Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 3127/25

09.09.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Olszanka
Meritum

Gmina Olszanka (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór, transport, zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Olszanka. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 2411/25

18.07.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Olszanka
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego nie zgłosił przystąpienia w ustawowym terminie żaden wykonawca. Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 650/25

11.03.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Olszanka
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba ustaliła, że w dniu 26 lutego 2025 r....

KIO 70/11

25.01.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Olszanka
Meritum

Postępowanie dotyczy zamówienia pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na 10 terenie Gminy Olszanka." W specyfikacji istotnych warunków zamówienia w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu i sposobu oceny ich spełnienia zamawiający przedstawił poniższe wymagania. W zakresie wykazania zdolności ekonomiczno – finansowej: Zgodnie z pkt 6.1 SIWZ „w celu wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust....