Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)
Zakup USG w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23 pod nazwą „Dostępność Plus dla AOS"
Numer referencyjny: ZP.01.AOS
Zamawiający
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PORĘBIE
ul. Wojska Polskiego 20
42-480 Poręba, Śląskie
NIP: 6492118494
REGON: 278104340
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Specyfikacja Warunków Zamówienia
SWZ.pdf
Załącznik nr 3 Projektowane postanowienia umowne, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia
Załącznik nr 3 PPU.pdf
Załącznik nr 1A Szczegółowa oferta przedmiotowa
Załącznik nr 1A - Szczegółowa oferta przedmiotowa.docx
Załącznik nr 2 Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w postępowaniu
Załącznik nr 2 - Oświadczenie Wykonawcy.docx
Załącznik nr 1 Formularz oferty
Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy.doc
Załącznik nr 4 Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
Załącznik nr 4 - Szczegółowy opis przedmiotu zmaówienia.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 31 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne)
Najniższa cena
175 926 PLN
Średnia cena
305 069 PLN
Najwyższa cena
449 060 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ADO MED SP. Z O.O. ŚWIĘTOCHŁOWICE | 2 | 287 900 PLN | 575 800 PLN |
| MIRO PROSTA Spółka Akcyjna Warszawa | 2 | 399 000 PLN | 399 000 PLN |
| Gemed Elias Spółka Jawna Chorzów | 1 | 449 060 PLN | 449 060 PLN |
| HAS-MED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bielsko - Biała | 1 | - | - |
| MIRO Prosta Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | 175 926 PLN | 175 926 PLN |
| Medplace pl. Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 329 900 PLN | 329 900 PLN |
| Profimedical Polska Sp. z o.o. Mysłowice | 1 | - | - |
| Profimedical Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Mysłowice | 1 | 205 799 PLN | 205 799 PLN |
| Miro Prosta Spółka Akcyjna Warszawa | 1 | - | - |
| Profimedical Polska sp. z o.o. Mysłowice | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa aparatu USG wszechstronny w tym doppler z funkcjami kardio i naczyniowymi oraz z funkcją do badania jamy brzusznej na potrzeby Przychodni Rejonowej SPZOZ Ruda Śląska
2026-08-13 07:18:49Z
Dostawa aparatu ultrasonograficznego dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie- Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
2026-08-07 09:50:50Z
Dostawa aparatów ultrasonograficznych
2026-07-16 12:05:36Z
akup echokardiografu mobilnego w ramach inwestycji „Rozwój i modernizacja infrastruktury kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o."
2026-07-14 05:50:39Z
Zakup echokardiografu w ramach inwestycji „Rozwój i modernizacja infrastruktury kardiologicznej w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o."
2026-07-14 05:42:25Z
ZAKUP APARATU USG ORAZ HOLTERÓW EKG DLA OLK W GLIWICACH
2026-06-10 18:27:18Z
Zakup i dostawa aparatu USG (ultrasonokardiografu) wraz z osprzętem.
2026-06-01 09:05:36Z
Zakup i dostawa aparatu USG (ultrasonokardiografu) wraz z osprzętem.
2026-05-18 08:30:58Z
DOSTAWA APARATU USG
2026-05-18 06:14:05Z
„Realizacja projektu pn. „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego (...)
2026-05-15 13:20:14Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415192 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup USG w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23 pod nazwą „Dostępność Plus dla AOS"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W PORĘBIE
1.3.) Oddział zamawiającego: SPZOZ Poręba
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 278104340
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 20
1.5.2.) Miejscowość: Poręba
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-480
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@spzozporeba.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spzozporeba.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup USG w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23 pod nazwą „Dostępność Plus dla AOS"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-046373c1-b8e9-492b-868d-0686c93fbda6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415192
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00413218/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup USG w ramach Projektu grantowego nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23 pod nazwą „Dostępność Plus dla AOS"
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu grantowego nr FERS.03.07-IP.07-0001/23 pn. „Dostępność Plus dla AOS”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-046373c1-b8e9-492b-868d-0686c93fbda63.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 z późn. zm.), dalej „RODO”, informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Porębie, ul. Wojska Polskiego 20, 42-480 Poręba, tel: 32 677 28 05, e-mail: biuro@spzozporeba.pl;
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawach związanych z ochroną danych osobowych w następujący sposób: e-mail: ido@spzozporeba.pl , pisemnie na adres siedziby Administratora;
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres, który wyznaczony zostanie przede wszystkim na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie działania archiwów zakładowych, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej;
obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
posiada Pani/Pan:
• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych(1);
• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych (2);
• prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
nie przysługuje Pani/Panu:
• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.01.AOS
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 373835 PLN
4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 244136 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
Zamawiający żąda określonej etykiety lub wskazuje mające zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustaw - etykiety społecznej
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa, uruchomienie oraz szkolenie z obsługi fabrycznie nowego aparatu USG dla SPZOZ w Porębie w ramach projektu FERS.03.07-IP.07-0001/23 „Dostępność Plus dla AOS”
4.2.6.) Główny kod CPV: 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert na podstawie następujących kryteriów:
1. Cena (C) – 60 pkt
Liczba punktów w kryterium cena zostanie obliczona według wzoru:
C = (Cn / Co) × 60
gdzie:
C – liczba punktów przyznanych badanej ofercie,
Cn – najniższa cena spośród ofert niepodlegających odrzuceniu,
Co – cena oferty badanej.
2. Termin dostawy aparatu USG (T) – 40 pkt
Punkty zostaną przyznane zgodnie z deklarowanym terminem dostawy:
do 30.09.2026 r. – 40 pkt
od 01.10.2026 r. do 15.10.2026 r. – 20 pkt
od 16.10.2026 r. do 30.10.2026 r. – 0 pkt
Termin realizacji dłuższy niż 30.10.2026 r. będzie skutkował odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
Łączna liczba punktów (P) zostanie obliczona według wzoru:
P = C + T
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania wynosi 100 pkt. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą liczbę punktów.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
warunek doświadczenia – 1 dostawa USG,5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający nie wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia. Potwierdzeniem braku podstaw wykluczenia jest oświadczenie składane przez Wykonawcę na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą Szczegółowej oferty przedmiotowej (Załącznik nr 1A do SWZ), zawierającej opis oferowanego aparatu USG, producenta, model oraz potwierdzenie spełniania wymaganych parametrów technicznych określonych przez Zamawiającego5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Formularz ofertowy, oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp, Załącznik nr 1A – Szczegółowa oferta przedmiotowa, pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy) oraz dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy (jeżeli dotyczy).SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Dopuszcza się wspólne ubieganie się o zamówienie. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następującym zakresie:zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Stron, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, w szczególności problemów produkcyjnych, transportowych lub logistycznych;
zmiany danych identyfikacyjnych i adresowych Stron, osób upoważnionych do kontaktu oraz innych danych o charakterze organizacyjnym;
zmiany oferowanego modelu lub elementów wyposażenia aparatu USG na równoważne lub o parametrach wyższych od wymaganych, pod warunkiem zachowania ceny określonej w ofercie oraz uzyskania zgody Zamawiającego;
zmiany wynagrodzenia w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie część wynagrodzenia odpowiadająca zmianie podatku;
zmian wynikających ze zmiany przepisów prawa mających wpływ na realizację umowy;
zmian nieistotnych w rozumieniu art. 454 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zmian dopuszczonych na podstawie art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Warunkiem wprowadzenia zmian jest sporządzenie pisemnego aneksu do umowy podpisanego przez obie Strony.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie żądania określonej etykiety lub wskazania mającego zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy: - etykiety społecznej
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: Platforma e‑Zamówienia. Oferta składana jest wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski” w przedmiotowym postępowaniu.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Zamówienie realizowane jest w ramach Projektu grantowego nr FERS.03.07-IP.07-0001/23 pn. „Dostępność Plus dla AOS”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027.Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym bez negocjacji, zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Komunikacja w postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia.
Szczegółowe warunki udziału w postępowaniu, opis przedmiotu zamówienia, projektowane postanowienia umowy oraz zasady składania ofert określono w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 31.08.2026
- Termin składania ofert
- 08.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-10-30