Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 437/25

21.02.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Meritum

Zamawiający Komenda Stołeczna Policji w Warszawie prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz.1320 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie podstawowym postępowanie pn.: „Usługa wynajmu osi strzeleckich” (nr postępowania WZP-229/25/17/DZ). Wartość zamówienia jest niższa, niż progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych z dnia 3 lutego 2025 r....

KIO 4581/24|KIO 4585/24

07.01.2025 wyrok
oddalone
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 625/23

16.03.2023 postanowienie
umorzone
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Meritum

W dniu 15 marca 2023 roku wykonawca Intaris Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Warszawie cofnął odwołanie wniesione w dniu 6 marca 2022 roku. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.), Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 3147/20

21.12.2020 wyrok
oddalone
Komenda Stołeczna Policji w Warszawie
Meritum

Pismem z 30 października 2020 r. zamawiający zwrócił się do odwołującego o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów dotyczących ceny złożonej oferty - w szczególności w zakresie: 1) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla wykonawcy, oryginalności projektu wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo m...