Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 5444/25

09.02.2026 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że Odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....

KIO 1155/25

18.04.2025 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody. Izba ustaliła, że jednym z dwóch kryteriów oceny ofert z wagą 60 % była „Cena”....

KIO 992/15

27.05.2015 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie przepisów: 1) art. 7 ust. 1 ustawy Pzp, poprzez przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia w sposób niezapewniający zachowania uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców; 2) art. 7 ust. 1 w zw. z art. 90 ust. 1 ustawy Pzp, poprzez bezpodstawne żądanie od Odwołującego na etapie wyjaśnień rażąco niskiej ceny, mimo przyjętej w ppkt 10.3 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (dalej: „SIWZ”) metody wyceny w oparciu o kalkulację...

KIO 270/12

20.02.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Zamawiający podnosił zarzut braku interesu po stronie odwołującego. Wskazał, że uwzględnienie odwołania spowoduje konieczność ponowienia badania i oceny ofert również innych wykonawców, którzy zastosowali jednolitą stawkę VAT 23%, co spowoduje przesuniecie terminu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego....

KIO 822/17

postanowienie
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Mielec – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonanie, dostawa, instalacja i uruchomienie zintegrowanego systemu teleinformatycznego w ramach projektu pn. Inteligentny M. - eMiasto Przyszłości”, znak sprawy: ZP.271.11.2017, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawa Pzp”, „ustawa” lub „Pzp”....

KIO 961/17

postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Mielec
Meritum

Izba w oparciu materiał dowodowy zgromadzony w sprawie, w tym dokumentację postępowań w sprawach o sygn. akt KIO 704/17, KIO 822/17, KIO 961/17, którą Izba włączyła w poczet materiału dowodowego, ustaliła następujący stan faktyczny: W dniu 10 kwietnia 2017 r. Odwołujący wniósł odwołanie od czynności Zamawiającego polegającej na zmianie treści SIWZ, dokonanej przez udzielenie odpowiedzi na pytania wykonawców („Wyjaśnienia treści SIWZ” i „Zmiana treści SIWZ” zamieszczone na stronie Zamawiającego w...