Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 2848/23

09.10.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem W dniu 5 października 2023 r....

KIO 455/23

07.03.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Odwołanie nie zawiera braków formalnych. Wpis w prawidłowej wysokości został wniesiony w ustawowym terminie. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, o których mowa w art. 528 Pzp. W uzasadnieniu swojego interesu w skorzystaniu ze środków ochrony prawnej Odwołujący stwierdził w szczególności, że jest podmiotem, który oferuje na rynku dostawę produktów i realizację usług / robót budowlanych wchodzących w przedmiot niniejszego zamówienia i ma zamiar złożyć ofer...

KIO/KD 10/22

23.02.2022 uchwała
uwzględnione
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Po przeprowadzeniu kontroli doraźnej na podstawie art. 603 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129), zwanej dalej „ustawą Pzp”, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (dalej „kontrolujący”) stwierdził naruszenie przepisów: art. 32 ust....

KIO 2464/21

27.09.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Zamawiający: Gmina Miasta Tychy — siedziba Urzędu Miasta Tychy Al. Niepodległości 49, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. "Budowa kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym na Wartogłowcu Il”. Numer ogłoszenia BZP/TED/Nr 2021/BZP 00128153/01 Odwołujący: K.M. G. sp. jawna z siedzibą w Brennej, 43-438 Brenna ul. Bukowa 80 wniósł odwołanie od czynności Zamawiającego z 13 sierpnia 2021 r....

KIO 3241/20

22.12.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Zamawiający – Gmina Miasto Tychy (dalej „ Zamawiając y”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Zakładanie i utrzymanie rabat sezonowych na terenie miasta Tychy w 2021 roku" („ Postępowanie ”). W dniu 7 grudnia 2020 r. wykonawca BIO-EKOS sp. z o.o. sp.k., z siedzibą w Tychach (dalej: „ Odwołujący ”) wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie zarzucając Zamawiającemu naruszenie: 1....

KIO 241/19

04.03.2019 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Tychy
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , ( Dz. U. z 2018 r. , poz. 1986 z późn. zm. ), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 143/19

12.02.2019 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Tychy
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie, ponieważ potwierdził się jeden z zarzutów podniesionych w odwołaniu.   Zarzut naruszenia art. 89 ust. 1 pkt 2 Prawa zamówień publicznych poprzez zaniechanie odrzucenia oferty Alumbrados i uznanie, że oferta Alumbrados jest zgodna z treścią SIWZ, pomimo że wykonawca ten zaproponował w ofercie rozwiązania niezgodne z SIWZ. Izba ustaliła, co następuje: 1. Zamawiający w SIWZ, pkt 3.5.4.2. PFU (str....