Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 2378/25

15.07.2025 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp i skierowała odwołanie na rozprawę. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba stwierdziła spełnienie przesłanek art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 2773/23

25.09.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 2268/20

12.10.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Zamawiający – Miasto Nowy Sącz [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na r ewitalizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu – roboty drogowe – przebudowa układu dróg publicznych przylegających do terenu parku wraz z budową miejsc postojowych oraz wydzielonego parkingu (znak postępowania: BZP.271.9.2020)....

KIO 1176/20

25.06.2020 wyrok
uwzględnione
Miasto Nowy Sącz
Meritum

I. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1843; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 29 maja 2020 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co zostało potwierdzone na posiedzeniu oraz wynika z akt sprawy odwoławczej. II....

KIO 152/18

08.02.2018 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz. 1579 ze zmianami; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 29 stycznia 2018 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem....

KIO 1928/15

17.09.2015 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba dopuściła w poczet materiału dowodowego specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej „SIWZ”) oraz ogłoszenie o zamówieniu na okoliczność ustalenia przedmiotu zamówienia. Izba pominęła dowody złożone przez Zamawiającego tj. umowę z dnia 10 października 2014 r. zawartą pomiędzy AVR Sp. z o.o. a Kompostech sp. z o.o., umowę z dnia 9 września 2014 r. zawartą pomiędzy NOVA sp. z o.o. oraz Kompostech sp....

KIO 1813/15|KIO 1817/15

04.09.2015 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Skład orzekający Izby zaliczył w poczet materiału dowodowego następujące dokumenty złożone przez uczestników w toku rozprawy: 1. Uchwałę Nr XI/90/2015 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 19 maja 2015 r. w sprawie: zmian do wieloletniej prognozy finansowej Miasta Nowego Sącza. 2. Pismo Urzędu Miasta Nowego Sącza Wydział Gospodarki Komunalnej z dnia 26 sierpnia 2015 r....

KIO 1/15

28.01.2015 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Poniższy stan faktyczny sprawy w odniesieniu do zarzutów odwołania Izba przywołała w części - za uzasadnieniem wyroku w sprawie sygn. KIO 2419/14. Załącznik nr 1 do SIWZ punkt 5 Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia „Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych do regionalnej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych wskazanej Uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 r....

KIO 2419/14

03.12.2014 wyrok
uwzględnione
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Izba nie podzieliła poglądów odwołującego, że skoro z uwagi na brzmienie art. art. 9 l ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. 2013, poz.1399 ze zm.) - prowadzący regionalną instalację do przetwarzania odpadów komunalnych jest obowiązany zawrzeć umowę na zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych odpadów zielonych lub pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania ze wszystkimi podmiotami odbierającymi odpady 21 komun...

KIO 2841/12

10.01.2013 wyrok
oddalone
Miasto Nowy Sącz
Meritum

Podstawowy zarzut odwołania dotyczy spełnienia przez wybranego wykonawcę warunków udziału w postępowaniu w zakresie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia opisanego w Rozdziale VI pkt 2.1 a lub b. Zamawiający wymagał, by wykonawcy wykazali wykonanie lub wykonywanie z należytą starannością: „a) co najmniej 1 (jedną) usługę polegającą na utrzymaniu i pielęgnacji zieleni o wartości min....