Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2670/24

09.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Komenda Portu Wojennego Świnoujście ( dalej: „Zamawiający”), prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm. - dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem są usługi polegające na sprzątaniu pomieszczeń wewnętrznych budynków, zewnętrznych powierzchni utwardzonych oraz utrzymania terenów zielonych w jednostkach i obiektach wojskowych położonych w rej...

KIO 1388/23

02.06.2023 wyrok
oddalone
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem we wniesieniu środka ochrony prawnej, o którym mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres zarzutów, w sytuacji ich potwierdzenia się, wskazuje na pozbawienie Odwołującego możliwości uzyskania zamówienia i jego realizacji, narażając tym samym Odwołującego na poniesienie w tym zakresie wymiernej szkody....

KIO 1374/23

25.05.2023 wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Rozdział V Opis przedmiotu zamówienia 3. Zgodnie z art. 310 pkt 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. 1....

KIO 2984/20

20.11.2020 postanowienie
odrzucone
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi, że Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Izba ustaliła, że w niniejszym postępowaniu w dniu 9 października 2020 r. Konsorcjum DGP złożyło odwołanie, zarzucając Zamawiającemu m.in. nieprawidłowe badanie wniosku Odwołującego i nieuzasadnione zakwalifikowanie go do dalszego etapu postępowania....

KIO 2585/20

04.11.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Zamawiający – Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu – prowadzi w trybie przetargu ograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Całodobowa i bezpośrednia fizyczna ochrona mienia i osób mieszczących się w obiektach KWP Świnoujście i jednostkach będących na jej zaopatrzeniu z podziałem na części . W dniu 9 października 2020 r. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: „DERSŁAW” Sp. z o.o....

KIO 1560/19

26.08.2019 wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 1913/15

16.09.2015 wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy....

KIO 1967/16

wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Świnoujście
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Zgodnie z art. 179 ust. 1 pzp odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że: po pierwsze – ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia – w którym złożył ofertę uznaną przed unieważnieniem za najkorzystniejszą, po drugie – może ponieść szkodę w związku z unieważnieniem pos...