Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 227/19

22.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Zamawiający  Gmina Miasto Łowicz  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łowiczu – ETAP I . W dniu 5 lutego 2019 r. Konsorcjum: IDS-BUD S.A., DIM Construction Sp. z o.o. wniosło odwołanie wobec uznania przez Zamawiającego, że informacje zastrzeżone przez wykonawcę Inżyniera Rzeszów S.A....

KIO 2194/18

23.11.2018 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, ‎ o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 227/18

22.02.2018 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1806/09

18.01.2010 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się posiada interes prawny w złożeniu środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy – Pzp. Ustanowione przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu uniemożliwiły bowiem odwołującemu się udział w postępowaniu. Zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 5 oraz art....

KIO 688/08

22.07.2008 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, iż Odwołujący posiada interes prawny w uzyskaniu zamówienia w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 Pzp uprawniający do korzystania ze środków ochrony prawnej. Naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w trakcie postępowania mogłoby bowiem spowodować uszczerbek w interesie prawnym Odwołującego, gdyż oferta Odwołującego jest drugą z kolei ofertą sklasyfikowaną przez Zamawiającego pod...

KIO 1386/17

wyrok
oddalone
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Odwołujący nie był odwołującym w sprawach sygn. akt KIO 940/17 i KIO 943/17 nie jest także wykonawcą w rozumieniu art. 2 pkt. 11 ustawy, tym samym nie ma do niego zastosowania art. 185 ust. 6 ustawy. Natomiast przepis art. 182 ust. 2 pkt. 1 i art. 182 ust. 3 pkt 1 oraz 189 ust. 2 pkt 3 i 5 ustawy mają zastosowanie do każdego podmiotu uprawnionego do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 i 2 ustawy. Przepis art. 13 § 2 kpc w związku z art....

KIO 940/17|KIO 943/17

wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Łowicz
Meritum

Interes w uzyskaniu zamówienia powiązany z ewentualnością poniesienia szkody w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, w przypadku kwestionowania postanowień SIWZ, jest oceniany w kontekście spełniania przesłanek przez wykonawcę, któremu naruszenie przepisów ustawy uniemożliwia złożenie oferty, czy to samodzielnie, czy wspólnie z innymi wykonawcami, nie służy natomiast wykonawcy podejmującemu czynności w interesie innych wykonawców rozumianych jako wykonawców ogółem. Przepis art....