Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 5848/25

23.02.2026 wyrok
oddalone
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Zarzuty podniesione przez Odwołującego zostały oparte na twierdzeniu, że Przystępujący złożył w ramach wyjaśnień ceny dokumenty, które zostały sporządzone przez niego samego wyłącznie na potrzeby prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia – tj. załączniki do Porozumienia handlowego zawartego w dniu 18 listopada 2025 r. ze Spółką Przystań Pierogi Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku....

KIO 5982/25

20.02.2026 wyrok
uwzględnione
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, s kutkujących odrzuceniem odwołania.  Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że wykonawca wbrew stanowisku zamawiającego prezentowanemu ‎ w piśmie procesowym z 12 lutego 2026 r., ma i nteres we wniesieniu odwołania i wykazał powyższe w sposób wystarczający w tr...

KIO 4910/25

11.12.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Odwołujący w piśmie procesowym z dnia 3 grudnia 2025 r. złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania w całości, które zostało podpisane przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby....

KIO 503/25

24.02.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba stwierdziła, że w terminie wynikającym z art. 525 ust....

KIO 4664/24

23.12.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w t...

KIO 4599/24

23.12.2024 wyrok
oddalone
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w odwołaniu nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania , odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła ponadto, że Odwołujący wykazał przesłanki skorzystania ze środków ochrony prawnej zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 3421/24

17.10.2024 wyrok
oddalone
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w całości na podstawie art. 528 Pzp (co najwyżej odrzuceniu podlegają niektóre z zarzutów odwołania o czym w dalszej części uzasadnienia), a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia....

KIO 3467/24

07.10.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Komenda Portu Wojennego Gdynia z siedzibą w Gdyni (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości powyżej progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” na „Naprawę główną wraz z modyfikacją trenażera śmigłowca METS - MODEL 5”; znak sprawy 85/KPW/SRM/2024 - dalej „postępowanie” lub „zamówienie”....

KIO 2795/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Odwołanie dotyczy: zamówienia na „Modyfikację serwera danych hydrograficznych HPE Proliant DL 360 GEN 10 w Biurze Hydrograficznym MW” Ogłoszenie o zamówieniu Dz. Urz. UE 27/05/2024r. numer publikacji ogłoszenia 311622-2024, numer wydania Dz.U S101/2024; wewnętrzny identyfikator 49/KPW/SNH/2024 W dniu 30.08.2024r. odwołujący cofnął odwołanie. Zgodnie z art. 520 ust.1 i ust....

KIO 390/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Zamawiający - Komenda Portu Wojennego Gdynia prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługa utrzymania porządku i czystości pomieszczeń budynków, sprzątania dróg, chodników i placów utwardzonych oraz utrzymania i pielęgnacji terenów zielonych w kompleksach wojskowych administrowanych przez KPW Gdynia w podziale na V części”. Nr postępowania: 7/KPW/INFR/2024....