Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 5263/25

15.01.2026 postanowienie
zwrócone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

W dniu 25 listopada 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Tronus Polska Sp. z o.o., ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: DOSTAWĘ KONTENERÓW SANITARNYCH, TOALET PRZENOŚNYCH, REGAŁÓW ORAZ HALI STALOWEJ. Numer referencyjny: ZP.271.42.2025. Do odwołania nie dołączono:  dowodu uiszczenia wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania. Pismem z dnia 17 grudnia 2025 r....

KIO 2872/23

16.10.2023 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

W postępowaniu odwoławczym przystąpienie po stronie Zamawiającego zgłosił wykonawca New Amsterdam sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (dalej „New Amsterdam”). Zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której wnosił o jego odrzucenie ‎ z powodu braku interesu Odwołującego w uzyskaniu zamówienia, gdyż jego oferta została skutecznie odrzucona w dniu 21 września 2023 r....

KIO 2576/23

12.09.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

ww. pisma nie można uznać za skutecznie dokonanego przystąpienia do postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 525 ust. 1-3 Pzp: 1. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. 2....

KIO 1772/23|KIO 1774/23

07.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołań wynika z faktu, iż brak wyboru oferty Odwołującego w zaistniałych okolicznościach skutkuje powstaniem po stronie Odwołującego szkody m.in....

KIO 1772/23|KIO 1774/23

07.07.2023 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej. Interes we wniesieniu odwołań wynika z faktu, iż brak wyboru oferty Odwołującego w zaistniałych okolicznościach skutkuje powstaniem po stronie Odwołującego szkody m.in....

KIO 1298/23

16.05.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

taka sytuacja aktualizacje przesłankę wskazaną przez ustawodawcę w art. 568 pkt 2 ustawy Pzp i skutkuje umorzeniem postępowania. Wobec powyższego postępowanie odwoławcze należało umorzyć, stosownie ‎ do dyspozycji art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do art. 557 ustawy Pzp i § 9 ust. 1 pkt 4 z 2020 r. poz. 2437), orzekając o dokonaniu zwrotu Odwołującemu z rachunku Urzędu kwoty uiszczonej tytułem wpisu. Przewodniczący: ………………………….

KIO 2454/20

27.10.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Przemyśl [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na z aprojektowanie, dostawę i montaż gazowych kotłów kondensacyjnych do zadania pn. Wymiana źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl ‎ w ramach Projektu pn. Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła – kotły gazowe (znak postępowania: ZP.271.2.6.2020)....

I Ca 51/14

31.03.2014 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Skarżący Krzysztof Lewandowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą - Automyjnia „ Atlantyda „ w Przemyślu złożył skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie z dnia 13 stycznia 2014 r. w sprawie sygnatura KIO 2966/13. Wraz ze skargą złożony został też wniosek o zwolnienie skarżącego od kosztów sądowych tego postępowania w całości. Postanowieniem tut. Sądu z dnia 12 marca 2014 r....

I Ca 51/14

31.03.2014 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Krzysztof Lewandowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą - Automyjnia „ Atlantyda „ w Przemyślu złożył skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie z dnia 13 stycznia 2014 r. w sprawie sygnatura KIO 2966/13. Wraz ze skargą złożony został też wniosek o zwolnienie skarżącego od kosztów sądowych tego postępowania w całości. Postanowieniem tut. Sądu z dnia 12 marca 2014 r....

KIO 673/16

wyrok
oddalone
Gmina Miejska Przemyśl
Meritum

Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę, która początkowo została uznana za najkorzystniejszą....