Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu łazienek wraz z holem WC na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00410785

Numer referencyjny: WZP.2610.72.2026

Zamawiający

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Aleje Ujazdowskie 28

00-478 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 7010211452

REGON: 14214358300000

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu łazienek (pomieszczeń sanitarnych) wraz z holem WC na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28, w tym: w tym: 1) wykonanie węzła sanitarnego w istniejącym pomieszczeniu nr 300 (w PFU oznaczonym jako 3.3), 2) doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz dostawa i montaż bojlera we fragmencie pomieszczenia nr 301a (w PFU oznaczonym jako 3.4a), 3) wykonanie robót w pozostałych pomieszczeniach II piętra oraz na pozostałych kondygnacjach budynku w zakresie niezbędnym do doprowadzenia instalacji sanitarnych i elektrycznych do projektowanych łazienek realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja auli w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 wraz z aranżacją II piętra na profesjonalną przestrzeń konferencyjną z zapleczem cateringowym i sanitarnym”.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

21 384 PLN

Średnia cena

1 251 650 PLN

Najwyższa cena

18 963 148 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRO-WORKS Bartłomiej Ślizak Wieniawa 4 810 000 PLN 3 240 000 PLN
Kłak Łukasz Zakład Usługowo Budowlany "TERMO-BUD" Ninków 2 887 710 PLN 1 775 420 PLN
Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Staroźreby Sp. z o.o. Staroźreby 2 - -
„Antałek” Konrad Dudziec Goworowo 2 - -
Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Przemysław Wiatrak wspólnik s.c. ,Firma Budowlano-Usługowa "WIATROBUD II" Paweł Wiatrak wspólnik s.c. Radom 2 1 294 575 PLN 2 589 150 PLN
PHU CYMUŚ Rafał Janicki Śladów 2 332 682 PLN 665 363 PLN
INSTAL-BUD PLUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 784 100 PLN 1 568 200 PLN
ENERGOTEL Sp. z o.o. Warszawa 2 289 848 PLN 579 696 PLN
SOLAR GLASS SP. Z O. O. Radom 2 1 059 034 PLN 2 118 068 PLN
"MR GLOBAL" Marta Laskowska Kobyłka 1 419 600 PLN 419 600 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu łazienek wraz z holem WC na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Rozwoju Edukacji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 14214358300000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleje Ujazdowskie 28

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-478

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 345 37 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzp@ore.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ore.edu.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu łazienek wraz z holem WC na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10379186-be34-451b-8c93-e5cce9882014

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00240383/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Projekt i budowa zaplecza sanitarnego na II piętrze budynku ORE, Al. Ujazdowskie 28 w Warszawie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ore

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ore

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/pn/ore

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z Rozdziałem XXV SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z Rozdziałem XXV SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WZP.2610.72.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu łazienek (pomieszczeń sanitarnych) wraz z holem WC na II piętrze budynku Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 28, w tym:
w tym:
1) wykonanie węzła sanitarnego w istniejącym pomieszczeniu nr 300 (w PFU oznaczonym jako 3.3),
2) doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz dostawa i montaż bojlera we fragmencie pomieszczenia nr 301a (w PFU oznaczonym jako 3.4a),
3) wykonanie robót w pozostałych pomieszczeniach II piętra oraz na pozostałych kondygnacjach budynku w zakresie niezbędnym do doprowadzenia instalacji sanitarnych i elektrycznych do projektowanych łazienek realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja auli w budynku przy Al. Ujazdowskich 28 wraz z aranżacją II piętra na profesjonalną przestrzeń konferencyjną z zapleczem cateringowym i sanitarnym”.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-10

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej tj.:
a) Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich (5) pięciu lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą łącznie roboty ogólnobudowlane oraz roboty w zakresie instalacji sanitarnych (wodno-kanalizacyjnych) i instalacji elektrycznych w budynku użyteczności publicznej, o wartości tych robót nie mniejszej niż 160.000,00 zł brutto. Warunek uznaje się za spełniony niezależnie od tego, czy wykazywana robota dotyczyła bezpośrednio pomieszczeń sanitarnych (węzła sanitarnego) – wystarczające jest, aby swoim zakresem obejmowała łącznie roboty budowlane oraz oba rodzaje instalacji (sanitarna i elektryczną).

Na potwierdzenie spełnienia ww. warunku Wykonawca składa wykaz robót budowlanych według wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ oraz załączy dowody potwierdzające, że robota budowlana została wykonana należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończona.

b) Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:
1) Kierownikiem budowy – osoba ta musi posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej;
2) Kierownikiem robót sanitarnych – osoba ta musi posiadać uprawnienia budowlane w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
3) Kierownikiem robót elektrycznych – osoba ta musi posiadać uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
4) Projektantem architektury – osoba ta musi posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej;
5) Projektantem sanitarnym – osoba ta musi posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności instalacji sanitarnej;
6) Projektantem elektrycznym – osoba ta musi posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej elektrycznej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami PPU.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ore

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Realizacja przedmiotu zamówienia do 10 grudnia 2026 r. od dnia podpisania umowy, w tym:
Etap I – w terminie 3 tygodni od dnia zawarcia Umowy;
Etap II – w pozostałym okresie, nie później niż w terminie wskazanym w zdaniu pierwszym.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45111100-9 (Roboty w zakresie burzenia) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego) 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Okres realizacji

do 2026-12-10