Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

349 orzeczeń w bazie

KIO 399/24

26.02.2024 wyrok
uwzględnione
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego prowadzone w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Grupy TAURON w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy o wartości przekraczającej progi unijne na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 273/24

14.02.2024 wyrok
oddalone
14 Wojskowy Oddział Gospodarczy, Poznań
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usług utrzymania czystości powierzchni” (dalej „Postępowanie”). Izba ustaliła, że zamówienie zostało podzielone na 12 części. Izba ustaliła, że we wzorze umowy Zamawiający przewidział okoliczności, których zaistnienie będzie skutkować naliczeniem kar umownych względem wykonawcy....

KIO 329/24

14.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Kopalnia Soli „Wieliczka” Spółka Akcyjna
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 260/24

12.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 228/24

07.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Narodowy Bank Polski
Meritum

Izba uznała, że Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy, w Przystępujący nie wniósł sprzeciwu wobec czynności dokonanej przez Zamawiającego. W konsekwencji, Izba na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji....

KIO 190/24

06.02.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Radom
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę usunięcia i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych z nielegalnego składowiska zlokalizowanego przy ul. Ofiar Firleja 7 w Radomiu. Izba ustaliła, że w Rozdziale VII SWZ Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu....

KIO 154/24

05.02.2024 wyrok
oddalone
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Bieżące utrzymanie i konserwację urządzeń sygnalizacji świetlnych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Pyrzycach. Izba ustaliła, że w Dziale III pkt 4 SWZ Zamawiający wskazał: Na podstawie art. 95 ust....

KIO 3879/23

15.01.2024 wyrok
oddalone
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Obsługa serwisowa urządzeń instalacji nadzoru oraz zabezpieczeń P.poż. Obiektów Administracyjnych na terenie PGE Energia Ciepła S.A. Oddział nr 1 w Krakowie”. Numer referencyjny postępowania: POST/PEC/PEC/UZK/00383/2023 (dalej: „Postępowanie”)....

KIO 3912/23

15.01.2024 wyrok
uwzględnione
Miasto Wodzisław Śląski
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usług opiekuńczych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim” nr referencyjny WPZ.271.21.2023 (dalej „Postępowanie”). Izba ustaliła, że zamówienie zostało podzielone na dwie części: część 1 – Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim oraz część 2 „Świadczenie spec...

KIO 3853/23

08.01.2024 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Gdański
Meritum

: Izba ustaliła, że do postępowanie odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. Izba ustaliła, iż w dniu 5 stycznia 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło pismo Zmawiającego z oświadczeniem o uwzględnieniu części zarzutów przedstawionych w odwołaniu tj.: zarzutu nr 1, zarzutu nr 2, zarzutu nr 6. W zakresie zarzutu nr 7 oraz nr 8, Zamawiający oświadczył, że zamierza dokonać zmian postanowień SWZ. Izba ustaliła, że Odwołujący w dniu 5 stycznia 2024 r....