Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

646 orzeczeń w bazie

KIO 1370/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym pn. „Remont instalacji i urządzeń oświetlenia iluminacyjnego mostu Śląsko-Dąbrowskiego w Warszawie”....

KIO 1070/26

13.04.2026 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 982/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca AMSA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w dniu 12 kwietnia 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn.: „Usługi kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości w obiektach Zarządu Dróg Miejskich zlokalizowanych przy ul. Chmielnej 120, ul. Chmielnej 120 a, ul. Chmielnej 124, ul. Gołdapskiej 7, ul....

KIO 967/26

13.04.2026 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Legionowie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - Ekspert Security MW spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (Lider Konsorcjum) i Ekspert Security spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (Partner Konsorcjum), w dniu 10 kwietnia 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 r....

KIO 995/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca MAXTO Technology Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Modlniczka, w dniu 7 kwietnia 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 2 marca 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Perła Warszawy – podniesienie standardów ekspozycyjnych i dostępności Muzeum Fryderyka Chopina”....

KIO 1367/26

10.04.2026 postanowienie
umorzone
22. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olsztynie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Outsec Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w dniu 27 marca 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 23 marca 2026 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn. „Dostawa elementów składowych sieci, drobnego sprzętu komputerowego, środków do czyszczenia komputerów”....

KIO 1032/26

01.04.2026 wyrok
uwzględnione
Powiat Zgierski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Zgierskiego
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 498/26

30.03.2026 wyrok
oddalone
Miasto Sejny
Meritum

Izba nie znalazła podstaw do odrzucenia odwołania w związku z tym, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek negatywnych, uniemożliwiających merytoryczne rozpoznanie odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Izba równi eż stwierdziła, że wypełniono przesłanki istnienia interesu odwołującego w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz możliwości poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 788/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Meritum

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zwany dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej progów unijnych pn. „Budowa Nowej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie”....

KIO 794/26

25.03.2026 postanowienie
umorzone
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. z siedzibą w Pinczynie, ‎ w dniu 23 marca 2026 r. (pismem z tej samej daty), tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 20 lutego 2026 r. w postępowaniu ‎ o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego ‎ o wartości powyżej progów unijnych pn. „Budowa Nowej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie”....