Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1231/26

21.04.2026 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła, że odwołanie zawierało brak formalny w postaci niedołączenia potwierdzenia uiszczenia wpisu, który został uzupełniony prawidłowo, w terminie wynikającym z wezwania Prezesa Izby. Odwołujący przed terminem posiedzenia wyznaczonego na dzień 22 kwietnia, oświadczył, że cofa odwołanie. Wobec powyższego, w świetle art. 568 pkt 1) PZP, konieczne stało się umorzenie niniejszego postępowania odwoławczego. Zgodnie z art....

KIO 4508/25

01.12.2025 wyrok
oddalone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i montaż łącznie 12 systemów antenowych w 9 lokalizacjach na terenie województwa mazowieckiego, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, dalej „OPZ”. Stosownie do pkt IV OPZ, pn. Minimalne wymagania względem elementów oferowanych przez Wykonawcę, Zamawiający wymagał w zakresie anteny dookólnej, aby częstotliwość jej pracy wynosiła 160 ÷ 170 MHz....

KIO 544/24

08.03.2024 wyrok
oddalone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Odwołanie zawierało brak formalny w postaci niedołączenia dowodu uiszczenia wpisu. Niemniej, brak ten został prawidłowo uzupełniony poprzez przedłożenie potwierdzenia uiszczenia wpisu w kwocie 7 500,00 PLN na rachunek Urzędu Zamówień Publicznych w terminie 19 lutego 2024 r., tj. w terminie właściwym do wniesienia odwołania. Nadto, Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało innych braków formalnych oraz zostało wniesione w terminie....

KIO 3459/23

30.11.2023 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że w niniejszej sprawie stan faktyczny Postępowania nie był sporny. Sporna była ocena treści złożonych dokumentów – przedmiotowych środków dowodowych - w świetle postanowień SWZ i Ustawy. Izba ustaliła w oparciu o SWZ, że: 1. zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (dalej OPZ): pkt....

KIO 3872/24

07.11.2023 postanowienie
postanowienie
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi ‎ w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zakup i dostawa przenośnego/ręcznego urządzenia skanowania rentgenowskiego ‎ w czasie rzeczywistym do prześwietlania bagaży, z przeznaczeniem dla Oddziału Celnego Osobowego w Warszawie”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r....

KIO 3200/23

07.11.2023 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Zamawiający Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Zakup wraz z dostawą materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących, faksów i kopiarek na potrzeby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.” Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 04 sierpnia 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 149-472044....

KIO 1093/22

10.05.2022 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zapewnienie stałej ochrony osób i mienia w budynkach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie” (dalej „Postępowanie”). Izba ustaliła, że w SWZ Zamawiający w pkt. 8.1.4 lit. a) określił warunek w zakresie zdolności technicznej i zawodowej (doświadczenie): „W okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co n...

KIO 2562/20

05.11.2020 wyrok
oddalone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia....

KIO 1505/20

10.08.2020 wyrok
oddalone
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....