Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

270 orzeczeń w bazie

KIO 1136/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
Meritum

Zamawiający – Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji pn. Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 1170/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 17 marca 2026 r., polegająca na unieważnieniu wcześniejszego, skarżonego w odwołaniu, wyboru oferty najkorzystniejszej, unieważniła czynność, będącą podstawą wniesienia odwołania. W ramach żądań sformułowanych w odwołaniu, Odwołujący wnosił właśnie o nakazanie Zamawiającemu unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej....

KIO 1452/26

17.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Żory
Meritum

Gmina Miejska Żory , dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym z możliwością negocjacji pn. W zgodzie z naturą – ochrona bioróżnorodności i promowanie walorów przyrodniczych terenów stawu Śmieszek w Żorach dofinansowane w ramach Programu Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r....

KIO 624/26

13.04.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest budowa obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63. W postępowaniu ofertę złożył m.in. Odwołujący. Zmawiający pismem z dnia 12 grudnia 2025 r. wezwał Odwołującego do złożenia wyjaśnień w trybie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp i art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. Odwołujący udzielił odpowiedź w dnia 16 stycznia 2026 r....

KIO 984/26

31.03.2026 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna
Meritum

Zamawiający – PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. Opracowanie projektu wykonawczego i wykonanie robót budowlanych na odcinku LOT - B1_2 Miąsowa - Jędrzejów od km 218,129 do km 233,150 oraz opracowanie projektu wykonawczego i wykonanie robót budowlanych na odcinku LOT - B2_1 Jędrzejów (bez stacji) - Sędziszów od km 233,150 do km 252,800 w ramach projektu inwestycyjnego pn...

KIO 726/26

25.03.2026 wyrok
oddalone
Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w imieniu którego postępowanie prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku z podziałem na 2 części: Część nr 1: Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Rejon w Słupsku; Część nr 2: Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Rejon w Tczewie....

KIO 585/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Jawor
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującemu przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 5930/25|KIO 5970/25|KIO 636/26

23.03.2026 wyrok
uwzględnione
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Elblągu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołań. W drugiej kolejności Izba stwierdziła, że Odwołującym przysługiwało prawo do skorzystania ze środka ochrony prawnej, gdyż wypełniono materialnoprawną przesłankę interesu w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 505 ust....

KIO 627/26

19.03.2026 postanowienie
umorzone
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
Meritum

Zamawiający – Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: Zapewnienie infrastruktury dla funkcjonowania Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego na obszarze Podhalańskiego Obszaru Funkcjonalnego . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 111/26 | KIO 182/26

04.03.2026 postanowienie
umorzone
Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Centralny Zamawiający tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Centralny Zamawiający tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w celu zawarcia umowy ramowej w trybie przetargu nieograniczonego pn. Dostawa Zestawów Wyposażenia Pracowni STEM (C13L) Część nr 1 i Część nr 2 ....