Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1121/25

15.04.2025 postanowienie
umorzone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego wykonawcę Przedsiębiorstwo Handlowo Techniczne SUPON Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Na posiedzeniu w dniu 15.04.2025 r. Odwołujący oświadczył, że wycofuje złożone odwołanie. Odwołujący złożył oświadczenie o cofnięciu odwołania, które zostało złożone przez osobę umocowaną do podjęcia tej czynności, a jak stanowi art....

KIO 273/19

04.03.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Metro Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Warszawie, dalej „Zamawiający”, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Dostawa, wdrożenie, utrzymanie ‎ i rozwój systemu ERP wraz z Szyną Integracyjną oraz środowiskiem utrzymaniowym PaaS . Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t.j. z 2018 r. poz....

KIO 1091/17|KIO 1081/17|KIO 1084/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1084/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1081/17|KIO 1084/17|KIO 1091/17

19.06.2017 wyrok
uwzględnione
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 2594/15|KIO 2601/15

11.12.2015 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Ustalono, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich, Izba skierowała odwołania na rozprawę. Ustalono dalej, że obaj wykonawcy wnoszący odwołanie posiadają interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 699/15

22.04.2015 wyrok
uwzględnione
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Izba, wobec spełnienia przez Wykonawcę M (dalej również „Przystępujący”) przesłanek określonych przepisem art. 185 ust. 2 Pzp, dopuściła ww. do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze przystępującego po stronie Zamawiającego. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp. I. Zarzut naruszenia przepisu art. 186 ust....

KIO 1242/14

11.07.2014 wyrok
uwzględnione
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 179 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, co uprawnia go do złożenia odwołania. Odwołujący wskazał, co następuje....

KIO 2709/10

04.01.2011 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Bezspornym jest, iż Zamawiający zobowiązany jest, a w tym postępowaniu zobowiązany był także wyrokiem KIO z dnia 16 listopada 2010 r. (sygn. akt KIO 2324/10 i KIO 2325/10), zbadać każdy zastrzeżony dokument jako zawierający tajemnicę przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę definicję tajemnicy przedsiębiorstwa zawartą w art. 11 ust....