Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)
Założenie parku w Szczucinie- postępowanie II
Numer referencyjny: IZP.271.1.6.2026
Zamawiający
GMINA SZCZUCIN
ul. Wolności 3
33-230 Szczucin, Małopolskie
NIP: 8711769963
REGON: 851660772
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
24 986 PLN
Średnia cena
1 253 512 PLN
Najwyższa cena
10 607 940 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów | 6 | 183 462 PLN | 917 311 PLN |
| Firma Usługowo Handlowa Krzysztof Głowa Przybysławice 39, Marcinkowice | 3 | - | - |
| BUD-MAT Lucyna Matyja Krynica-Zdrój | 3 | 4 722 943 PLN | 9 445 886 PLN |
| Mateusz Kopta MK-BUD ul. Adama Doboszyńskiego 81, 32-031 Mogilany Mogilany | 2 | 55 832 PLN | 111 664 PLN |
| Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka Podegrodzie 620 | 2 | - | - |
| Euro Mar Sp. z o.o. Kolbark | 2 | - | - |
| Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka | 2 | 580 795 PLN | 1 155 643 PLN |
| FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o. Sandomierz | 2 | 9 225 000 PLN | 9 225 000 PLN |
| ZAKŁAD USŁUGOWO REMONTOWY MAREK GÓRNIAK Kamieniec | 2 | 130 133 PLN | 260 266 PLN |
| Firma Francuz Sp. z o.o. Proszowice | 2 | 943 035 PLN | 1 886 071 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Utworzenie 54 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji - żłobek nr dz. w Wolbromiu 3681/5”
2026-09-04 06:57:34Z
„Utworzenie 54 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji - żłobek nr dz. w Wolbromiu 3681/5”
2026-09-04 06:49:03Z
„Utworzenie 54 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach nowej instytucji - żłobek nr dz. w Wolbromiu 3681/5”
2026-09-04 06:44:57Z
Wykonanie remontu instalacji elektrycznej i robót ogólnobudowlanych I piętra w budynku Zespołu Szkół Poligraficzno – Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie, os. Tysiąclecia 38 w Krakowie.
2026-09-03 18:49:21Z
Przebudowa ul. M. Kownackiej w Oświęcimiu
2026-09-03 12:05:45Z
Budowa ciągu pieszego łączącego ul. Jesionową z ul. Sakranusa w Oświęcimiu
2026-09-03 11:59:45Z
Przebudowa drogi gminnej nr 200232K – Ryglice-ul. Łokietka w km 0+000,00 - 0+169,00; 0+171,00 - 0+850,00; 0+850,50 - 1+645,00 w miejscowości Ryglice, Gmina Ryglice
2026-09-03 11:01:39Z
Wykonanie robót budowalnych w ramach inwestycji pn.: „Remont Pomnik Solidarności "Bądź Wierny, Idź" w Krakowie.
2026-09-03 10:29:47Z
Przebudowa przepustu w ciągu drogi gminnej w ul. Ponikowskiej w miejscowości Bolesław
2026-09-03 10:16:21Z
Budowa magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej w Piotrkowicach Wielkich na działkach nr 54/2 i 54/1.
2026-09-03 09:58:24Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404728 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Założenie parku w Szczucinie- postępowanie II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZUCIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660772
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 3
1.5.2.) Miejscowość: Szczucin
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-230
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@umigszczucin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/umigszczucin
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Założenie parku w Szczucinie- postępowanie II
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f8e560b-65ae-4fc7-9d3e-87ea20c05127
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404728
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040581/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Założenie parku w Szczucinie na działce nr 996/13
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
2.1. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane w ramach Funduszu Europejskich dla Małopolski 2021–2027, nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Priorytetu 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.15 Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach, typ projektu A Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4f8e560b-65ae-4fc7-9d3e-87ea20c051273.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IZP.271.1.6.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest założenie parku na terenie gminy Szczucin. Przedmiotem inwestycji będzie budowa urządzeń
małej architektury, elementów wyposażenia terenu, ścieżek z nawierzchni mineralnej, nawierzchni bezpiecznej ze zrębek
drewnianych, oświetlenia i monitoringu solarnego, ogrodu deszczowego/niecki bioretencyjnej w gruncie oraz zieleni w
postaci drzew, krzewów i bylin. Przedmiotem zamówienia są elementy małej architektury w postaci: 18 ławek z oparciem, 8
koszy na śmieci, 15 domków dla owadów, 1 poidełko dla ptaków, 2 karmniki dla ptaków, 8 stojaków na rowery, 1 ścieżkę
zdrowia, 1 tor przeszkód. Przewiduje się montaż 23 lamp solarnych oraz 2 kamer monitoringu solarnego. Wykonanie i
zamontowanie tablic informacyjnych i pamiątkowych związanych z informowaniem i promocją przedmiotu zamówienia.
Zamówienie obejmuje również:
(a) opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno- Użytkowy (PFU)
(b) wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji projektowej o której mowa w lit a.
Szczegółowy opis dla całości zadania tj. wymagania dotyczące dokumentacji projektowej oraz wykonania robót budowlanych zawarte zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – załącznik nr 1 do SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-06-15
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji na przedmiot zamówienia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: postępowaniu6.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie
6.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
1) Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
a) co najmniej dwie roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu o powierzchni co najmniej 0,3 ha każda obejmująca wykonanie utwardzenia terenu oraz elementów małej architektury,
b) co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej zagospodarowania terenu o powierzchni co najmniej 0,3 ha obejmująca zaprojektowanie utwardzenia terenu oraz elementów małej architektury
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia
i skierują do jego realizacji:
a) min. jedną osobą (która będzie pełnić funkcję kierownika budowy) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej, których zakres uprawnia go do kierowania robotami objętymi przedmiotem zamówienia lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych,
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
12.1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy zł 00/100).6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp orazpostanowień Projektu Umowy.
Projekt Umowy stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 09:10
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.08.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2027-06-15