Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (5 dni)

ZP/03/2026 "WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA TERMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW CENTRUM ZDROWIA W OPOLU Sp. z o.o."

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00388867

Numer referencyjny: ZP/03/2026

Zamawiający

CENTRUM ZDROWIA W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 2

45-062 Opole, Opolskie

NIP: 7543349584

REGON: 531570172

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Części nr 1 zamówienia jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Przychodni Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o. przy ul. Waryńskiego 30 w Opolu. Zakres obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze, zabezpieczające i rozbiórkowe, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonanie nowych warstw elewacyjnych, roboty związane z pokryciem dachowym, obróbkami blacharskimi i odwodnieniem dachu, modernizację instalacji odgromowej, roboty elektryczne, wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, montaż urządzeń klimatyzacyjnych, wykonanie wymaganych prób, pomiarów, badań, regulacji i rozruchów oraz dokumentacji powykonawczej. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja zamówienia, w szczególności dokumentacja projektowa, STWiORB oraz SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 70%
Okres gwarancji jakości 30%

Część 2

Cena 70%
Okres gwarancji jakości 30%

Część 3

Cena 70%
Okres gwarancji jakości 30%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 4 do SWZ Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby

Załącznik nr 4 do SWZ Zobowiązanie podmiotu udost. zasoby.docx

Załącznik nr 5 do SWZ Wykaz robót budowlanych

Załącznik nr 5 do SWZ Wykaz robót budowlanych.docx

Załącznik nr 2.1 do SWZ Formularz cenowy - Część nr 1

Załącznik nr 2.1 do SWZ Formularz cenowy - Część nr 1.docx

Załącznik nr 8 do SWZ Dokumentacja projektowa

Załącznik nr 8 Dokumentacja projektowa bw.zip

Załącznik nr 11 do SWZ Audyty energetyczne

Załącznik nr 11 Audyty energetyczne.zip

Załącznik nr 10 do SWZ Przedmiary robót

Załącznik nr 10 Przedmiary robót.zip

Załącznik nr 9 do SWZ STWiORB

Załącznik nr 9 STWiORB.zip

Załącznik nr 6 do SWZ Wykaz osób skier. do realiz. zamówienia

Załącznik nr 6 do SWZ Wykaz osób skier. do realiz. zamówienia.docx

Załącznik nr 2.3. do SWZ Formularz cenowy - Część nr 3

Załącznik nr 2.3 do SWZ Formularz cenowy - Część nr 3.docx

Załącznik nr 2.2 do SWZ Formularz cenowy - Część nr 2

Załącznik nr 2.2 do SWZ Formularz cenowy - Część nr 2.docx

Załącznik nr 1 do SWZ Formularz ofertowy

Załącznik nr 1 do SWZ Formularz ofertowy.docx

Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)0

Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).pdf

Załącznik nr 12 do SWZ Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji...

Załącznik nr 12 do SWZ Oświadczenie Wykonawcy o aktual. info.docx

Załącznik nr 3 do SWZ Oświadczenie Wykonawcy art. 125 ust. 1 Pzp

Załącznik nr 3 do SWZ Oświadczenie Wykonawcy art. 125 ust. 1 Pzp.docx

Wizualizacja przychodni na ul. Licealnej

Wizualizacja przychodni na ul. Licealnej.zip

Wizualizacja przychodni na ul. Kościuszki

Wizualizacja przychodni na ul. Kościuszki.zip

Wizualizacja przychodni na ul. Waryńskiego

Wizualizacja przychodni na ul. Waryńskiego.zip

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

14 490 PLN

Średnia cena

1 059 136 PLN

Najwyższa cena

9 409 500 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "CWALIK" PIOTR CWALINA Opole 5 155 568 PLN 777 841 PLN
Poloczek Firma Remontowo-Budowlana Łowkowice 5 47 292 PLN 236 458 PLN
IZOLKOMEX FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA S.C. BOGDAN KULIG, TOMASZ GRZEGORCZYN Opole 4 143 750 PLN 575 000 PLN
PWU BEST-OPEBEL S.C MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK OPOLE 3 65 000 PLN 65 000 PLN
MAKAT Tomasz Makuch Kędzierzyn-Koźle 3 197 983 PLN 593 950 PLN
Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz Paczków 3 - -
Przedsiębiorstwo Budowlane „Profbud” Wojtas Spółka Jawna Opole 3 37 710 PLN 113 130 PLN
COMPLIDO Michał Dziubek Domaszowice 3 - -
BUDUJEMYZPASJA.PL SP. Z O.O. Opole 2 137 236 PLN 274 473 PLN
PB BAUMAR Sp. z o.o. Sp. k. Polska Nowa Wieś 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Przebudowa i ocieplenie dachu wraz z pracami towarzyszącymi w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu”

Firma Remontowo – Budowlana DANPRO Daniel Buczyński 531 360 PLN

2026-09-04 07:53:17Z

Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".

P.R.B MUREX 865 420 PLN

2026-09-03 12:05:29Z

Przebudowa Domu Studenta „Zaścianek” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 4-6 w Opolu

Zakład Techniczno- Budowlany POLBAU Sp. z o.o. -

2026-09-03 12:03:41Z

Rozbudowa Zakładu Karnego w Nysie o pawilon penitencjarny wraz z infrastrukturą - dokończenie budowy

Jan Cabak Firma Usługowa EKO-REM-BUD -

2026-09-03 10:27:15Z

Przebudowa i rozbudowa budynku starostwa powiatowego na potrzeby magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej

Kamil Duda prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda -

2026-09-03 09:32:11Z

Remont budynku Urzędu Miejskiego w Głuchołazach

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "ATRA U" Jadwiga Flek 518 582 PLN

2026-09-03 08:02:36Z

Odbudowa placu street workout oraz torów pumptrack w Głuchołazach uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r.- Część 1

Kampolex Sp. z o.o. 338 775 PLN

2026-09-03 07:35:49Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 53 020 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 67 236 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 44 178 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
ZP/03/2026 "WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH
POLEGAJĄCYCH NA TERMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW
CENTRUM ZDROWIA W OPOLU Sp. z o.o."

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM ZDROWIA W OPOLU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531570172

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 2

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-062

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 774020398

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@centrumzdrowia.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://centrumzdrowia.opole.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Sp. z o.o.

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP/03/2026 "WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH
POLEGAJĄCYCH NA TERMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW
CENTRUM ZDROWIA W OPOLU Sp. z o.o."

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51604aa1-b57c-481a-8622-a8595ac80873

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388867

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00123672/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja i fotowoltaika budynków Waryńskiego, Licealna, Kościuszki

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021–2027 – Pożyczka z dotacją dla JST – efektywność energetyczna i OZE oraz oświetlenie uliczne

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-51604aa1-b57c-481a-8622-a8595ac80873

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Dokumenty elektroniczne sporządza się i przekazuje zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie Pzp, przepisach wykonawczych oraz wymaganiami technicznymi i organizacyjnymi Platformy e-Zamówienia. Dokumenty elektroniczne sporządza się w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Szczegółowe wymagania dotyczące środków komunikacji elektronicznej określono w Rozdziale X SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/03/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Części nr 1 zamówienia jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Przychodni Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o. przy ul. Waryńskiego 30 w Opolu. Zakres obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze, zabezpieczające i rozbiórkowe, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonanie nowych warstw elewacyjnych, roboty związane z pokryciem dachowym, obróbkami blacharskimi i odwodnieniem dachu, modernizację instalacji odgromowej, roboty elektryczne, wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, montaż urządzeń klimatyzacyjnych, wykonanie wymaganych prób, pomiarów, badań, regulacji i rozruchów oraz dokumentacji powykonawczej. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja zamówienia, w szczególności dokumentacja projektowa, STWiORB oraz SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261410-1 - Izolowanie dachu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Części nr 2 zamówienia jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Przychodni Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o. przy ul. Licealnej 18 w Opolu. Zakres obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze, zabezpieczające i rozbiórkowe, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonanie nowych warstw elewacyjnych wraz z robotami wykończeniowymi, roboty związane z obróbkami blacharskimi i odwodnieniem dachu, roboty elektryczne, wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, modernizację instalacji odgromowej, montaż urządzeń klimatyzacyjnych, wykonanie wymaganych prób, pomiarów, badań, regulacji i rozruchów oraz dokumentacji powykonawczej. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja zamówienia, w szczególności dokumentacja projektowa, STWiORB oraz SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261410-1 - Izolowanie dachu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Części nr 3 zamówienia jest wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku Przychodni Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o. przy ul. Kościuszki 2 w Opolu. Zakres obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze, zabezpieczające i rozbiórkowe, docieplenie ścian zewnętrznych, dachów części parterowych oraz stropu nad ostatnią kondygnacją, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i cieplnych ścian fundamentowych, roboty elewacyjne, dekarskie i wykończeniowe, roboty związane z obróbkami blacharskimi i odwodnieniem dachów, remont schodów, pochylni i powierzchni utwardzonych, roboty elektryczne oraz przebudowę wymiennikowni wraz z instalacjami, automatyką i układami sterowania. Zakres obejmuje również wykonanie wymaganych prób, pomiarów i badań oraz kompletnej dokumentacji powykonawczej. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja zamówienia, w szczególności dokumentacja projektowa, STWiORB oraz SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261410-1 - Izolowanie dachu

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek może zostać spełniony łącznie. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część zamówienia Zamawiający nie wymaga zwiększenia minimalnej sumy gwarancyjnej ubezpieczenia.
2. Zdolność techniczna lub zawodowa – doświadczenie
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie i zakończył co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie lub termomodernizacji budynku użyteczności publicznej, obejmujące swoim zakresem roboty ogólnobudowlane oraz roboty instalacyjne, o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto każda.

Przez budynek użyteczności publicznej Zamawiający rozumie budynek w rozumieniu § 3 pkt 6 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

3. Zdolność techniczna lub zawodowa – osoby
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że będzie dysponował co najmniej:
- Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia albo kwalifikacje zawodowe uznane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, aktualne członkostwo we właściwej izbie samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek przynależności wynika z obowiązujących przepisów prawa, oraz doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji co najmniej jednej zakończonej roboty budowlanej odpowiadającej swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia.
- Kierownikiem robót sanitarnych posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia albo kwalifikacje zawodowe uznane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz aktualne członkostwo we właściwej izbie samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów.
- Kierownikiem robót elektrycznych posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia albo kwalifikacje zawodowe uznane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz aktualne członkostwo we właściwej izbie samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów.

Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia funkcji przez jedną osobę, pod warunkiem posiadania wymaganych uprawnień oraz spełnienia wymagań określonych dla każdej z pełnionych funkcji.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium odrębnie dla każdej części zamówienia: Część nr 1 – 20 000,00 zł; Część nr 2 – 10 000,00 zł; Część nr 3 – 20 000,00 zł. W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część Wykonawca wnosi wadium w wysokości stanowiącej sumę wadiów wymaganych dla tych części. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wniesione w formach określonych w ustawie Pzp. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego nr 83 1240 1633 1111 0000 2651 7830 (Bank Pekao SA). Szczegółowe wymagania dotyczące wadium określono w Rozdziale XIV SWZ.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie:
- terminu realizacji Umowy – w przypadku wstrzymania robót lub przerw z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, działania siły wyższej, wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z technologią ich wykonania, konieczności czasowego ograniczenia lub wstrzymania robót w celu zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych, bezpieczeństwa pacjentów, personelu lub funkcjonowania obiektów Zamawiającego, opóźnienia w przekazaniu terenu robót lub niezbędnej dokumentacji z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych lub innych robót niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy, konieczności wstrzymania robót na polecenie uprawnionych organów administracji publicznej albo ujawnienia okoliczności, których Strony, działając z należytą starannością, nie mogły przewidzieć, a które mają wpływ na termin wykonania Umowy;
- sposobu wykonania Umowy – w przypadku konieczności zastosowania innych rozwiązań technicznych lub technologicznych, pojawienia się nowych materiałów lub technologii, zmiany obowiązujących przepisów prawa albo wydania decyzji, uzgodnień lub zaleceń właściwych organów administracji publicznej mających wpływ na realizację przedmiotu Umowy. Zastosowanie innych rozwiązań technicznych lub technologicznych nie może powodować pogorszenia parametrów technicznych ani energetycznych określonych w dokumentacji projektowej i audycie energetycznym;
- wynagrodzenia – w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT) lub wystąpienia okoliczności przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych uzasadniających zmianę wynagrodzenia.

Zmiana terminu realizacji Umowy może nastąpić wyłącznie o okres odpowiadający rzeczywistemu wpływowi okoliczności uzasadniających zmianę na możliwość wykonywania robót oraz o czas niezbędny do wznowienia robót i ich kontynuowania zgodnie z technologią wykonania. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Zamawiającego o wystąpieniu okoliczności uzasadniających zmianę oraz wykazać ich wpływ na możliwość należytego wykonania Umowy, przedstawiając stosowne uzasadnienie i dokumenty. Zmiana Umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Szczegółowe warunki zmian określa § 15 projektowanych postanowień Umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
12.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45215100-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych) 45321000-3 (Izolacja cieplna) 45443000-4 (Roboty elewacyjne) 45261410-1 (Izolowanie dachu) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 09331200-0 (Słoneczne moduły fotoelektryczne) 45331000-6 (Instalowanie urządzeń grzewczych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45317000-2 (Inne instalacje elektryczne) 45315600-4 (Instalacje niskiego napięcia) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych 45321000-3 - Izolacja cieplna 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45261410-1 - Izolowanie dachu 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

Okres realizacji

6 miesiące