Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1107/24

22.04.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Swarzędz
Meritum

Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 525 Pzp, Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia wykonawcy Budownictwo Drogowe KRUG sp. z o.o. z siedzibą ‎ w Rabowicach (dalej „Przystępujący”) do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego. W związku z tym ww. wykonawca stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego....

KIO 493/24

29.02.2024 wyrok
uwzględnione
Gmina Swarzędz
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest budowa ul. Czarnoleskiej i ul. Spółdzielczej w miejscowości Kruszewnia w gminie Swarzędz. W rozdziale XV specyfikacji warunków zamówienia (dalej: „SWZ”) wskazano m.in.: 1.Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie ze wzorem Interaktywnego Formularza Ofertowego udostępnionego na platformie e-zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce informacje podstawowe. 4....

KIO 643/23

21.03.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Swarzędz
Meritum

odwołanie zostało skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy i postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze oraz nakazać dokonanie zwrotu na rzecz Odwołującego 90% uiszczonego wpisu od odwołania. Powyższe powoduje zakończenie postępowania odwoławczego bez merytorycznego rozpoznania zarzutów odwołania. W tym stanie rzeczy Izba na podstawie art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze orzekając w formie postanowienia, zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 706/24

15.03.2023 postanowienie
postanowienie
Gmina Swarzędz
Meritum

Gminę Swarzędz (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa ul. Królewskiej oraz odcinka ul. Darniowej w Gortatowie, gmina Swarzędz”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ‎ (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm. ) , zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 15 grudnia 2023 r....

KIO 1267/22

31.05.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Swarzędz
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 505 ust....

KIO 562/21

26.03.2021 wyrok
uwzględnione
Gmina Swarzędz
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, ofertę Przystępującego, wezwanie Zamawiającego z dnia 15 stycznia 2021 r. do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, złożone przez tego wykonawcę wyjaśnienia z dnia 21 stycznia 2021 r., zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty, odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 23 marca 2021 r., odpowiedzi Przyst...

KIO 2454/11

17.11.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Swarzędz
Meritum

W pierwszej kolejności Izba zważyła, iż wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia nastąpiło po 29 stycznia 2010 r., zatem w sprawie mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych w brzmieniu uwzględniającym wejście w życie ustaw: z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz.1591), oraz z dnia 2 grudnia 2009 r. 2 Sygn....

KIO 67/07

15.01.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Swarzędz
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu. Na posiedzeniu skład orzekający stwierdził, iż zachodzą okoliczności wskazane w art. 187 ust. 4 pkt 4 i 6 ustawy, stanowiące negatywne przesłanki procesowe dla rozpoznania odwołania co do meritum. Protest, a następnie odwołanie zostało wniesione na czynność ponownego badania i oceny ofert, do których powtórzenia Zamawiający został zobowiązany zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu z dnia 11 września 2007r....

KIO 1383/16

wyrok
uwzględnione
Gmina Swarzędz
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....