Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:30 (3 dni)
Zakup wraz z dostawą zestawu przenośnego do USG dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Numer referencyjny: ZP/5/VIII/2026
Zamawiający
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Księżycowa 5
01-934 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5222548391
REGON: 016321074
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
FORMULARZ OFERTOWY - Załącznik nr 3 do SWZ
FORMULARZ OFERTOWY - Załącznik nr 3 do SWZ.docx
zał. nr 4 do SWZ- edytowalny
zał. nr 4- edytowalny.docx
SWZ ZP_5_VIII_2026
SWZ ZP_5_VIII_2026.pdf
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik nr 1 do SWZ
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik nr 1 do SWZ.xlsx
PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY- załącznik nr 2 do SWZ.
PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY- załącznik nr 2 do SWZ.docx
Umowa powierzenia przetwarzania danych – Załącznik nr 6 do PPU
Umowa powierzenia przetwarzania danych – Załącznik nr 6.docx
Załącznik nr 6 załącznik C - do Umowy powierzenia Formularz dla Kontrahenta - spełnienia przepisów RODO - WZÓR
Załącznik nr 6 załącznik C - do Umowy powierzenia Formularz dla Kontrahenta - spełnienia przepisów RODO - WZÓR (1).docx
odp. na pytania nr 1
odp. na pytania nr 1.pdf
ZMIANA - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik nr 1 do SWZ
ZMIANA - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik nr 1 do SWZ.xlsx
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 43 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne)
Najniższa cena
13 700 PLN
Średnia cena
308 836 PLN
Najwyższa cena
534 710 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PARTNER4MEDICINE PROSTA S.A. Leszno | 2 | 449 770 PLN | 899 540 PLN |
| Philips Polska Sp. z o. o. Warszawa | 2 | - | - |
| EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTION Sp. z o.o. Poznań | 2 | 514 000 PLN | 1 028 000 PLN |
| EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTIONS Sp. zo.o. Poznań | 2 | 232 988 PLN | 232 988 PLN |
| YAL Sp. z o.o. Pioni | 2 | 299 000 PLN | 299 000 PLN |
| TRIMED Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Kraków | 2 | - | - |
| MDS Cardio Sp. z o.o., ul. Transportowców 11, 02-858 Warszawa, NIP: 9512102903 Warszawa | 2 | 17 953 PLN | 17 953 PLN |
| WhiteMed Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| PHILIPS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| MEDIM Sp. z o.o., ul. Puławska 45B, 05-500 Piaseczno, NIP: 527-020-40-27 Piaseczno | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa aparatu USG do pracowni przy ul. Sosnkowskiego 18 - SZPZLO Warszawa Ochota
2026-08-31 09:00:26Z
Dostawa aparatu USG wszechstronnego w tym doppler z funkcjami kardio i naczyniowymi oraz z funkcją do badania jamy brzusznej
2026-08-28 07:07:47Z
Dostawa urządzenia USG do badań na zwierzętach, znak sprawy: AEZ/S-064/2026
2026-08-26 09:18:51Z
Zakup aparatu ultrasonograficznego.
2026-08-21 13:02:09Z
Dostawa aparatu USG (mobilnego) dla Przychodni Specjalistycznej Lindleya UCK WUM.
2026-08-19 09:32:45Z
Dostawa urządzeń, w podziale na 3 (trzy) części
2026-08-19 08:47:40Z
Dostawa aparatu USG dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola–Śródmieście w ramach realizacji zadania pn. „Zakupy inwestycyjne dla miejskich podmiotów leczniczych”.
2026-08-18 08:35:27Z
Dostawa aparatu USG do Garnizonowej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Modlinie
2026-08-17 09:10:03Z
dostawa aparatu ultrasonograficznego
2026-07-28 11:46:03Z
Zakup aparatu ultrasonograficznego na potrzeby SPZOZ w Górze Kalwarii
2026-07-25 08:02:26Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408479 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup wraz z dostawą zestawu przenośnego do USG dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą zestawu przenośnego do USG dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d52cd9f0-4245-4393-98ce-8abd7b80dde5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408479
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00105694/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.2.23 Zakup urządzeń medycznych na potrzeby szkoleń prowadzonych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
„Szkolenia kadry Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”, numer: FERS.01.13-IP.07-0009/25
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d52cd9f0-4245-4393-98ce-8abd7b80dde53.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d52cd9f0-4245-4393-98ce-8abd7b80dde5
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/
Pozostałe wymagania zostały wskazane w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): https://bip.lpr.com.pl/rodo.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): https://bip.lpr.com.pl/rodo.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/5/VIII/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dostawa do siedziby Zamawiającego fabrycznie nowego, nieużywanego, wolnego od wad fizycznych i prawnych urządzenia medycznego do obrazowania ultrasonograficznego, umożliwiającego wizualizację i pomiar struktur anatomicznych oraz płynu
w badaniu ultrasonograficznym.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 70
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 10
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Urządzenie zastępcze na czas naprawy
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą nw. przedmiotowych środków dowodowych:folder lub katalog lub prospekt lub instrukcja lub inny dokument producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanego urządzenia, zawierający jego dane techniczne, potwierdzające spełnienie parametrów wyszególnionych w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) w:
- pkt IV: ppkt 2 lit. a-c, ppkt 5 lit. a-c, ppkt 6 lit. a-c, ppkt 7 lit. a, c, e, ppkt 8 lit. a-j
Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się dokumentami pozyskanymi ze stron internetowych producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta oferowanych urządzeń.
Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Nie ma obowiązku tłumaczenia na język polski nazw własnych, zwyczajowo stosowanej terminologii technicznej, znaków towarowych, nazw handlowych oraz oznaczenia pochodzenia towarów.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający na podstawie art. 107 ust. 2 uPzp wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
6. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 uPzp, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy na warunkach i w zakresie określonym w załączniku nr 2 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 12:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d52cd9f0-4245-4393-98ce-8abd7b80dde5
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 13:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 07.09.2026 08:30
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
40 dni