań 2 104 050 PLN 208 100 PLN
Konsorcjum „Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o., Inveo Systems sp. z o.o.” Poznań 2 183 540 PLN 367 080 PLN
Hardsoft Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 2 714 630 PLN 714 630 PLN
EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia 2 178 433 PLN 170 355 PLN
Perc Tech Sp. z o.o. Zielona Góra 2 328 656 PLN 328 656 PLN
Advisor prosta spółka akcyjna Poznań 2 474 159 PLN 474 159 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. 382 530 PLN

2026-08-31 12:51:37Z

Zakup serwera do budynku szpitala na potrzeby Bloku Operacyjnego

KONSULTANT IT SP. Z O.O. -

2026-08-19 16:08:17Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 170 355 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 186 510 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Zakup serwerów wraz z licencjami typu datacenter do utworzenia klastra

Advisor prosta spółka akcyjna -

2026-07-21 11:08:22Z

Dostawa serwerów wraz z systemem operacyjnym oraz oprogramowania do wirtualizacji mocy obliczeniowej i zarządzania klastrem wirtualizacyjnym.

IT PARTNER MIROSŁAW WISZNIOWSKI -

2026-07-08 07:23:24Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 34 686 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 87 330 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 30 750 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 71 340 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 283 659 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300224440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 79

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpital.kalisz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital.kalisz.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98bf61b3-6148-49fd-8566-a49a28c02e9f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408462

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011534/23/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.33 Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-98bf61b3-6148-49fd-8566-a49a28c02e9f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu https://ezamowienia.gov.pl/ i poczty elektronicznej adres e-mail:
zamowienia.publiczne@szpital.kalisz.pl
2. Złożenie oferty jest możliwe wyłącznie na Platformie e-zamowienia zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie https://ezamowienia.gov.pl/
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-zamowienia. Wykonawca posiadający konto na Platformie e-zamowienia ma dostęp do formularzy: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza komunikacji.
4. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Postępowanie o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie, prowadzi się pisemnie w języku polskim.
3. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego, lub podpisu osobistego.
4. Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty przez Wykonawcę.
5. Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, Zamawiający zaleca: przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format PDF,- opatrzenie plików składających się na ofertę podpisem kwalifikowanym PAdES,- w przypadku składania dokumentów w formacie innym niż PDF, pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został na Platformie e-zamowienia.
6. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej w formacie danych .doc, .docx, .pdf .rtf , xps, .odt,.txt, .xls, .xlsx, .zip, .rar. i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
7 Składając ofertę zaleca się zaplanowanie złożenia jej z wyprzedzeniem minimum 24h, aby zdążyć w terminie przewidzianym na jej złożenie w przypadku siły wyższej, jak np. awaria Paltformy e-zamowienia, awaria Internetu, problemy techniczne związane z brakiem np. aktualnej przeglądarki, itp.
8 Zamawiający wymaga, by tajemnica przedsiębiorstwa została załączona w formularzu elektronicznym na Platformie e-zamowienia w odrębnym pliku opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
9 Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać: „Rozporządzenie
Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1 lipca 2016 roku”.
10 Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Załącznikiem nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i
wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych” (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz.773), zwanego dalej „Rozporządzeniem KRI”

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 73/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z jednego niepodzielnego zadania.
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup serwera i niezbędnej infrastruktury do archiwizacji badań endoskopowych zgodnie z opisem SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-04

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin udzielonej gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres zagwarantowania dostępności części zamiennych i oprogramowania

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

W związku z ograniczoną ilością znaków szczegółowy opis przewidywanych zmian znajduje się w projekcie umowy
stanowiącej załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (Załącznik nr 5 do SWZ)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Składanie ofert następuje za pośrednictwem Platformy eZamówienia dostępnej pod adresem internetowym: https://ezamówienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-30

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, gdyż podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi w tym skoordynowaniem dostaw od różnych wykonawców, co w konsekwencji mogłoby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, wielkość i przedmiot zamówienia jest dostosowany do wykonania w całości bez możliwości dzielenia na części. Ponadto przedmiot zamówienia stanowią wyroby jednorodne, które muszą być ze sobą kompatybilne Nie podzielenie zamówienia na części nie ogranicza uczciwej konkurencji i dopuszcza do udziału w postępowaniu małe i średnie przedsiębiorstwa.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Okres realizacji

do 2026-12-04