Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:00 (3 dni)

Zorganizowanie i realizacja szkolenia zawodowego pn.: „Kelner - Barista” dla 7 osób w Zielonej Górze

Aktywny Usługi 2026/BZP 00411872

Numer referencyjny: LWK.ZA.ZP.2710.13.2026

Zamawiający

Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy

Zamenhofa 1

65-186 Zielona Góra, Lubuskie

NIP: 9290006411

REGON: 001036632

Opis przedmiotu zamówienia

1. Termin realizacji usługi: do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy. 2. Kurs ma być przeprowadzony w miejscowości Zielona Góra dla 7 uczestników i absolwentów OHP w wieku 17-25 lat oraz osoby spoza OHP w wieku 25 – 30 lat. 3. Kurs ma zostać przeprowadzony w wymiarze 24 h szkolenia zawodowego/1 osobę, w tym 18h część praktyczna. 4. Przyjmuje się, iż 1h zajęć teoretycznych to 45 minut, a 1 h zajęć praktycznych to 60 minut. 5. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:00 – 18:00 w dni powszednie (tj. poniedziałku do piątku), maksymalnie 8 h dziennie. 6. Harmonogram prowadzenia zajęć w ramach kursu będzie uzgadniamy z Zamawiającym.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubuskie — na podstawie 18 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego)

Najniższa cena

10 129 PLN

Średnia cena

31 607 PLN

Najwyższa cena

86 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze Zielona Góra 4 18 527 PLN 37 511 PLN
Ośrodek Szkolenia Zawodowego KURS@NT Paweł Balcerzak Gorzów Wlkp. 2 11 771 PLN 11 771 PLN
Centrum Edukacji Zawodowej Angelika Ćwiertka Dzierżoniów 2 10 129 PLN 10 129 PLN
Ośrodek Szkolenia Kierowców "DĄBROWSKI&DĄBROWSKI" Dąbrowski Paweł Marcinowice 2 86 000 PLN 86 000 PLN
Lutolska Spółdzielnia Socjalna WINDA Trzciel 1 - -
Aeroklub Ziemi Lubuskiej Zielona Góra 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kurs „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych” dla 9 osób w Gorzowie Wlkp.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego KURS@NT Paweł Balcerzak -

2026-06-18 07:34:41Z

Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową i hybrydową” dla 7 uczestników w Gorzowie Wielkopolskim

Centrum Edukacji Zawodowej Angelika Ćwiertka -

2026-06-18 07:26:33Z

Szkolenie zawodowe pn. „Operator wózków jezdniowych” dla 6 osób w miejscowości Zielona Góra

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze -

2026-06-16 07:37:54Z

Kurs zawodowy „Spawacz metodą MAG 135” dla 6 uczestników i absolwentów LWK OHP w Zielonej Górze

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze -

2026-06-16 07:25:26Z

Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową i hybrydową” dla 7 uczestników w Gorzowie Wielkopolskim

Centrum Edukacji Zawodowej Angelika Ćwiertka 10 129 PLN

2026-05-26 10:07:48Z

Organizacja i przeprowadzenie szkolenia lotniczego pn.: Wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego – Zawód na horyzoncie

Aeroklub Ziemi Lubuskiej -

2026-05-21 06:01:21Z

Kurs „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych” dla 9 osób w Gorzowie Wlkp.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego KURS@NT Paweł Balcerzak 11 771 PLN

2026-05-14 11:15:44Z

Szkolenie zawodowe pn. „Operator wózków jezdniowych” dla 6 osób w miejscowości Zielona Góra

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze 18 527 PLN

2026-05-12 11:35:30Z

Organizacja kursu na prawo jazdy kategorii „B” dla grupy 20 osób kształcących się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim

Ośrodek Szkolenia Kierowców "DĄBROWSKI&DĄBROWSKI" Dąbrowski Paweł 86 000 PLN

2026-05-11 05:38:03Z

Kurs zawodowy „Spawacz metodą MAG 135” dla 6 uczestników i absolwentów LWK OHP w Zielonej Górze

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze 18 984 PLN

2026-05-08 08:26:43Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 204 PLN Średnia: 27 078 PLN Max: 221 403 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Zorganizowanie i realizacja szkolenia zawodowego pn.:
„Kelner - Barista” dla 7 osób w Zielonej Górze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001036632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamenhofa 1

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-186

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lubuska.ohp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ohp.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka organizacyjna nadzorowana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zorganizowanie i realizacja szkolenia zawodowego pn.:
„Kelner - Barista” dla 7 osób w Zielonej Górze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ae0acbd-6d81-4c20-8922-a0fe4a03c706

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411872

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00131495/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Kelner - Barista - CEiPM Zielona Góra

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ae0acbd-6d81-4c20-8922-a0fe4a03c706

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie eZamówienia. Szczegółowe
informacje na temat zakładania konta, zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa regulamin dostępny pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu, oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”
– zawierające interaktywne instrukcje.
Przeglądanie dokumentów zamówienia nie wymaga rejestracji ani logowania – dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych.
Cała komunikacja w postępowaniu (wnioski o wyjaśnienia SWZ, wnioski o zwrot wadium, inne informacji, odpowiedzi na wezwania
Zamawiającego) odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy eZamówienia. Wysyłanie wiadomości e-mail jest dopuszczalne
wyłącznie w sytuacji awarii Platformy eZamówienia (jednak nie dotyczy to składania ofert).
Sposób komunikacji opisuje instrukcja:
https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacja-w-postepowaniu-5.1.pdf.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 Mb (wielkość dotyczy plików
przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
W przypadku problemów technicznych i awarii można skorzystać ze wsparcia technicznego przez formularz udostępniony na
stronie Platformy w zakładce „Zgłoś problem”.
Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy eZamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: LWK.ZA.ZP.2710.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Termin realizacji usługi: do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy.
2. Kurs ma być przeprowadzony w miejscowości Zielona Góra dla 7 uczestników i absolwentów OHP w wieku 17-25 lat oraz osoby spoza OHP w wieku 25 – 30 lat.
3. Kurs ma zostać przeprowadzony w wymiarze 24 h szkolenia zawodowego/1 osobę,
w tym 18h część praktyczna.
4. Przyjmuje się, iż 1h zajęć teoretycznych to 45 minut, a 1 h zajęć praktycznych to 60 minut.
5. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 8:00 – 18:00 w dni powszednie (tj. poniedziałku do piątku), maksymalnie 8 h dziennie.
6. Harmonogram prowadzenia zajęć w ramach kursu będzie uzgadniamy z Zamawiającym.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
4) zdolności technicznej lub zawodowej.
Opis spełnienia warunku:
Wykonawca musi dysponować kadrą do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach kursu, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, wymagane obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa tj.:
osobami prowadzącymi szkolenie posiadającymi wykształcenie minimum średnie oraz w zależności od rodzaju prowadzonych zajęć:
 moduł kelnera: osoba prowadząca szkolenie powinna posiadać ukończony kurs w zawodzie kelnera oraz doświadczenie zawodowe, przy czym minimalny okres doświadczenia w pracy na stanowisku kelnera nie powinien być krótszy niż dwa lata,
 moduł baristy: osoba prowadząca szkolenie powinna posiadać ukończony kurs w zawodzie barista oraz doświadczenie zawodowe, przy czym minimalny okres doświadczenia w pracy na stanowisku barista nie powinien być krótszy niż dwa lata.
osoba wskazana do realizacji usługi nie może być zamieszczona w Rejestrze
z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze oraz nie może widnieć w Krajowym Rejestrze Karnym w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. str. 5 o przeciwdziałaniu narkomanii ( Dz. U. z 2023 r. poz. 172 oraz z 2022 r. poz. 2600), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego (Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. poz. 1606, art. 21).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w zakresie:
1) zmian osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy;
2) zmiany w sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy i mających charakter zmian nieistotnych tzn. takich, o których wiedza na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie lub na wynik postępowania;
3) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku ustawowej zmiany wysokości stawki podatku VAT;
4) przedłużenia realizacji umowy w przypadku zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej), uniemożliwiającej realizację umowy, o czas przerwy w jej realizacji, przy czym Wykonawca jest zobowiązany powiadomić pisemnie Zamawiającego o zaistnieniu takiej sytuacji;
5) gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy lub wykonania umowy w terminie.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma eZamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego
80530000-8 (Usługi szkolenia zawodowego)

Okres realizacji

28 dni