Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

20 orzeczeń w bazie

KIO 749/26

27.03.2026 postanowienie
zwrócone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

W dniu 17 lutego 2026 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Konsorcjum: Tom-Marg ZPCH Sp. z o.o., Wrotom Sp. z o.o., ul. Płk St. Dąbka 16, 30-732 Kraków zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: kompleksowe usługi pralnicze na potrzeby Katowickiego Centrum Onkologii. Numer referencyjny: KCO/TP/91/2025 ....

KIO 666/26

05.03.2026 postanowienie
umorzone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

powyższa czynność Zamawiającego (tj. unieważnienie postępowania) doprowadziła do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 320/26

18.02.2026 postanowienie
umorzone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający – Katowickie Centrum Onkologii , prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, pn. „ Zakup i dostawa wraz ‎ z instalacją aparatu rentgenowskiego stacjonarnego dla Katowickiego Centrum Onkologii ”. 22 stycznia 2026 roku, wykonawca Althea Polska sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie (dalej „odwołujący”) wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej....

KIO 3465/25

24.09.2025 postanowienie
umorzone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Przystąpienia do postępowania odwoławczego nie zgłosił żaden wykonawca. W odpowiedzi na odwołanie – piśmie z 4 września 2025 r....

KIO 232/24

06.02.2024 wyrok
oddalone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Izba uznała, że odwołujący posiadał interes w uzyskaniu zamówienia oraz mógł ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec spełnienia przesłanek określonych w art....

KIO 2928/22

21.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. W konsekwencji Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 3529/21

17.12.2021 postanowienie
umorzone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Zamawiający – Katowickie Centrum Onkologii, ul. Raciborska 26, 40-074 Katowice, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostarczanie materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla potrzeb Katowickiego Centrum Onkologii”, numer referencyjny: KCO/PN/18/2021. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 30.07.2021 r., nr 2021/S 146-385409....

KIO 1606/21

28.06.2021 wyrok
uwzględnione
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia zostało wszczęte po 1 stycznia 2021 r., jest ono prowadzone na podstawie przepisów ustawy z Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 r. (tekst jednolity Dz.U.2019 r., poz. 2019 ze zmianami, dalej jako „Pzp”). Następnie ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości w trybie art. 528 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołanie na rozprawę....

KIO 3364/20

07.01.2021 wyrok
uwzględnione
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, poczynione ustalenia faktyczne oraz orzekając w granicach zarzutów zawartych w odwołaniu, Izba stwierdziła, ‎ iż odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba wskazuje, że rozpoznając zarzuty podniesione w odwołaniu ocenia czynności podjęte przez Zamawiającego, odpowiadając na pytanie czy Zamawiający poprzez wykonanie konkretnych czynności w postępowaniu, lub poprzez zaniechanie czynności do których wykonania był zobowiązany na po...

KIO 2787/20

18.11.2020 wyrok
oddalone
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

We wniesionym odwołaniu przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia publicznego pn „zakup i dostarczanie systemu zamkniętego do przygotowania i podaży leków cytostatycznych”. Do postępowania odwoławczego skutecznie przystąpił po stronie zamawiającego wykonawca wybrany/przystępujący. Odwołujący, jak i zamawiający nie zgłosili zastrzeżeń formalnych do wniosku przystąpienia, jak i nie zgłosili opozycji do przystąpienia....