Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

3 orzeczeń w bazie

KIO 32/24

05.02.2024 wyrok
oddalone
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy - spółka z o.o.
Meritum

ww. wyroku co do tego, że: •    „ Izba podziela pogląd wielokrotnie prezentowany w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej, iż nie narusza przepisów ustawy Pzp sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia, który uwzględnia potrzeby zamawiającego, nawet jeżeli utrudnia lub uniemożliwia niektórym podmiotom dostęp do zamówienia....

KIO 1089/17

13.06.2017 postanowienie
odrzucone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że w tym postępowaniu Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 12 grudnia 2015 r., pod nr (…) i niewątpliwie do tego postępowania mają zastosowanie przepisy ustawy – Prawo zamówień publicznych przed ich zmianą wprowadzoną ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz.1020)....

KIO 335/17

08.03.2017 wyrok
oddalone
Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach
Meritum

Odwołanie podlega oddaleniu. Ogłoszenie o zamówieniu, którego przedmiotem jest „Budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii (SOO) przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o." zostało opublikowane w dniu 9 listopada 2016 r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, a zatem do tego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jak i postępowania odwoławczego mają zastosowanie przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych po ich zmianie ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r....