Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

558 orzeczeń w bazie

KIO 1096/26

20.04.2026 wyrok
oddalone
Województwo Opolskie – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 1127/26

15.04.2026 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Kraków - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
Meritum

Gmina Miejska Kraków - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Świadczenie usług sprzątania i utrzymania w czystości pomieszczeń budynków i lokali użytkowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz....

KIO 871/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wywóz i utylizacja odpadów pochodzących z placów targowych i lokalizacji użytkowanych przez ZDZiT w Olsztynie w roku 2026 i 2027”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz....

KIO 939/26

08.04.2026 postanowienie
umorzone
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Meritum

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Koszalinie”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 891/26

08.04.2026 wyrok
oddalone
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Oddalając odwołanie Izba miała na uwadze przede wszystkim treść postanowień SWZ....

KIO 803/26

07.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Wrocław – Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba nie stwierdziła podstaw do uwzględnienia podniesionych w odwołaniu zarzutów....

KIO 840/26

07.04.2026 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Zgierz
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 783/26

31.03.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów (dalej: „Zamawiający”) prowadzi trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 757/26

31.03.2026 wyrok
oddalone
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Kzn - Podlaskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łapach
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba ustaliła, że o przedmiotowe zamówienie ubiegało się dwóch wykonawców: - REMONT-BUD A.G....

KIO 661/26

27.03.2026 wyrok
uwzględnione
Centrum Informatyczne Edukacji w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....